1℃
Dnes je 18. leden , svátek má Vladislav

V Dobříši probíhají volby do dětského zastupitelstva

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je.

Reklama

Projekt Úřad otevřený dětem pokračuje setkáváním s politiky i pracovníky města Dobříš přímo ve třídách dobříšských základních škol. Děti diskutují, říkají otevřeně své názory, nápady, ptají se na to, co je zajímá, a volí mezi sebou své zástupce do červnového dětského zastupitelstva.

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je. Každý pak na volebním lístku označí svého kandidáta za volební plentou a lístek hodí do opravdové volební urny.

Zastupitelstvo povede starosta Dobříše

Dětské zastupitelstvo se uskuteční v pátek 22. června od 10 hodin ve společenském sále Kulturního domu Dobříš a mělo by trvat celkem dvě hodiny. Zastupitelstvo bude složeno ze 16 žáků, povede ho starosta města Dobříše Stanislav Vacek, nebude chybět tajemník města Radek Řechka a přítomni budou i další čtyři zastupitelé, kteří budou ve funkci spíše poradních hlasů dětí a pomocníků v případě nějakého problému. Zvolení žáci usednou na místa opravdových zastupitelů, odsouhlasí si předem daný program, k dispozici dostanou promítací plátno na představení jednotlivých bodů programu, hlasovací zařízení a čeká je mimo jiné rozhodování o reálné investici v hodnotě 20 tisíc korun na nový herní prvek pro hřiště v Dobříši. Chybět nebude ani diskuse s veřejností, kterou budou představovat ostatní žáci ze všech tří základních škol.

Názory dětí je zajímají

Dobříšský úřad v čele se starostou města a jeho tajemníkem se v rámci projektu Úřad otevřený dětem, organizovaného pod efektivní správou Zdravého města a MA 21, přibližuje dětem. Jedná se o nový projekt, jehož cílem je dětem přiblížit samotné město Dobříš, chod jeho úřadu, politickou stránku vedení a zároveň jim dát možnost se setkat s některými zástupci města osobně a vyzkoušet si rozhodování v rámci opravdového dětského zastupitelstva.

Včera, 09:55
I v 9. předposlední etapě letošního Dakaru nebyla o zážitky nouze. A opět se potvrdilo,...
Včera, 08:40
Středočechů s infekcí dýchacích cest od začátku roku výrazně přibylo. Hygienici zaznamenali nárůst téměř o...
16.1.2019
I v 8. etapě Dakaru na jezdce čekaly záludné duny, které měly prověřit síly závodníků...
16.1.2019
V porodnici příbramské oblastní nemocnice se narodila jako první v roce 2019 hned dvě miminka....
16.1.2019
Nové volby by se měly konat ve všech osmi středočeských obcích, v nichž se rozpadla...
15.1.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech na Příbramsku chce nový vlastník přestavět na wellness centrum, město...
15.1.2019
Příbramští hasiči likvidovali 8. ledna následky požáru nákladního automobilu na silnici mezi Věšínem a Míšovem. V...
15.1.2019
Rozcvičování už bylo dost, v druhé etapě Dakaru 2019 Martin Macík i Jan Brabec ze...
15.1.2019
Závodníci příbramského karate TJ Baník získali v prosinci na mistrovství České republiky čtyři bronzové medaile....
15.1.2019
Nehoda nákladního a osobního auta, která se stala 8. ledna krátce před 11. hodinou dopoledne,...
Reklama