15℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

Vařeku v čele Příbrami má nahradit místostarosta Konvalinka

Hnutí ANO v Příbrami navrhne na starostu nynějšího druhého místostarostu Jana Konvalinku (za ANO). Nahradí lídra ANO Jindřicha Vařeku, který se rozhodl rezignovat. Konvalinkovo místo by měla zaujmout dosavadní radní za ANO Zorka Brožíková. Vařeka chce zůstat řadovým radním, oznámil dnes končící starosta na tiskové konferenci. Nové vedení města se bude volit na příštím jednání zastupitelstva 20. května.

Reklama

„Kormidelník se mění, ale posádka a kurz zůstávají,“ řekl Vařeka k plánovaným změnám v městské radě. V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Partneři ANO v radě s nominacemi souhlasí, s opozicí podle Vařeky hnutí nejednalo.

Důvodem starostovy rezignace je mimo jiné nedávné úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka už dříve uvedl, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Pětatřicetiletý Konvalinka je původní profesí speciální pedagog, v minulosti byl ředitelem příbramského centra zdravotních a sociálních služeb. Novinářům řekl, že chce pokračovat v rozpracovaných projektech. „Je tady mnoho investičních záměrů i záměrů jiných v různých oblastech. Nějaké osobní vize tady asi nejsou, spíše udržet základní kurz, který je, a dále na něm stavět,“ dodal.

Brožíková převezme školství a sport, ekonomika zůstane prvnímu místostarostovi Martinu Buršíkovi (ANO). Konvalinka si i ve funkci starosty ponechá sociální oblast. Kdo bude mít v gesci kulturu, zatím není jasné. Končící starosta by chtěl jako radní dohlížet na parkování a vzal by si na starost i spolupráci s partnerskými městy.

Svému nástupci by Vařeka doporučil, aby nehleděl až tolik na to, co někdo říká, ale šel za svým cílem. „Aby se nenechal viklat námitkami, které jsou mnohdy jenom nahodilé a nereprezentují názor veřejnosti,“ uvedl. Na dnešním setkání s novináři, kterého se kromě nejužšího vedení města zúčastnili i ostatní radní, ocenil, že městská rada dosud nefungovala na stranickém principu, ale každý člen měl právo říct svůj názor a pro něj hlasovat. V zastupitelstvu se podle něj tyto systém bohužel zavést nepodařilo.

„Stále trváme na tom, že nejsme koalicí, jsme jenom stranami, které spolupracují. Opozice, která se vytvořila, to takto nevnímá, necítí, nechce to takto, ale to už je jiná věc,“ uzavřel Vařeka.

Investor opět žádá o posudek pro stavbu hypermarketu v Kladně

Dnes, 13:27
Podle policie nejčastěji vbíhá pod kola aut srnčí zvěř, následně divoká prasata, poté daněk, jelen,...
Včera, 15:04
Jako slon v porcelánu se choval 28letý muž, který v Příbrami za volantem způsobil čtyři nehody,...
21.10.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
21.10.2019
Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou, varuje policie. Zatím neznámý zloděj vykradl...
21.10.2019
Běh pro republiku se uskutečnil 20. 10. 2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami v...
20.10.2019
Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často...
17.10.2019
Běh pro republiku se uskuteční 20. 10. 2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami v...
17.10.2019
Po více než 15 letech v pozici ředitelky Galerie Františka Drtikola odchází do penze Hana...
16.10.2019
Nové a supermoderní WC v Sedlčanech lze použít pouze s pomocí SMS nebo QR kódu,...
16.10.2019
Lidé v Příbrami se od příštího roku pořádně plácnou přes kapsu kvůli dražší vodě, přestože...
14.10.2019
S ukončením skateboardové a BMX sezony v příbramském Skateparku je spojen program, ve kterém vystoupí...
Reklama