11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

Vařeku v čele Příbrami má nahradit místostarosta Konvalinka

Hnutí ANO v Příbrami navrhne na starostu nynějšího druhého místostarostu Jana Konvalinku (za ANO). Nahradí lídra ANO Jindřicha Vařeku, který se rozhodl rezignovat. Konvalinkovo místo by měla zaujmout dosavadní radní za ANO Zorka Brožíková. Vařeka chce zůstat řadovým radním, oznámil dnes končící starosta na tiskové konferenci. Nové vedení města se bude volit na příštím jednání zastupitelstva 20. května.

Reklama

„Kormidelník se mění, ale posádka a kurz zůstávají,“ řekl Vařeka k plánovaným změnám v městské radě. V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Partneři ANO v radě s nominacemi souhlasí, s opozicí podle Vařeky hnutí nejednalo.

Důvodem starostovy rezignace je mimo jiné nedávné úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka už dříve uvedl, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Pětatřicetiletý Konvalinka je původní profesí speciální pedagog, v minulosti byl ředitelem příbramského centra zdravotních a sociálních služeb. Novinářům řekl, že chce pokračovat v rozpracovaných projektech. „Je tady mnoho investičních záměrů i záměrů jiných v různých oblastech. Nějaké osobní vize tady asi nejsou, spíše udržet základní kurz, který je, a dále na něm stavět,“ dodal.

Brožíková převezme školství a sport, ekonomika zůstane prvnímu místostarostovi Martinu Buršíkovi (ANO). Konvalinka si i ve funkci starosty ponechá sociální oblast. Kdo bude mít v gesci kulturu, zatím není jasné. Končící starosta by chtěl jako radní dohlížet na parkování a vzal by si na starost i spolupráci s partnerskými městy.

Svému nástupci by Vařeka doporučil, aby nehleděl až tolik na to, co někdo říká, ale šel za svým cílem. „Aby se nenechal viklat námitkami, které jsou mnohdy jenom nahodilé a nereprezentují názor veřejnosti,“ uvedl. Na dnešním setkání s novináři, kterého se kromě nejužšího vedení města zúčastnili i ostatní radní, ocenil, že městská rada dosud nefungovala na stranickém principu, ale každý člen měl právo říct svůj názor a pro něj hlasovat. V zastupitelstvu se podle něj tyto systém bohužel zavést nepodařilo.

„Stále trváme na tom, že nejsme koalicí, jsme jenom stranami, které spolupracují. Opozice, která se vytvořila, to takto nevnímá, necítí, nechce to takto, ale to už je jiná věc,“ uzavřel Vařeka.

Investor opět žádá o posudek pro stavbu hypermarketu v Kladně

22.5.2019
Příbram chce dát odbahnit vodní nádrž Kaňka u Milínské ulice. Radní zadali studii, která navrhne...
22.5.2019
Příbrami se nepodařilo sehnat firmu, která by dostavěla Junior klub u Nového rybníka. Jeho otevření...
22.5.2019
Příbram pokračuje s postupnými opravami Zámečku Ernestinum, letos má v plánu odvlhčení obvodových zdí. Bude...
21.5.2019
Příbram možná zakoupí novou technologii do letního kina a obnoví v omezené míře jeho provoz....
21.5.2019
I v letošním roce se v areálu příbramského Nového rybníka připravuje akce pro celé rodiny...
20.5.2019
Příbram zrušila soutěž na úpravy hlediště v Divadle Antonína Dvořáka. Důvodem byly námitky jednoho z...
19.5.2019
Speciální ocenění komise v mezinárodní pěvecké soutěži Sanremo Junior získala Aneta Kalertová z Mníšku pod...
19.5.2019
Policisté pátrají po nezjištěném pachateli, který ukradl mezi 18. a 23. dubnem oranžovou poštovní schránku...
19.5.2019
Jednou z červnových událostí v areálu Příbramského Nového rybníka bude Vítání slunovratu. Hlavní hvězdou programu...
18.5.2019
Policie dopadla a obvinila podezřelého z vraždy v Březnici na Příbramsku. Oběť našli policisté v pondělí...
Reklama