Recidivista z Příbrami ukradl 300 čokolád, hrozí mu osm let vězení

Dvaatřicetiletý muž z Příbrami za necelé tři měsíce stihl krást v deseti příbramských a jednom dobříšském obchodě nejméně 19krát. Způsobil škodu ve výši téměř 150 tisíc korun a vykoledoval si nejspíše pořádný flastr.

Velmi rád chodil do prodejen, platit se mu však za zboží nechtělo, takových ptáčků poletuje po Příbramsku víc, tenhle už ale uvízl v policejní síti.  Za necelé tři měsíce stihl muž krást v deseti příbramských a jednom dobříšském obchodě nejméně 19krát se škodou ve výši téměř 150 tisíc korun.

„Tento týden ho zadrželi příbramští policisté a obvinili z šesti trestných činů, konkrétně z krádeže, z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizí věci, z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a vydírání,“ informuje mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Podle policie muž ukradl přes 300 čokolád, více než 50 zubních past, 37 krémů, 27 sáčků pistácií, 16 kusů dětských stavebnic, ale odnesl si i několik parfémů, ústních vod, lahví alkoholu či peněženku jedné kupující.

„Většinou si věci schovával pod oblečení nebo do batohu. V jednom obchodě se rovnou obul do nových bot a staré strčil do krabice, jinde se ve zkušební kabině oblékl do trička a sportovní soupravy. Personál následně prodejnu uzamkl, dotyčný ale neváhal vytáhnout plynovou pistoli s tím, že je klidně zastřelí. Pak vypáčil uzavřené vstupní dveře, které poničil, a z místa utekl,“ popisuje postup muže policejní mluvčí.

Také v jiných obchodech měl muž vyhrožovat pracovníkům ostrahy újmou na zdraví a usmrcením, v jednom případě s nožem v ruce.

„Do jednoho ze zaměstnanců strčil tak, až musel zraněný muž vyhledat lékařské ošetření, po jiném hodil láhev s pitím. Dne 26. října putoval recidivista do vazební věznice,“ dodává Schindlová.

V případě odsouzení mu hrozí dva roky až osm let pobytu za zamřížovanými okny.

Včera, 16:48
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
Včera, 07:01
Vojáci letos obnoví střelbu z minometů v bývalém vojenském prostoru Brdy, který je od roku 2016...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
16.1.2020
Hasiči zasahovali u požáru rekreačního střediska ve Věšíně na Příbramsku, oheň dostali pod kontrolu po...
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
15.1.2020
Příbramští kriminalisté obvinili z výtržnictví muže, který se loni v září ukájel v ulici K Zátiší v Příbrami....
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
Středočeské lyžařské areály za sebou mají víkend s dobrou návštěvností, jde zatím zřejmě o nejlepší...
Reklama