13℃
Dnes je 19. září , svátek má Zita

Vařeka nejspíš zůstane příbramským radním

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) skončí 20. května ve funkci. Z politiky se ale nestáhne úplně, rád by zůstal ve funkci radního a ovlivňoval směr politiky. Za dobu svého působení v pozici starosty si nejvíce cení vybudování zelené páteře města. Naopak uznal, že podcenil stavbu restaurace a Junior klubu. Jméno svého nástupce v době uzávěrky tohoto vydání Našeho REGIONU neprozradil.

Reklama

Vařeka už dříve ČTK řekl, že by ho měl nahradit někdo z nynějších členů rady. Kdo konkrétně to bude, nechtěl říci. „Jsme v podstatě dohodnuti, jenom ještě jeden z aktérů si nechal nějaký čas na rozmyšlenou, ale na 99 procent jasno máme. Jenom si nejsem jist, že budeme chtít zveřejnit to definitivní rozhodnutí dlouho předtím, než bude zastupitelstvo,“ uvedl Vařeka. „Všichni zastupitelé za hnutí ANO se již shodli na jednom člověku. Ale nejde jen o post starosty, ale také o post místostarosty,“ dodal.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku. K závěru funkčního období jsme se proto starosty zeptali na stručné zhodnocení svého působení v čele příbramské radnice.

Co byste vyhodnotil jako svůj největší přínos pro město za dobu vedení Příbrami?

Řízením osudu se mi podařilo obklopit se lidmi, kteří byli velice schopní. Pouze díky tomu bylo možné splnit spousty předsevzetí. Pokud bych měl jmenovat jednu věc, na níž mi opravdu záleželo a které jsem já osobně věnoval spoustu energie, potom by to rozhodně bylo zahájení prací na zelené páteři. Moc bych si přál, abych byl účasten i další etapy výstavby tohoto projektu.

Existuje něco, co byste s odstupem času udělal jinak?

To, co mne mrzí asi vůbec nejvíc, to jsou nezvládnuté stavby restaurace a Junior klubu na Novém rybníku. Zatímco všechno ostatní běželo na Nováku víceméně podle našich představ, nad těmito dvěma stavbami jsme ztratili kontrolu vlastně hned na začátku. Ve své době mi připadlo, že mi nepřísluší mluvit do projektů ani do realizace, protože to vše je v rukou profesionálů. Když jsem zjistil, jak se věci mají doopravdy, už nebylo možné toho mnoho zachránit.

Stáhnete se z politiky a řízení města úplně, nebo budete i nadále činným?

Pokud to bude jenom trochu možné, rád bych zůstal v radě města a nadále ovlivňoval směr, kterým se bude radnice ubírat. Intenzita, s jakou se bude dále postupovat, to už bude záležitostí spíše starosty a místostarostů. Pokud budou o moji pomoc stát, rád jim budu pomáhat.

Kdo bude vaším nástupcem v pozici starosty, asi ještě neprozradíte…

Budu se snažit o to, aby změny byly co nejmenší a aby všichni ti, kteří současné vedení radnice prostřednictvím podzimních voleb v loňském roce navolili, nedošli zklamání. Kurz by měl zůstat nezměněn.

Proč se nestalo, že „Mattoni už není“. Recept na úspěch je zázračně jednoduchý

Před 2 hodinami
Klub středočeských zastupitelů za ANO žádá prošetření možného střetu zájmů zastupitelů za STAN Věslava Michalika...
15.9.2019
Hasiči na pražských sídlištích se kvůli špatně zaparkovaným autům někdy těžko dostávají k domům. I...
14.9.2019
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
14.9.2019
Příbram uvažuje o zrušení fondu, z nějž si lidé za výhodných podmínek půjčují peníze na...
13.9.2019
Ve Středočeském kraji v letošním prvním pololetí přibylo 7847 lidí, což představuje největší nárůst v...
12.9.2019
Kolony, dlouhá čekání, největší parkoviště v Evropě včetně slavného "Ťokova průsmyku", to jsou přízviska D1....
11.9.2019
Příbramští zastupitelé v pondělí opět neschválili úplný zákaz provozování hazardních her ve městě. Provedli však...
11.9.2019
Přírodní koupaliště se podle průběhu počasí potýkají se zhoršenou kvalitou vody. Stejně je tomu i...
9.9.2019
Bývalá prodejna obuvi v příbramské Pražské ulici je neobsazená už delší dobu. V ulici ukončily...
8.9.2019
Bitva o scénář se strhla mezi hercem Pavlem Trávníčkem (68) a scénáristou Gustavem Oplustilem (93)....
8.9.2019
"Domlouváme se, že bychom tam udělali regulérní venkovní premiéru a že by tam příbramské divadlo...
Reklama