Účastí na květnovém Policejním pochodu v Brdech podpoříte Nadaci policistů a hasičů

V minulých dnech byla zahájena registrace na Policejní pochod oblastí Brd. Přestože název pochodu nese označení „policejní“, je pochod otevřený všem, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým.

Příbram představuje slavné rodáky a osobnosti moderním způsobem: Na Facebooku a Instagramu

Pochod organizuje Policejní klub Příbram ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů. Vzhledem k účelu pochodu je účast zpoplatněná, přičemž výše startovného je odstupňována. 200 Kč zaplatí děti, dospělí pak od 300 do 800 Kč, přičemž za nejvyšší VIP startovné mají nárok i na pamětní medaili a tričko.

Občany Mníšku pod Brdy trápí hluk z dálnice. Město usiluje o protihlukovou směnu

Nadace policistů a hasičů zmírňuje následky

Policisté a hasiči denně nasazují své životy a spěchají tam, odkud ostatní utíkají. Mnozí z nás znají příběhy, kdy tito odvážní lidé již nejsou mezi námi a nemohou se postarat o svou rodinu, kterou zde zanechali, nebo kdy se musí naučit žít s trvale neměnnými následky po těžkých zraněních, jež utrpěli při služebním zákroku, záchraně tonoucího, požáru atd. Řada jmen a smutných příběhů je téměř nekonečná. Jedno mají ale společné: Zemřeli, aby ostatní mohli žít.

Nadace policistů a hasičů pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí. Dále nadace pečuje o 41 policistů a hasičů, kteří jsou těžce tělesně postižení následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Policisté loni v Brdech zasahovali méně než v předchozích letech

Letošní pochod se rozšiřuje

Pochod bude mít tři trasy – dlouhou, krátkou a kočárkovou, pro něž se rozhodnete podle své fyzické zdatnosti. Dlouhá trasa v délce 29 kilometrů provede odkazy na vojenskou historii Brd, jako bývalé letiště či Jordán, a povede také okolo „pohádkové“ lovecké chaty Carvánka. Na trase nastoupáte 721 metrů a budete mít možnost nahlédnout nejen do vojenské historie Brd. Trasa je náročnější, zcela nevhodná pro kočárky.

FOTO: Policejní pochod Brdy

Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 4Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 3Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 10Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 9

Krátká trasa povede krásnou přírodou a nabídne úchvatný výhled na historické hornické město Příbram a jeho okolí. Na trase nastoupáte 362 metrů. V první třetině trasy budete stoupat, ve druhé třetině jen velmi pozvolna klesat a stoupat a v poslední třetině už jen klesat až do cíle. Zhruba třetina trasy vede po asfaltových cestách. Trasa je ve dvou částech s kočárky zcela nesjízdná.

Kočárková trasa v délce 11 kilometrů je novinkou letošního pochodu. Jak název napovídá, je sjízdná i s kočárky, není však na ní nárok na pamětní medaili. Na trase nastoupáte pouhých 279 metrů. Prvních zhruba 5 kilometrů je do kopce, zbytek trasy pak již pouze z kopce. Cesty jsou zpevněné, z větší části asfaltové. Trasa sama o sobě nabídne příjemnou, ne tolik náročnou, procházku přírodou.

Zámek v Mníšku pod Brdy si můžete prohlédnout i během zimy. Láká na období První republiky

Pospěšte si s registrací, počet míst je omezen

Samotný pochod se uskuteční 19. května a start i cíl je na parkovišti u fotbalového hřiště v Obecnici. Prezentace účastníků bude od 7 do 10 hodin, předpokládaný návrat do cíle je nejpozději v 18 hodin. Ale pozor, kapacita letošního ročníku je omezena na pouhých sedm set účastníků a již dnes se plní spokojenými účastníky předchozích ročníků.

Zaběhejte si zimní Litní a Zámeckým parkem. Závod patří k Brdskému běžeckému poháru

 

4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
3.8.2020
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Třicetiletý muž chtěl na Příbramsku ujet policejní hlídce. Silný Mercedes mu na to ale nestačil,...
31.7.2020
Tragická nehoda, která stála život dědu, syna i vnuka se odehrála ve Lhotě u Příbramě...
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
30.7.2020
Lidé v Příbrami si budou moci zasadit takzvané rodinné stromy. Jejich pořízení si zájemci sami...
30.7.2020
Nelichotivá statistika na příbramských cestách roste. Od začátku roku přistihli policisté 376 řidičů, kteří usedli...
29.7.2020
Senior (76) se podruhé narodil. Jeho auto smetl vlak z nezabezpečeného železničního přejezdu u Nové...
Reklama