23℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Vandalové řádí v Příbrami, ukradli kůzle z minizoo

Příbram se potýká s řáděním vandalů. Poničený altán, polámané stromy u cyklostezky, vyvrácený plot. Takto by se dalo pokračovat dále. Poslední kapkou je ukradené kůzle z minizoo Ohrada.

Reklama

Ještě před měsícem muselo vedení Sportovních zařízení města Příbram (SZM) vyhlásit dočasné uzavření ohrady. Zájem návštěvníků o malá kůzlátka byl příliš veliký a potřebovala trochu klidu. Při posledním nájezdu vandalů jedno kůzle zmizelo. „V úterý zmizelo jedno z nedávno narozených kůzlat z místního zookoutku,“ informovala radniční mluvčí Eva Švehlová. Kde je mu teď konec, nikdo netuší, pátrala po něm policie včetně zaměstnanců SZM. Našemu REGIONU mluvčí potvrdila, že zmizení kůzlete se bohužel objasnit nepodařilo.

V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny útoky vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. Vandalové povalili nový plot kolem nově budovaného minigolfového hřiště a poničili vstupní bránu. „Zde je třeba říci, že na poničení brány, která je z několikacentimetrových trubek, už bylo potřeba vynaložit skutečnou sílu,“ informovala Švehlová.

„Toto nejsou jediné škody. V průběhu zimy jsme třikrát měnili poničenou desku u basketbalového koše na multifunkčním hřišti. Vandalismu neodolala ani zeleň v okolí skateparku, kde byly vytrhány keře v hodnotě několika desítek tisíc. Opravdu nepochopitelné je pak ničení přímo ve skateparku, který jsme s velkou slávou otevírali v loňském roce. Zde nejen že jsou některé překážky posprejované, ale dvě jsou zásadním způsobem poničené,“ uvedl ředitel SZM Jan Slaba k posledním událostem.

Případy se množí, zabývá se jimi Policie ČR, vyčíslení škod se stále zvyšuje. Město Příbram v současné době řeší rozšíření osvětlení a zavedení kamerového systému. „Připravujeme instalaci nového osvětlení areálu, především minigolfového hřiště a skateparku. V této souvislosti se uvažuje o instalaci pohybových čidel a zavedení kamerového systému, abychom zvýšili zabezpečení areálu,“ doplnil informace místostarosta Martin Buršík.

DPP připravuje další rozšíření mobilního signálu v metru

Včera, 12:29
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
Reklama