V Příbrami se otevírá nová škola a školka

V příbramském Q-Clubu začne od 1. září fungovat nová soukromá mateřská a základní škola. O jejím zaměření a programu jsme hovořili s její zakladatelkou Ing. Vladislavou Godfroy.

Proč jste se rozhodla založit soukromou MŠ a ZŠ právě v Příbrami?
I když jsem dlouho žila v zahraničí, mám stále kořeny v Čechách. Zejména pak v Příbrami, kde jsem prožila dětství a kam se velice ráda vracím za rodiči.
Myslíte, že budou mít příbramští rodiče o novou soukromou MŠ a ZŠ All Stars School zájem?
Chceme poskytovat vysoce kvalitní vzdělání od nejútlejšího věku. Osobně se domnívám, že o kvalitní vzdělaní vždy bude zájem. Je to nejdůležitější, co můžeme dětem do budoucna dát a jsem přesvědčená, že to mnoho rodičů cítí podobně.
Co chce Vaše mateřská školka a nabízet?
Nabídneme dětem mateřské školky britský mezinárodní školní program International Early Years Curriculum (IEYC), což je britský mezinárodní program, který aplikují prestižní školy po celém světě. Dále vhodným způsobem začleníme francouzštinu, eventuálně španělštinu či další jazyky. Nezapomínáme ani na češtinu, která je zvláště důležitá pro kvalitní předškolní přípravu.
Nemyslíte si, že děti by mohly mít potíže asimilovat více jazyků najednou?
Nejste první, kdo se mě na to ptá. Od narození je dítě uzpůsobeno se co nejrychleji adaptovat na nové prostředí, včetně porozumění nového jazyka. Dítě v raném věku dokáže asimilovat i více jazykům najednou. Pro nás dospělé je tento proces již mnohem složitější. Pro naši školu je důležité, abychom pro efektivní výuku toto učení vhodně koncipovali a časovali.  Důležité je, aby se v tomto věku děti učily nenuceně a hrou. Zakládáme si na pozitivní motivaci dětí.
Jaká je specifičnost Vaší základní školy?
Pro naší základní školu All Stars School je hlavní český školní program, který vhodně doplníme o výuku angličtiny, francouzštiny či dalších jazyků. Důležitý je individuální přístup ke vzdělávacím potřebám každého dítěte. Máme výhodu menšího počtu dětí ve třídě. Kromě toho, podobně jako u mateřské školy, se budeme zasazovat o předávání dětem těch správných etických hodnot a vzorů slušného chování.
Otevíráte první třídu základní školy. Znamená to, že budete mít první i druhý stupeň ZŠ?
Ano, otevíráme první a eventuálně i druhou třídu základní školy od 1.9.2021. A po prvním stupni bychom rádi i otevřeli druhý stupeň základní školy. V tuto chvíli ale nechci předbíhat. V nejbližším období se soustředíme na vybudování kvalitního prvního stupně.
Kde budete školu provozovat?
Od září budeme moci všechny děti naší All Stars School uvítat v nově zrekonstruovaných prostorách prvního patra budovy v Březnické ulici. Příbramští obyvatelé znají tento objekt pod názvem Q-Club. Kromě tří tříd mateřské školky a učeben základní školy budeme mít družinu a cvičebnu. Navíc v bezprostřední blízkosti školy je i veliké dětské hřiště, které vybudovalo město.
Neobáváte se případného lockdownu?
Víte, myslím si, že se všichni bojíme dalšího případného lockdownu a epidemie s tím spojené. A i když jsem osobně optimista a říkám si, že již není možné na tak dlouho uzavřít školy, pak ale z pozice provozovatele školy musím s touto variantou dopředu počítat. A proto již nyní připravujeme program s různými scénáři, jak vzdělávat ty nejmladší.
Máte již ukončený příjem dětí? Anebo stále zapisujete nové děti?
Ano, máme možnost zapisovat děti jak do základní, tak i do mateřské školy i mimo termíny zápisu určeným pro státní sektor. Takže můžeme zapisovat jak děti do MŠ, tak do první třídy ZŠ během příštích měsíců, i když již byly zapsány na jinou základní školu. Můžeme eventuálně i přijmout nového žáka po 1.9.2021. Už se na všechny děti moc těšíme!
PR
Včera, 15:19
Soutěžte s námi o vouchery v hodnotě 500 Kč, které můžete využít na jakékoli pobočce...
3.8.2021
Voják, který byl v červenci zraněn při výbuchu munice v Chráněné krajinné oblasti Brdy, dnes...
2.8.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.8.2021
Městu došla trpělivost s problémy na příbramských ubytovnách. Pokud nezajistí zklidnění situace provozovatel, město sáhne...
29.7.2021
U Jablonné nedaleko Příbrami spadl dnes dopoledne malý letoun. Při neštěstí zahynul pilot, je zaklíněný...
24.6.2021
Dům Natura nacházející se na dolním okraji příbramského náměstí TGM má bohatou a pestrou činnost.
16.6.2021
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
14.6.2021
Tři dny, čtyři nehody, vše spojuje mezi mnoha řidiči neoblíbená činnost – couvání. Řidiči na...
11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
1.6.2021
Starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl nejdříve domek pro opuštěnou kočku s koťaty označil za...
Reklama