Recidivista z Příbrami ukradl 300 čokolád, hrozí mu osm let vězení

Dvaatřicetiletý muž z Příbrami za necelé tři měsíce stihl krást v deseti příbramských a jednom dobříšském obchodě nejméně 19krát. Způsobil škodu ve výši téměř 150 tisíc korun a vykoledoval si nejspíše pořádný flastr.

Velmi rád chodil do prodejen, platit se mu však za zboží nechtělo, takových ptáčků poletuje po Příbramsku víc, tenhle už ale uvízl v policejní síti.  Za necelé tři měsíce stihl muž krást v deseti příbramských a jednom dobříšském obchodě nejméně 19krát se škodou ve výši téměř 150 tisíc korun.

„Tento týden ho zadrželi příbramští policisté a obvinili z šesti trestných činů, konkrétně z krádeže, z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizí věci, z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a vydírání,“ informuje mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Podle policie muž ukradl přes 300 čokolád, více než 50 zubních past, 37 krémů, 27 sáčků pistácií, 16 kusů dětských stavebnic, ale odnesl si i několik parfémů, ústních vod, lahví alkoholu či peněženku jedné kupující.

„Většinou si věci schovával pod oblečení nebo do batohu. V jednom obchodě se rovnou obul do nových bot a staré strčil do krabice, jinde se ve zkušební kabině oblékl do trička a sportovní soupravy. Personál následně prodejnu uzamkl, dotyčný ale neváhal vytáhnout plynovou pistoli s tím, že je klidně zastřelí. Pak vypáčil uzavřené vstupní dveře, které poničil, a z místa utekl,“ popisuje postup muže policejní mluvčí.

Také v jiných obchodech měl muž vyhrožovat pracovníkům ostrahy újmou na zdraví a usmrcením, v jednom případě s nožem v ruce.

„Do jednoho ze zaměstnanců strčil tak, až musel zraněný muž vyhledat lékařské ošetření, po jiném hodil láhev s pitím. Dne 26. října putoval recidivista do vazební věznice,“ dodává Schindlová.

V případě odsouzení mu hrozí dva roky až osm let pobytu za zamřížovanými okny.

Včera, 07:37
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
3.8.2020
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Třicetiletý muž chtěl na Příbramsku ujet policejní hlídce. Silný Mercedes mu na to ale nestačil,...
31.7.2020
Tragická nehoda, která stála život dědu, syna i vnuka se odehrála ve Lhotě u Příbramě...
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
30.7.2020
Lidé v Příbrami si budou moci zasadit takzvané rodinné stromy. Jejich pořízení si zájemci sami...
30.7.2020
Nelichotivá statistika na příbramských cestách roste. Od začátku roku přistihli policisté 376 řidičů, kteří usedli...
29.7.2020
Senior (76) se podruhé narodil. Jeho auto smetl vlak z nezabezpečeného železničního přejezdu u Nové...
Reklama