29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

V Příbrami začne od září fungovat městské kulturní centrum

V Příbrami začne od září fungovat městské kulturní centrum, jehož úkolem bude koordinovat kulturní a společenské akce pořádané ve městě. Zároveň bude metodickou základnou a podporovatelem všech městských kulturních organizací, jako jsou divadlo, galerie či knihovna. Založení centra schválili městští zastupitelé.

Reklama

„Nové centrum bude moci účinně koordinovat a plánovat kulturní dění ve městě tak, aby se předcházelo situacím, kdy se ve městě koná více zajímavých akcí najednou,“ uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO). Nyní se kulturní a společenské akce či happeningy v Příbrami pořádají živelně, což podle radnice někdy může přinášet organizační problémy a pořadatelé akcí si zbytečně přetahují návštěvníky.
Podle Konvalinky není myšlenka nového centra převratnou novinkou, podobná střediska fungují i v jiných městech. V Příbrami půjde o organizační složku města, která se vydělí z odboru školství, kultury a sportu. Na vedoucího bude vypsáno výběrové řízení, řadoví pracovníci přejdou z dosavadního odboru. Celkový počet úředníků na radnici by se tak neměl navyšovat.
Při diskusi v zastupitelstvu se objevily obavy, aby se vedoucím centra nestal manažer bez vztahu ke kultuře. Konvalinka k tomu řekl, že výběrová kritéria budou nastavena ve spolupráci s pracovníky kulturních institucí nebo přímo jimi samotnými. „Stoprocentně nedovolí, aby to byl manažer bez řádného citu ke kultuře,“ ubezpečil starosta.
Divadlo, galerie či knihovna mají zůstat autonomní a jejich vedení by se neměla měnit. „Nechtěli bychom jít cestou, že bychom vytvořili jednu superorganizaci,“ uvedl již dříve Konvalinka. Připomněl, že v sociálních službách město takový krok učinilo, podle starosty se v tomto případě vyplatil. Nynější centrum zdravotních a sociálních služeb zahrnuje pod jednou hlavičkou pečovatelskou službu a domov pro seniory, městské jesle, rehabilitační stacionář, azylový dům, odborné sociální poradenství, středisko terénních služeb či protialkoholní stanici. V kultuře by ale Konvalinka totéž nedoporučoval.
Zdroj: čtk

Čtyřlístek slaví padesátiny. Jako dárek dostal výstavu

Včera, 10:27
Ojedinělý portrét druhé české královny Judity Durynské, která žila ve 12. století, vzniklý na základě...
17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
Reklama