Vařeku v čele Příbrami má nahradit místostarosta Konvalinka

Hnutí ANO v Příbrami navrhne na starostu nynějšího druhého místostarostu Jana Konvalinku (za ANO). Nahradí lídra ANO Jindřicha Vařeku, který se rozhodl rezignovat. Konvalinkovo místo by měla zaujmout dosavadní radní za ANO Zorka Brožíková. Vařeka chce zůstat řadovým radním, oznámil dnes končící starosta na tiskové konferenci. Nové vedení města se bude volit na příštím jednání zastupitelstva 20. května.

„Kormidelník se mění, ale posádka a kurz zůstávají,“ řekl Vařeka k plánovaným změnám v městské radě. V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Partneři ANO v radě s nominacemi souhlasí, s opozicí podle Vařeky hnutí nejednalo.

Důvodem starostovy rezignace je mimo jiné nedávné úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka už dříve uvedl, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Pětatřicetiletý Konvalinka je původní profesí speciální pedagog, v minulosti byl ředitelem příbramského centra zdravotních a sociálních služeb. Novinářům řekl, že chce pokračovat v rozpracovaných projektech. „Je tady mnoho investičních záměrů i záměrů jiných v různých oblastech. Nějaké osobní vize tady asi nejsou, spíše udržet základní kurz, který je, a dále na něm stavět,“ dodal.

Brožíková převezme školství a sport, ekonomika zůstane prvnímu místostarostovi Martinu Buršíkovi (ANO). Konvalinka si i ve funkci starosty ponechá sociální oblast. Kdo bude mít v gesci kulturu, zatím není jasné. Končící starosta by chtěl jako radní dohlížet na parkování a vzal by si na starost i spolupráci s partnerskými městy.

Svému nástupci by Vařeka doporučil, aby nehleděl až tolik na to, co někdo říká, ale šel za svým cílem. „Aby se nenechal viklat námitkami, které jsou mnohdy jenom nahodilé a nereprezentují názor veřejnosti,“ uvedl. Na dnešním setkání s novináři, kterého se kromě nejužšího vedení města zúčastnili i ostatní radní, ocenil, že městská rada dosud nefungovala na stranickém principu, ale každý člen měl právo říct svůj názor a pro něj hlasovat. V zastupitelstvu se podle něj tyto systém bohužel zavést nepodařilo.

„Stále trváme na tom, že nejsme koalicí, jsme jenom stranami, které spolupracují. Opozice, která se vytvořila, to takto nevnímá, necítí, nechce to takto, ale to už je jiná věc,“ uzavřel Vařeka.

Investor opět žádá o posudek pro stavbu hypermarketu v Kladně

Včera, 08:25
Převzetí firmy Kajgr prodej pneu a.s. Jindřichem Vařekou starším (ⴕ 90) odstartovalo letitý spor mezi...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
25.1.2020
Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši....
23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
Reklama