11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

V osmi středočeských obcích by se měly konat nové volby

Nové volby by se měly konat ve všech osmi středočeských obcích, v nichž se rozpadla zastupitelstva zvolená loni v říjnu. Ve všech byly sestaveny a podány kandidátky, zjistila ČTK. K volebním urnám by tak měli přijít lidé v Konojedech a Trnové u Prahy, Přelíci na Kladensku, Kněžičkách na Nymbursku, Modřovicích a Narysově na Příbramsku, Pašince na Kolínsku a Onomyšli na Kutnohorsku.

Reklama

Nové volby se konají kvůli tomu, že se počet zastupitelů kvůli odstoupení některých z nich snížil pod zákonem stanovenou hranici. Zastupitelstva mají být zpravidla nejméně pětičlenná. Například v Onomyšli se 300 obyvateli se volby opakují proto, že tři ze sedmi zastupitelů na ustavujícím jednání nesložili slib. Nyní se chtějí o přízeň voličů v Onomyšli ucházet čtyři uskupení. „Jde o tři sdružení a jedno hnutí,“ uvedla Pavlínová Heřmanová z Městského úřadu v Uhlířských Janovicích.

V Narysově s 270 obyvateli hodlají kandidovat dvě sdružení a v Modřovicích, v kterých žije zhruba 80 lidí, se utkají jednotliví nezávislí kandidáti. „V Modřovicích kandiduje šest jednotlivých lidí a v Narysově jsou dvě kandidátky sdružení nezávislých, přičemž na každé je šest kandidátů,“ upřesnila Radka Škubalová z příbramské radnice.

V Trnové byly podle tajemnice mníšecké radnice Věry Landové podány tři kandidátky, v Přelíci je to podle registračního úřadu ve Slaném o jednu méně. V obou obcích žije shodně kolem 400 lidí.

Kolínský úřad, který je registračním úřadem pro obec Pašinka, přijal čtyři kandidátní listiny. V Pašince, kde trvale bydlí asi 350 lidí, si lidé zvolí celkem sedm zastupitelů. Na ustavující zastupitelstvo se tři zvolení zastupitelé nedostavili, na svůj mandát pak rezignovalo několik zastupitelů i náhradníků.

Tři kandidátky pro volby do obecního zastupitelstva v Kněžičkách, v kterých žije zhruba 170 lidí, přijal registrační úřad Městec Králové. Zastupitelé ze sdružení Za lepší Kněžičky se vzdali mandátu, učinili tak i náhradníci. Sdružení skončilo ve volbách v obci druhé, zvítězila ČSSD s podporou nezávislých, která získala čtyři mandáty. I tady budou lidé volit své zástupce do sedmičlenného zastupitelstva.

Čtyři kandidátky pak eviduje úřad v Kostelci nad Černými lesy, kam je podávala uskupení ucházející se o místo v zastupitelstvu v Konojedech. V obci, kde žije zhruba 260 lidí, budou obyvatelé volit sedm zastupitelů.

Městská knihovna letos otevře nové pobočky v Praze 10 a 14

22.5.2019
Příbram chce dát odbahnit vodní nádrž Kaňka u Milínské ulice. Radní zadali studii, která navrhne...
22.5.2019
Příbrami se nepodařilo sehnat firmu, která by dostavěla Junior klub u Nového rybníka. Jeho otevření...
22.5.2019
Příbram pokračuje s postupnými opravami Zámečku Ernestinum, letos má v plánu odvlhčení obvodových zdí. Bude...
21.5.2019
Příbram možná zakoupí novou technologii do letního kina a obnoví v omezené míře jeho provoz....
21.5.2019
I v letošním roce se v areálu příbramského Nového rybníka připravuje akce pro celé rodiny...
20.5.2019
Příbram zrušila soutěž na úpravy hlediště v Divadle Antonína Dvořáka. Důvodem byly námitky jednoho z...
19.5.2019
Speciální ocenění komise v mezinárodní pěvecké soutěži Sanremo Junior získala Aneta Kalertová z Mníšku pod...
19.5.2019
Policisté pátrají po nezjištěném pachateli, který ukradl mezi 18. a 23. dubnem oranžovou poštovní schránku...
19.5.2019
Jednou z červnových událostí v areálu Příbramského Nového rybníka bude Vítání slunovratu. Hlavní hvězdou programu...
18.5.2019
Policie dopadla a obvinila podezřelého z vraždy v Březnici na Příbramsku. Oběť našli policisté v pondělí...
Reklama