Rožmitálský starosta se s tím nepáře: Domek pro opuštěnou kočičku označil za skládku a odstranil ho

V Rožmitále pod Třemšínem se odehrává spor dvou místních seniorů s novým starostou Pavlem Bártlem. Jde o domek pro opuštěnou kočku s koťaty, který senioři umístili před dům na místním sídlišti. Domek byl odstraněn, podle starosty to byla nepovolená skládka.

Senioři Jarmila Drechslerová a Karel Lukovics se na redakci obrátili dopisem, ve kterém popisují, jak se o kočku s dvouměsíčními koťaty začali v létě loňského roku starat.

„Zdá se, že majitelka zemřela a někdo je vyhodil na ulici. Okamžitě jsem se jich ujala a se svým přítelem, který je také naštěstí ochráncem zvířat, vybudovala malý domeček asi 1×1 metr, který jsem umístila k velkému keři vedle našeho panelového domu. Trvale jsem se o ně starala, jako jídlo, pití a zabezpečovala pořádek na celém prostranství,“ popisuje Jarmila Drechslerová s tím, že velká většina obyvatel měla radost a obzvláště jejich děti. To potvrzuje i Karel Lukovics. „Chodili se tady na to koukat děti a měli radost.“

Přítomnost zvířat ale některým lidem vadila, senioři se proto tehdy obrátili na dnes už zesnulého starostu Vondáška a vedoucí bytového družstva. „Závěr z našich jednání byl, že schválili naše jednání tím, že až kočičky vyrostou na jaře příštího roku zabezpečíme kastraci přes útulek,“ dodává seniorka.

Jenže to je teď sporné. „Od pana starosty Vondráška podle mého názoru nic slíbeno neměli, to ale nikdo nezjistí. V mé krátké praxi se u mě objednalo x lidí, co měli vše domluveno, projednáno,“ vysvětluje nový starosta Bártl.

Na Příbramsku řádí zloději. Zaměřují se na kola, která potom prodají

Jednoho dne kočičí domek zmizel. „Během noci se kočičkám ztratil domeček i s vybavením. Celá zoufalá jsem běžela na úřad žádat o pomoc. Naštěstí hodná úřednice zařídila u technických služeb, aby nám domeček vrátili,“ píše seniorka k situaci, která se měla následně opakovat.

„Mysleli jsme, že to udělali nějací zlí lidé ale paní se dozvěděla, že to nařídil starosta,“ popisuje Lukovics.

Podle starosty Bártla měla ale o odstranění domku rozhodnout městská rada ještě za bývalého starosty. „Rada města pod vedením pana Vondráška již v listopadu rozhodla o odstranění a zaslala výzvu! Bez reakce,“ dodává starosta s tím, že o tom bylo rozhodnuto i na základě petice cca 30-40 občanů sídliště.

Výpisy usnesení ze schůzí Rady města Rožmitálu pod Třemšínem toto rozhodnutí ale vůbec nezmiňují.

„Okolo domečku byl neskutečný bordel, místo plné potkanů, krys, kun, kočky lezly po autech v přilehlém parkovišti,“ popisuje starosta Bártl a dodává: „Seniorům jsem sdělil, že jde o nepovolenou skládku, tak to místo totiž vypadalo!“

Naděje pro zelenou planetu? V Králově Dvoře vysázely les rodiny s dětmi

 

Obě strany teď popisují, že se při komunikaci o řešení problému setkali s nevhodným chováním.

„V zásadě k mému řešení přispělo velmi nevhodné chování „stěžovatelů„ vůči sousedům, kteří si dovolili něco namítat. Hlavně starším,“ popisuje starosta.

Senioři to ale vidí jinak. „Je nám s přítelem 70 a 80 let, ale něco tak arogantního a sebestředného funkcionáře města jsme ještě nezažili. Brutální jednání jako s posledním hadrem. Co bylo zařízeno, to ho nezajímalo a zvířátka ho také nezajímala,“ popisuje Drechslerová.

„Panu Bartlovi jsem zavolal, ten jen arogantně, že tam domeček nebude, že to tam nějací lidi nechtějí. Kdyby aspoň za námi přišel, vždyť já ho znám, jsem tady 60 let,“ dodává Lukovics. „On to asi dělá takovým způsobem, on má zástupce takového podnikatele a ti jsou takoví drsnější, s lidmi se nemažou,“ myslí si Lukovics.

Jaký bude další osud koček u rožmitálského paneláku, zatím není zřejmé, starosta Bártl jedná o náhradním řešení.

4.5.2021
Původní termín z loňska přesunutého 52. ročníku tradičního svátku klasické hudby v milovaném regionu Antonína...
29.4.2021
Český rybářský svaz – Místní organizace Jince započala v dubnu s revitalizací rybníku Amfík, který...
26.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
26.4.2021
Už vás někdy někdo poslal do Prčic? A šli jste? Jestli ještě ne, máte skvělou...
21.4.2021
Policisté stíhají sedmadvacetiletého muže, který podle nich v Krásné Hoře nad Vltavou na Příbramsku zapálil...
13.4.2021
Zloději na Příbramsku se v poslední době více zaměřují na jízdní kola. Policisté zaznamenali krádeže...
12.4.2021
Za běžných okolností by Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram již za několik dní otevíral pomyslné...
3.4.2021
V březnu byla zahájena oprava mostu na Litavce v katastru Čenkova.
2.4.2021
Knihovna Jince realizuje řadu aktivit i v době, kdy nejsou v provozu kulturní zařízení a...
30.3.2021
V poslední době je věnována velká pozornost životnímu prostředí. Lidé si v souvislosti se záplavami...
26.3.2021
Lidé v Příbrami mohou ozdobit kraslicemi velikonoční stromy. Město jim tak chce v době pandemie...
Reklama