Turistický vlak Cyklo Brdy bude v létě jezdit až do Blatné

Víkendový vlak Cyklo Brdy začne od neděle podle nového jízdního řádu jezdit až do Blatné v Jihočeském kraji. Vlak bude vozit historická lokomotiva. Letní jízdní řád, který začne platit od 9. července, upraví provoz i řady klasických autobusových i železničních spojů.

Turistický vlak Cyklo Brdy, který vypravují České dráhy ve spolupráci s podniky integrované dopravy do hojně navštěvované krajiny Brd, dosud jezdí z Prahy přes Beroun a Příbram do Březnice. Po nedělním prodloužení trasy se stane jediným přímým spojem z Prahy do Blatnice. Vlak využívají hlavně turisté a také cyklisté pro výlety. Má místa pro 232 cestujících, kteří si s sebou mohou vzít až 41 kol. Vlak jezdí v letní sezoně ráno z Prahy každou sobotu, neděli a svátek v 08:37 a zpět do Prahy přijíždí po 19:00. Na území Prahy a Středočeského kraje budou ve vlaku vedle jízdenek platit i jízdenky Pražské integrované dopravy, v Jihočeském kraji už pouze jízdné státního dopravce.
Vlak táhne vždy historická lokomotiva Bardotka. „Zážitek tak bude už samotná jízda vlakem, a to nejenom pro železniční fandy. V běžném provozu se tyto unikátní lokomotivy, které se vyráběly před půl stoletím, objevují už jen velmi zřídka,“ uvedl ředitel Regionálního obchodního centra ČD Jakub Goliáš.
V první den provozu vlaku budou v Blatné uspořádány pro zájemce také komentované prohlídky lokomotivy i místního depa Českých drah.
Jízdní řád v létě upraví i další dopravci. České dráhy od neděle prodlouží spoj Railjet z Prahy až do Bratislavy. Státní dopravce také přidá nové sezónní spoje do Tater a k Baltskému moři a upraví odjezdové časy na některých linkách. RegioJet posílí zejména autobusové spoje například do Krakova, které budou nově zastavovat v Katovicích. Další posílení soukromý dopravce plánuje na sezónních linkách do Českého Krumlova nebo do chorvatského Splitu. Na železnici pak zvýší počet míst ve vytížených vlacích. Leo Express od června začne jezdit denně mezi Prahou a Krakovem, na který bude nově navazovat autobus do Lvova. Dopravce rozšíří i minibusové linky. FlixBus posílí linky o desítky spojů týdně. Frekvenci spojů zvýší zejména mezi Prahou a Brnem, Libercem nebo Karlovými Vary. Na některých linkách přidá i nové zastávky.
Zdroj: čtk

Spoluautor obrazu z petřínského bludiště Adolf Liebscher zesnul před sto lety. U svaté Ludmily se za něj bude sloužit mše

22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
28.4.2020
Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s...
24.4.2020
Tři obce, které zanikly kvůli rozšiřování vojenské střelnice v Brdech, nyní připomínají vysazené stromy na...
Reklama