Středočeští hygienici našli u Chocholouška zvěřinu bez dokladů a prošlé maso

Zanedbaný úklid, jelení maso bez dokladu nabytí a původu, suroviny s prošlou záruční lhůtou. To je popis kuchyně Hospůdky u Chocholouška Tochovicích na Příbramsku v době návštěvy hygieniků.

Návštěva středočeských hygieniků v kuchyni Hospůdky U Chocholouška odhalila prošlé potraviny, maso bez původu a špínu.

„V chladicím a mrazicím zařízení byly společně s potravinami určenými pro stravovací službu uloženy i potraviny s prošlým datem použitelnosti  – knedlíky, tvaroh, naložený hermelín, matjesy, vepřová plec, kuřecí stehna, hovězí maso,“ uvádí hygienici ve zprávě z kontroly. Nakládaný hermelín je přitom běžnou součástí jídelníčku této restaurace.

Hygienici našli také přibližně 3 kila jeleního masa, bez jakéhokoliv značení a bez nabývacího dokladu, které bylo údajně pro osobní spotřebu provozovatele zařízení.

„Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně není prováděn řádný a pravidelný úklid – povrchy podlah a stěn,“ uvádí hygienici. Mělo se jednat zejména o místa za technologickým vybavením, které byly znečištěny špínou tmavé barvy.

„V komunikační chodbě za kuchyní, v chladicím zařízení byly uloženy zcela nevhodně společně vzájemně neslučitelné druhy potravin – syrové maso, vařené knedlíky a uzeniny,“ dodávají hygienici. V chodbě pak mělo být skladováno na podlaze velké množství odpadu, konkrétně 11 kusů kbelíků se zbytky.

„V provozovně bylo zjištěno velké množství polotovarů vlastní výroby, rozpracovaných a studených pokrmů, které nebyly žádným způsobem značeny, a z tohoto důvodu nešlo jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny. Absence značení polotovarů a pokrmů neumožňuje sledovat režim jejich přípravy, úchovy a dobu spotřeby,“ vytýká zpráva provozovateli.

Ten za zjištěné nedostatky dostal pokutu a nařízený úklid. Jako vždy si hygienici ověřili opakovanou kontrolou, jestli byla skutečně provedena. „Opakovanou hygienickou kontrolou provedenou ve výše uvedeném zařízení dne 20. 11. 2019 bylo zjištěno, že v celém provozním zázemí restaurace byl proveden úklid, ze zařízení byly odstraněny potraviny s prošlým datem použitelnosti a nepotřebný inventář včetně předmětů nesouvisejících s provoze,“ uzavírají hygienici.

Včera, 10:48
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Vojáci letos obnoví střelbu z minometů v bývalém vojenském prostoru Brdy, který je od roku 2016...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
Reklama