23℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Rekordman Petr Beneš zdolal na jednokolce svatohorské schody

O nový český rekord se postaral Petr Beneš z Blatné, který dnes na jednokolce sjel a seskákal svatohorské schody spojující Příbram s poutním areálem Svatá Hora. Osmdesátimetrové převýšení se 343 schody zdolal pětatřicetiletý milovník adrenalinu na druhý pokus za sedm minut a sedm vteřin. První jízdu, která trvala méně než šest minut, zhatily dva pády.

Reklama

„Ty schody jsou docela těžké, protože jsou v různých úhlech a jsou různě hluboké. Vymstilo se mi to na předposledním schodišti, kde jsem to už neubrzdil a skočil šipku,“ uvedl Beneš. Komisař David Rafaj z agentury Dobrý den by mu i tak rekord uznal, Beneš se ale rozhodl jet znovu a méně riskovat, což se mu nakonec vyplatilo.
Krytou schodišťovou chodbu dlouhou 450 metrů zná už od loňského roku, kdy ji celou vyskákal. Zabralo mu to tehdy 10 minut 35 vteřin a podle Beneše to bylo jednodušší než sjíždět dolů.
Dnešní rekord je jeho osmý, v minulosti na jednokolce pokořil například Petřínskou rozhlednu, Žižkovskou věž nebo nejvyšší českou budovu, AZ Tower v Brně. Sjel také Nuselské schody či bikepark na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Zdolávání rekordů se neobejde bez pravidelných tréninků. Beneš využívá toho, že mají za domem, v němž bydlí s partnerkou, dlouhé schodiště.
Zpočátku jezdil na upraveném kole, určeném na zdolávání umělých i přírodních překážek. Před 16 lety přesedlal na jednokolku, kterou poprvé viděl u kanadského jezdce Krise Holma a původně si ji pořídil jako doplněk. Nakonec se ale stala jeho hlavní disciplínou.
Jezdit na jednokolce se Beneš naučil za dva týdny, což byla podle něj docela dlouhá doba. „Většinou se na tom člověk učí tak, že se postaví ke zdi, opře se jednou rukou o zeď a zkouší balanc. Z balancování se postupně začínáte rozjíždět,“ dodal.
Zdroj: čtk

Husova ulice uzavřená kvůli odstranění železničního přejezdu

Včera, 12:29
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
Reklama