35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Vařeka nejspíš zůstane příbramským radním

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) skončí 20. května ve funkci. Z politiky se ale nestáhne úplně, rád by zůstal ve funkci radního a ovlivňoval směr politiky. Za dobu svého působení v pozici starosty si nejvíce cení vybudování zelené páteře města. Naopak uznal, že podcenil stavbu restaurace a Junior klubu. Jméno svého nástupce v době uzávěrky tohoto vydání Našeho REGIONU neprozradil.

Reklama

Vařeka už dříve ČTK řekl, že by ho měl nahradit někdo z nynějších členů rady. Kdo konkrétně to bude, nechtěl říci. „Jsme v podstatě dohodnuti, jenom ještě jeden z aktérů si nechal nějaký čas na rozmyšlenou, ale na 99 procent jasno máme. Jenom si nejsem jist, že budeme chtít zveřejnit to definitivní rozhodnutí dlouho předtím, než bude zastupitelstvo,“ uvedl Vařeka. „Všichni zastupitelé za hnutí ANO se již shodli na jednom člověku. Ale nejde jen o post starosty, ale také o post místostarosty,“ dodal.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku. K závěru funkčního období jsme se proto starosty zeptali na stručné zhodnocení svého působení v čele příbramské radnice.

Co byste vyhodnotil jako svůj největší přínos pro město za dobu vedení Příbrami?

Řízením osudu se mi podařilo obklopit se lidmi, kteří byli velice schopní. Pouze díky tomu bylo možné splnit spousty předsevzetí. Pokud bych měl jmenovat jednu věc, na níž mi opravdu záleželo a které jsem já osobně věnoval spoustu energie, potom by to rozhodně bylo zahájení prací na zelené páteři. Moc bych si přál, abych byl účasten i další etapy výstavby tohoto projektu.

Existuje něco, co byste s odstupem času udělal jinak?

To, co mne mrzí asi vůbec nejvíc, to jsou nezvládnuté stavby restaurace a Junior klubu na Novém rybníku. Zatímco všechno ostatní běželo na Nováku víceméně podle našich představ, nad těmito dvěma stavbami jsme ztratili kontrolu vlastně hned na začátku. Ve své době mi připadlo, že mi nepřísluší mluvit do projektů ani do realizace, protože to vše je v rukou profesionálů. Když jsem zjistil, jak se věci mají doopravdy, už nebylo možné toho mnoho zachránit.

Stáhnete se z politiky a řízení města úplně, nebo budete i nadále činným?

Pokud to bude jenom trochu možné, rád bych zůstal v radě města a nadále ovlivňoval směr, kterým se bude radnice ubírat. Intenzita, s jakou se bude dále postupovat, to už bude záležitostí spíše starosty a místostarostů. Pokud budou o moji pomoc stát, rád jim budu pomáhat.

Kdo bude vaším nástupcem v pozici starosty, asi ještě neprozradíte…

Budu se snažit o to, aby změny byly co nejmenší a aby všichni ti, kteří současné vedení radnice prostřednictvím podzimních voleb v loňském roce navolili, nedošli zklamání. Kurz by měl zůstat nezměněn.

Proč se nestalo, že „Mattoni už není“. Recept na úspěch je zázračně jednoduchý

Včera, 14:25
Občanská iniciativa Čapkova Strž žádá urychlené vypsání výběrového řízení na nového ředitele Památníku Karla Čapka...
24.6.2019
Příbram dala zkontrolovat mosty a lávky na území města. Přibližně šest jich není v dobrém...
24.6.2019
Těsně před skokem ze skály zachránil policista z obvodního oddělení Milín prap. Bc. Jiří Hála muže...
23.6.2019
1. FK Příbram letos neměla moc dlouhé letní prázdniny. Díky nadstavbě a baráži se sezona...
22.6.2019
Příbram chce nejpozději do konce roku dokončit rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. Do opakovaného...
21.6.2019
Příbram chce obnovit bývalá hřiště na území města. Měla by tak vzniknout nová sportoviště pro...
19.6.2019
Ojedinělý portrét druhé české královny Judity Durynské, která žila ve 12. století, vzniklý na základě...
17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
Reklama