11℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Vandalové řádí v Příbrami, ukradli kůzle z minizoo

Příbram se potýká s řáděním vandalů. Poničený altán, polámané stromy u cyklostezky, vyvrácený plot. Takto by se dalo pokračovat dále. Poslední kapkou je ukradené kůzle z minizoo Ohrada.

Reklama

Ještě před měsícem muselo vedení Sportovních zařízení města Příbram (SZM) vyhlásit dočasné uzavření ohrady. Zájem návštěvníků o malá kůzlátka byl příliš veliký a potřebovala trochu klidu. Při posledním nájezdu vandalů jedno kůzle zmizelo. „V úterý zmizelo jedno z nedávno narozených kůzlat z místního zookoutku,“ informovala radniční mluvčí Eva Švehlová. Kde je mu teď konec, nikdo netuší, pátrala po něm policie včetně zaměstnanců SZM. Našemu REGIONU mluvčí potvrdila, že zmizení kůzlete se bohužel objasnit nepodařilo.

V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny útoky vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. Vandalové povalili nový plot kolem nově budovaného minigolfového hřiště a poničili vstupní bránu. „Zde je třeba říci, že na poničení brány, která je z několikacentimetrových trubek, už bylo potřeba vynaložit skutečnou sílu,“ informovala Švehlová.

„Toto nejsou jediné škody. V průběhu zimy jsme třikrát měnili poničenou desku u basketbalového koše na multifunkčním hřišti. Vandalismu neodolala ani zeleň v okolí skateparku, kde byly vytrhány keře v hodnotě několika desítek tisíc. Opravdu nepochopitelné je pak ničení přímo ve skateparku, který jsme s velkou slávou otevírali v loňském roce. Zde nejen že jsou některé překážky posprejované, ale dvě jsou zásadním způsobem poničené,“ uvedl ředitel SZM Jan Slaba k posledním událostem.

Případy se množí, zabývá se jimi Policie ČR, vyčíslení škod se stále zvyšuje. Město Příbram v současné době řeší rozšíření osvětlení a zavedení kamerového systému. „Připravujeme instalaci nového osvětlení areálu, především minigolfového hřiště a skateparku. V této souvislosti se uvažuje o instalaci pohybových čidel a zavedení kamerového systému, abychom zvýšili zabezpečení areálu,“ doplnil informace místostarosta Martin Buršík.

DPP připravuje další rozšíření mobilního signálu v metru

Včera, 17:07
Příbram pozastavila provoz turistického vláčku, který dosud ve městě jezdil v letní sezoně od května...
Včera, 11:02
Příbram zavede v městské hromadné dopravě elektronické jízdní řády. Aktuální údaje o příjezdech a odjezdech...
23.4.2019
Na území bývalého vojenského újezdu Brdy byla uvedena do provozu tři nouzová tlačítka k přivolání...
22.4.2019
Společenské centrum v Sedlčanech bude sloužit zejména pro duchovní účely a s nimi spojené akce....
21.4.2019
Jaké to bylo kopat za války na Moravě zákopy, ochutnat poprvé v životě čokoládu od...
21.4.2019
Festival během tří měsíců nabídne pět koncertů, mši, odbornou konferenci a interpretační kurzy s workshopy....
20.4.2019
O desítky tisíc korun přišla seniorka z Dobříše na kterou se zaměřily dvě podvodnice. Vloudily se...
19.4.2019
Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile...
17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro...
Reklama