Rodinná tragédie na Příbramsku. Policie vyšetřuje smrt 3 lidí

Policie prověřuje úmrtí dvou dospělých a jednoho dítěte, jejichž těla byla nalezena v pondělí večer na hladině rybníka ve Lhotě u Příbramě. Kriminalisté případ prověřují pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. O příčině úmrtí se zatím spekuluje. Podle starostky Lhoty Evy Drmlové (nez.) jde o rodinnou tragédii a obec je rodině připravena pomoci.

Oznámení o nálezu tří těl na hladině rybníka policisté přijali v pondělí ve 22.40 hodin. V případu byla nařízena soudní pitva, uvedla dnes ráno policejní mluvčí Lucie Nováková. Příbramští policisté nyní případ prověřují pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, řekla Schindlová.

„Ve 22.40 hodin jsme přijali na linku 158 oznámení o úmrtí tří osob nalezených na hladině rybníka v obci Lhota u Příbramě,“ uvedla Nováková. Přivolaný lékař mohl u utonulých již jen konstatovat smrt, uvedla dnes ráno na twitteru středočeská záchranná služba.

Podle starostky neštěstí postihlo členy rodiny. „Je to rodinná tragédie, obec poskytne rodině veškeré zázemí, a pokud budou potřebovat nějakou pomoc, jsme k tomu připraveni,“ řekla Drmlová. Podle některých médií šlo o otce, syna a vnuka a mohla je zabít elektřina z probíjejícího čerpadla. Policie ani starostka to nechtěly komentovat. „Je to všechno v šetření, uzavřené to není,“ dodala Drmlová.

„Příčina i další okolnosti úmrtí osob jsou předmětem šetření příbramských policistů,“ uvedla Nováková. Zda šlo o rodinu, Schindlová odmítla komentovat. „Další bližší informace k osobám uvádět nebudeme,“ řekla.

vera/čtk

Drogy v příbramské věznici. Policie stíhá dalších šest osob

Dnes, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Dnes, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Včera, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Včera, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Včera, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Včera, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
Reklama