16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

V příbramském divadle budou vyšetřovat zločin v kadeřnictví

V Příbrami se tento týden otevírá nové luxusní kadeřnictví Splašené nůžky. Slavnostní otevření je ve čtvrtek 11. dubna v 19 hodin.

Reklama

Jak už název napovídá, jedná se o novou hru příbramského divadla. Inscenace Splašené nůžky je detektivní komedie, v níž velkou roli kromě vyšetřovatelů hrají samotní diváci. Ti jako svědci musí vyšetřit zločin a usvědčit vraha.

Majitelem luxusního kadeřnictví je Tony Řezníček, extravagantní vlasový specialista, a svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Jejich klientela je opravdu pestrá. Mezi návštěvníky patří obchodník se starožitnostmi, pán s vizáží stavebního dělníka, dáma z vyšší společnosti či suverénní mladík. Takové obyčejné kadeřnictví. Ale jen do doby, než je v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna.

Splašené nůžky napsal v roce 1963 německý dramatik Paul Pörtner jako interaktivní detektivní psychodrama. Koncem 70. let se námětu chopili Američané Bruce Jorda a Marylin Abramsová. Původní verzi přepracovali a vytvořili z ní komedii s detektivní zápletkou plnou herecké improvizace. Dodnes se hraje v Bostonu a je zapsána v Guinessově knize rekordů jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (první je londýnské nastudování Pasti na myši).

Pod taktovkou Milana Schejbala se v rolích představí Martin Dusbaba, Eliška Nejedlá, Vladimír Senič, Petr Florián, Helena Karochová a Robert Tyleček.

Tip na výlet. Příbramská Route 66 začíná v sobotu

17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama