19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

V Příbrami začne od září fungovat městské kulturní centrum

V Příbrami začne od září fungovat městské kulturní centrum, jehož úkolem bude koordinovat kulturní a společenské akce pořádané ve městě. Zároveň bude metodickou základnou a podporovatelem všech městských kulturních organizací, jako jsou divadlo, galerie či knihovna. Založení centra schválili městští zastupitelé.

Reklama

„Nové centrum bude moci účinně koordinovat a plánovat kulturní dění ve městě tak, aby se předcházelo situacím, kdy se ve městě koná více zajímavých akcí najednou,“ uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO). Nyní se kulturní a společenské akce či happeningy v Příbrami pořádají živelně, což podle radnice někdy může přinášet organizační problémy a pořadatelé akcí si zbytečně přetahují návštěvníky.
Podle Konvalinky není myšlenka nového centra převratnou novinkou, podobná střediska fungují i v jiných městech. V Příbrami půjde o organizační složku města, která se vydělí z odboru školství, kultury a sportu. Na vedoucího bude vypsáno výběrové řízení, řadoví pracovníci přejdou z dosavadního odboru. Celkový počet úředníků na radnici by se tak neměl navyšovat.
Při diskusi v zastupitelstvu se objevily obavy, aby se vedoucím centra nestal manažer bez vztahu ke kultuře. Konvalinka k tomu řekl, že výběrová kritéria budou nastavena ve spolupráci s pracovníky kulturních institucí nebo přímo jimi samotnými. „Stoprocentně nedovolí, aby to byl manažer bez řádného citu ke kultuře,“ ubezpečil starosta.
Divadlo, galerie či knihovna mají zůstat autonomní a jejich vedení by se neměla měnit. „Nechtěli bychom jít cestou, že bychom vytvořili jednu superorganizaci,“ uvedl již dříve Konvalinka. Připomněl, že v sociálních službách město takový krok učinilo, podle starosty se v tomto případě vyplatil. Nynější centrum zdravotních a sociálních služeb zahrnuje pod jednou hlavičkou pečovatelskou službu a domov pro seniory, městské jesle, rehabilitační stacionář, azylový dům, odborné sociální poradenství, středisko terénních služeb či protialkoholní stanici. V kultuře by ale Konvalinka totéž nedoporučoval.
Zdroj: čtk

Čtyřlístek slaví padesátiny. Jako dárek dostal výstavu

Před 1 hodinou
Dobříšská radnice zavádí nový motivační a evidenční systém pro odpadové hospodářství, kterému se říká zkráceně...
Dnes, 13:33
Pochod svobody po 30 letech od revoluce bude 17. listopadu 2019. Organizátoři akce hledají pamětníky...
Dnes, 07:00
Od shora dolu, tak pokračují práce na rekonstrukci bývalé hutě Barbora v Jincích. Opravuje se...
Včera, 13:33
Krytý plavecký bazén v Sedlčanech už získal konkrétní podobu. Jeho stavba se tak o kousek...
21.9.2019
Policisté řešili případ zloděje fajnšmekra, který si z obchodu odnesl konzervy tuňáka za 4000 korun....
21.9.2019
U Bytíze havaroval vězeňský autobus převážející odsouzené do příbramské věznice. Dva odsouzení uprchli, pátrali po...
20.9.2019
Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice...
19.9.2019
Klub středočeských zastupitelů za ANO žádá prošetření možného střetu zájmů zastupitelů za STAN Věslava Michalika...
15.9.2019
Hasiči na pražských sídlištích se kvůli špatně zaparkovaným autům někdy těžko dostávají k domům. I...
14.9.2019
Příbram uvažuje o zrušení fondu, z nějž si lidé za výhodných podmínek půjčují peníze na...
Reklama