27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Savencia koncem měsíce ukončí výrobu v Sedlčanech

Společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic koncem tohoto měsíce ukončí výrobu sýrů v sedlčanském závodě. Definitivní uzavření podniku je plánováno na 31. května. Informoval o tom generální ředitel firmy Miroslav Maňásek. Savencia výrobu sýrů Sedlčanský a Lučina kvůli zvýšení efektivity postupně přesouvá do závodu v Hesově na Havlíčkobrodsku.

Reklama

V sedlčanské mlékárně původně pracovalo 300 lidí. Zaměstnanci dostali nabídku pracovat v Hesově, odcházejícím lidem firma vyplácí nadstandardní odstupné. Ke konci loňského roku skončila první část zaměstnanců z výroby plísňových sýrů, zhruba 60 lidí. Dalších asi 30 pracovníků má odejít se skončením výroby, tedy k 31. březnu. Podle Maňáska má už většina z nich novou práci.

„Během dubna se bude přesunovat technologie do Hesova a po instalaci budou nadále někteří zaměstnanci ze Sedlčan dojíždět do Hesova rozjet výrobu a zaučit tamní pracovníky na nové technologii,“ uvedl ředitel.

Sedlčanský závod bude podle Maňáska definitivně uzavřen 31. května, jak bylo plánováno, a k tomuto datu ukončí pracovní poměr i zbývající zaměstnanci. „V tuto chvíli ještě nemáme definitivní čísla, kolik zaměstnanců nakonec přejde do jiných závodů Savencia CZ – odhad je stále do 30 lidí,“ dodal.

O dalším využití závodu se vedou jednání. Hledání zájemce o koupi nebo pronájem běží podle ředitele paralelně. Ke konci dubna se firma rozhodne pro konečnou variantu, zda půjde o prodej, nebo pronájem na období tří až pěti let podle poptávky.

Zdroj: čtk

20.7.2019
Myší bobky vidí středočeští hygienici v restauracích neradi. Kontrola Restaurace U Šimků v Rybníkách se...
18.7.2019
Petrovice na Příbramsku plánují opravu historického špýcharu z počátku 18. století. V budově má vzniknout...
16.7.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
Reklama