6℃
Dnes je 20. březen , svátek má Světlana

Sklep a garáž, nejčastější cíl vloupání zlodějů

Příbramští policisté vyšetřují další vloupání do sklepa se škodou 13 tisíc korun. Upozorňují zároveň, že právě sklepy, garáže a kůlny jsou nejčastějším terčem zlodějů.

Reklama

V období mezi 4. a 6. březnem vnikl zatím nezjištěný pachatel do sklepa bytového domu v Příbrami. Bez poškození překonal vstupní dveře do obydlí, poté vyrazil dveře do místnosti se sklepními kójemi a následně u jedné z nich vytrhl kovovou mříž. „Odnesl si odtud tři tenisové rakety, fotoaparát, autorádio a tiskárnu. Majiteli vznikla škoda ve výši 13 tisíc korun,“ uvedla mluvčí příbramské police Monika Schindlová.

Právě vloupání do ostatních objektů, což jsou sklepy, dále garáže, kůlny a hospodářská stavení, jsou podle policejních statistik nejčastější céle majetkové trestné činnosti na Příbramsku. V loňském roce řešili příbramští policisté 121 případů, tj. přes sedm procent z celkové kriminality.

„Na tyto objekty upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou rekreační obydlí opuštěná,“ dodává mluvčí. Pachatelé dobře vědí, že v nich lidé mají uschovaná kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky, alkohol a trvanlivé potraviny.

Předcházet těmto krádežím mohou občané podle policie tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. „Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro nenechavce žádnou velkou překážko,“ říká mluvčí.

Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. „Pomoci dopadnout zloděje mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v objektu,“ informuje mluvčí Schindlová.

Poděbradský pivovarník Dostal měl umělecky založenou rodinu. Jeho děti vtiskly tvář Národnímu divadlu

Před 19 minutami
Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její provázání...
Dnes, 12:29
Příbramští policisté lapili pěkného ptáčka. Zlodějíček se zaměřoval na věci podle sezóny, kradl plesové šaty,...
Dnes, 10:32
Objížďky a uzávěry silnic, blíží se doba nočních můr každého motoristy. Opravy komunikací jsou ale...
18.3.2019
V neděli Příbram předvedla poměrně solidní výkon proti rozjeté Slavii. Trenér Josef Csaplár ale i...
18.3.2019
Příbram chce vyčistit Čekalíkovský rybník a zvelebit jeho okolí. Upravit hodlá i přítok a odtok,...
18.3.2019
Tělocvična příbramských hasičů hostila druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového...
17.3.2019
25. kolo FORTUNA:LIGY uzavřel v neděli duel mezi Příbramí a Slavií. Na Litavce byl poprvé...
17.3.2019
Příbramští policisté zadrželi minulý týden na veřejné toaletě v Příbrami dvě osoby, které si zde...
16.3.2019
Příbramská radnice obdržela nezávislý posudek k projektu rekonstrukce akvaparku. Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) expertiza...
16.3.2019
Příbramští policisté ve spolupráci s městskými strážníky dopadli řidiče, který začátkem března srazil u Příbrami chodkyni....
Reklama