V osmi středočeských obcích by se měly konat nové volby

Nové volby by se měly konat ve všech osmi středočeských obcích, v nichž se rozpadla zastupitelstva zvolená loni v říjnu. Ve všech byly sestaveny a podány kandidátky, zjistila ČTK. K volebním urnám by tak měli přijít lidé v Konojedech a Trnové u Prahy, Přelíci na Kladensku, Kněžičkách na Nymbursku, Modřovicích a Narysově na Příbramsku, Pašince na Kolínsku a Onomyšli na Kutnohorsku.

Nové volby se konají kvůli tomu, že se počet zastupitelů kvůli odstoupení některých z nich snížil pod zákonem stanovenou hranici. Zastupitelstva mají být zpravidla nejméně pětičlenná. Například v Onomyšli se 300 obyvateli se volby opakují proto, že tři ze sedmi zastupitelů na ustavujícím jednání nesložili slib. Nyní se chtějí o přízeň voličů v Onomyšli ucházet čtyři uskupení. „Jde o tři sdružení a jedno hnutí,“ uvedla Pavlínová Heřmanová z Městského úřadu v Uhlířských Janovicích.

V Narysově s 270 obyvateli hodlají kandidovat dvě sdružení a v Modřovicích, v kterých žije zhruba 80 lidí, se utkají jednotliví nezávislí kandidáti. „V Modřovicích kandiduje šest jednotlivých lidí a v Narysově jsou dvě kandidátky sdružení nezávislých, přičemž na každé je šest kandidátů,“ upřesnila Radka Škubalová z příbramské radnice.

V Trnové byly podle tajemnice mníšecké radnice Věry Landové podány tři kandidátky, v Přelíci je to podle registračního úřadu ve Slaném o jednu méně. V obou obcích žije shodně kolem 400 lidí.

Kolínský úřad, který je registračním úřadem pro obec Pašinka, přijal čtyři kandidátní listiny. V Pašince, kde trvale bydlí asi 350 lidí, si lidé zvolí celkem sedm zastupitelů. Na ustavující zastupitelstvo se tři zvolení zastupitelé nedostavili, na svůj mandát pak rezignovalo několik zastupitelů i náhradníků.

Tři kandidátky pro volby do obecního zastupitelstva v Kněžičkách, v kterých žije zhruba 170 lidí, přijal registrační úřad Městec Králové. Zastupitelé ze sdružení Za lepší Kněžičky se vzdali mandátu, učinili tak i náhradníci. Sdružení skončilo ve volbách v obci druhé, zvítězila ČSSD s podporou nezávislých, která získala čtyři mandáty. I tady budou lidé volit své zástupce do sedmičlenného zastupitelstva.

Čtyři kandidátky pak eviduje úřad v Kostelci nad Černými lesy, kam je podávala uskupení ucházející se o místo v zastupitelstvu v Konojedech. V obci, kde žije zhruba 260 lidí, budou obyvatelé volit sedm zastupitelů.

Městská knihovna letos otevře nové pobočky v Praze 10 a 14

11.1.2021
Ačkoliv silničáři dělají, co mohou, zima je prostě rychlejší. Námraza a rozbředlý sníh si tak...
8.1.2021
Prvním miminkem nového roku v příbramské porodnici je chlapeček Tobias.
8.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
8.1.2021
Lidé v době nouzového stavu více navštěvují přírodu. S počtem návštěvníků Chráněné krajinné oblasti Brdy...
7.1.2021
Město Příbram bude letos investovat do revitalizace Čekalíkovského rybníka a jeho okolí. Práce na další...
7.1.2021
Okolo 120 dětí ze 2. základní školy Dobříš a Trnka navštívilo naučnou akci „Do lesa...
7.1.2021
Kolaudací byl dokončen vodohospodářský projekt, při kterém byl v další části Orlova vybudován vodovod a...
6.1.2021
Ošklivá hradba z betonových panelů v centru Dobříše u hotelu Heinz, po čtyřech letech zmizela...
30.12.2020
Čtyři dny před Štědrým dnem došlo v obci Ohrazenice k tragédii. Při požáru rodinného domku...
28.12.2020
Čtyři dny před Štědrým dnem se v obci Ohrazenice na Příbramsku odehrála tragédie. Při požáru...
22.12.2020
V Příbrami se bude od ledna opět platit jízdné v městské hromadné dopravě. Provoz autobusů...
Reklama