Restaurací bez jídla se hygienici nenechali ošálit

Středočeští hygienici dostali podnět od spotřebitele, který měl zdravotní potíže po konzumaci pokrmů připravovaných z kuřecího masa. V milínské restauraci KD se však údajně nevařilo, nebylo z čeho.

Zdravotní potíže jednoho z hostů Restaurace KD v Milíně vedly ke kontrole středočeských hygieniků na místě. „Provedenou kontrolou bylo zejména v prostorách kuchyně a přípravny zjištěno nedostatečné provádění pravidelného a řádného úklidu,“ konstatuje zpráva hygieniků. Podle ní byla špinavá podlaha a technologické vybavení kuchyně.

„Přímo v prostorách kuchyně a umývárny stolního nádobí bylo uloženo velké množství předmětů nesouvisejících s provozem,“ uvádí zprava. Konkrétně se jednalo o různé druhy nářadí, kabely a obuv.

Zato ve všech chladicích a mrazicích zařízeních měly být údajně uloženy potraviny určené výhradně pro potřeby provozovatele restaurace. „Za zjištěné nedostatky byl kontrolované osobě uložen finanční postih,“ uvedli hygienici. Nařídili také odstranění předmětů nesouvisejících s provozem, potravin pro osobní spotřebu provozovatele restaurace a následně provést řádný úklid.

Jako vždy se hygienici přišli přesvědčit, jestli a jak se provozovatel postavil k nařízenému úklidu a opatřením. „Opakovanou kontrolou provedenou v Restauraci KD Milín dne 18. září 2019 bylo zjištěno, že závady byly odstraněny,“ uzavírá hygienická stanice.

Včera, 12:48
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Vojáci letos obnoví střelbu z minometů v bývalém vojenském prostoru Brdy, který je od roku 2016...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
16.1.2020
Hasiči zasahovali u požáru rekreačního střediska ve Věšíně na Příbramsku, oheň dostali pod kontrolu po...
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
Reklama