30℃
Dnes je 25. srpen , svátek má Radim

V osmi středočeských obcích by se měly konat nové volby

Nové volby by se měly konat ve všech osmi středočeských obcích, v nichž se rozpadla zastupitelstva zvolená loni v říjnu. Ve všech byly sestaveny a podány kandidátky, zjistila ČTK. K volebním urnám by tak měli přijít lidé v Konojedech a Trnové u Prahy, Přelíci na Kladensku, Kněžičkách na Nymbursku, Modřovicích a Narysově na Příbramsku, Pašince na Kolínsku a Onomyšli na Kutnohorsku.

Reklama

Nové volby se konají kvůli tomu, že se počet zastupitelů kvůli odstoupení některých z nich snížil pod zákonem stanovenou hranici. Zastupitelstva mají být zpravidla nejméně pětičlenná. Například v Onomyšli se 300 obyvateli se volby opakují proto, že tři ze sedmi zastupitelů na ustavujícím jednání nesložili slib. Nyní se chtějí o přízeň voličů v Onomyšli ucházet čtyři uskupení. „Jde o tři sdružení a jedno hnutí,“ uvedla Pavlínová Heřmanová z Městského úřadu v Uhlířských Janovicích.

V Narysově s 270 obyvateli hodlají kandidovat dvě sdružení a v Modřovicích, v kterých žije zhruba 80 lidí, se utkají jednotliví nezávislí kandidáti. „V Modřovicích kandiduje šest jednotlivých lidí a v Narysově jsou dvě kandidátky sdružení nezávislých, přičemž na každé je šest kandidátů,“ upřesnila Radka Škubalová z příbramské radnice.

V Trnové byly podle tajemnice mníšecké radnice Věry Landové podány tři kandidátky, v Přelíci je to podle registračního úřadu ve Slaném o jednu méně. V obou obcích žije shodně kolem 400 lidí.

Kolínský úřad, který je registračním úřadem pro obec Pašinka, přijal čtyři kandidátní listiny. V Pašince, kde trvale bydlí asi 350 lidí, si lidé zvolí celkem sedm zastupitelů. Na ustavující zastupitelstvo se tři zvolení zastupitelé nedostavili, na svůj mandát pak rezignovalo několik zastupitelů i náhradníků.

Tři kandidátky pro volby do obecního zastupitelstva v Kněžičkách, v kterých žije zhruba 170 lidí, přijal registrační úřad Městec Králové. Zastupitelé ze sdružení Za lepší Kněžičky se vzdali mandátu, učinili tak i náhradníci. Sdružení skončilo ve volbách v obci druhé, zvítězila ČSSD s podporou nezávislých, která získala čtyři mandáty. I tady budou lidé volit své zástupce do sedmičlenného zastupitelstva.

Čtyři kandidátky pak eviduje úřad v Kostelci nad Černými lesy, kam je podávala uskupení ucházející se o místo v zastupitelstvu v Konojedech. V obci, kde žije zhruba 260 lidí, budou obyvatelé volit sedm zastupitelů.

Městská knihovna letos otevře nové pobočky v Praze 10 a 14

Před 2 hodinami
Někteří zloději jsou prostě dementní. Přesvědčili se o tom dobrovolní hasiči na Sedlčansku, kterým ukradli...
Včera, 13:33
O víkendu v polovině srpna udělali příbramští policisté dopravně bezpečnostní akci v rámci mezinárodní organizace...
23.8.2019
Město Příbram plánuje rozvoj sportu v Příbrami do roku 2030 a chce znát názory a...
22.8.2019
Problémům s parkováním má částečně ulevit nové parkoviště vznikající v ulici Legionářů. Kromě nových míst...
22.8.2019
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) otevřely v Obecnici nové informační centrum, které bude sloužit...
21.8.2019
Divadlo Za Vodou z Čenkova hraje každý rok v Podlesí a hrálo i letos. Tentokrát...
Koupání v nádrži Orlík už hygienici nedoporučují
21.8.2019
Hasiči v úterý odpoledne likvidovali na vodní nádrži Orlík na Příbramsku ropnou skvrnu. Ropa byla...
21.8.2019
Arcibiskupství pražské zdárně pokračuje s přípravou výstavby rozhledny na vrchu Třemšín. Rozhledna bude stát v...
20.8.2019
Zpestření začátku školního roku připravuje místní organizace Českého rybářského svazu v Jincích. Děti se mohou...
20.8.2019
Za deset měsíců odbavili úředníci Dobříšského městského úřadu téměř 30 tisíc občanů. Zabralo jim to...
Reklama