27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

V Sedlčanech vzniká nové společenské centrum s modlitebnou

Společenské centrum v Sedlčanech bude sloužit zejména pro duchovní účely a s nimi spojené akce. Budou se zde pořádat různá setkání, přednášky či volnočasové aktivity pro děti i dospělé. Investorem projektu je křesťanská organizace Maranatha. Dokončení stavby se plánuje na podzim letošního roku.

Reklama

Na otevřeném prostranství před budovou plánuje organizace Maranatha Radima Passera pořádat komunitní aktivity, jako jarmark a menší kulturní akce. Součástí budovy budou také čtyři bytové a jedna obchodní jednotka. Společně s tímto projektem vznikne i modlitebna.

„Společenské centrum bude nedaleko centra města tvořit takový klidný záliv. V plánu je v jeho těsné blízkosti vybudovat městský park se sportovními prvky a dětským hřištěm. Součástí společenského centra bude i obchodní jednotka, do které umístíme buď charitativní obchůdek, nebo obchod se zdravou výživou,“ říká Radim Passer, zakladatel organizace Maranatha.

Kompozici modlitebny tvoří systém rovnoběžné svislé stěny v kombinaci se šikmými příčnými stěnami a šikmou střechou ve třech základních sklonech. Podřízena je provozní i tvarové čistotě hlavního sálu. Dostatečné osvětlení zajišťuje horní šikmé skleněné okno nad pódiem.

„Architektonické i interiérové zpracování modlitebny je oproti podobným stavbám netradiční. Vchod a další části budovy budou prosklené a v interiéru tak bude velké množství přirozeného světla. Raritou bude i viditelná křtitelnice,“ doplňuje Radim Passer.

Aktuálně jsou hotové základy i základové desky budov a první obrysy objektů. Je v plánu, že stavba bude hotova na konci října 2019.

Jak se z námelu zrodilo LSD a otevřely se nové obzory, lidstvu i jednotlivcům. A úplně úžasné

20.7.2019
Myší bobky vidí středočeští hygienici v restauracích neradi. Kontrola Restaurace U Šimků v Rybníkách se...
18.7.2019
Petrovice na Příbramsku plánují opravu historického špýcharu z počátku 18. století. V budově má vzniknout...
16.7.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
Reklama