26℃
Dnes je 21. červenec , svátek má Vítězslav

Vařeku v čele Příbrami má nahradit místostarosta Konvalinka

Hnutí ANO v Příbrami navrhne na starostu nynějšího druhého místostarostu Jana Konvalinku (za ANO). Nahradí lídra ANO Jindřicha Vařeku, který se rozhodl rezignovat. Konvalinkovo místo by měla zaujmout dosavadní radní za ANO Zorka Brožíková. Vařeka chce zůstat řadovým radním, oznámil dnes končící starosta na tiskové konferenci. Nové vedení města se bude volit na příštím jednání zastupitelstva 20. května.

Reklama

„Kormidelník se mění, ale posádka a kurz zůstávají,“ řekl Vařeka k plánovaným změnám v městské radě. V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Partneři ANO v radě s nominacemi souhlasí, s opozicí podle Vařeky hnutí nejednalo.

Důvodem starostovy rezignace je mimo jiné nedávné úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka už dříve uvedl, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Pětatřicetiletý Konvalinka je původní profesí speciální pedagog, v minulosti byl ředitelem příbramského centra zdravotních a sociálních služeb. Novinářům řekl, že chce pokračovat v rozpracovaných projektech. „Je tady mnoho investičních záměrů i záměrů jiných v různých oblastech. Nějaké osobní vize tady asi nejsou, spíše udržet základní kurz, který je, a dále na něm stavět,“ dodal.

Brožíková převezme školství a sport, ekonomika zůstane prvnímu místostarostovi Martinu Buršíkovi (ANO). Konvalinka si i ve funkci starosty ponechá sociální oblast. Kdo bude mít v gesci kulturu, zatím není jasné. Končící starosta by chtěl jako radní dohlížet na parkování a vzal by si na starost i spolupráci s partnerskými městy.

Svému nástupci by Vařeka doporučil, aby nehleděl až tolik na to, co někdo říká, ale šel za svým cílem. „Aby se nenechal viklat námitkami, které jsou mnohdy jenom nahodilé a nereprezentují názor veřejnosti,“ uvedl. Na dnešním setkání s novináři, kterého se kromě nejužšího vedení města zúčastnili i ostatní radní, ocenil, že městská rada dosud nefungovala na stranickém principu, ale každý člen měl právo říct svůj názor a pro něj hlasovat. V zastupitelstvu se podle něj tyto systém bohužel zavést nepodařilo.

„Stále trváme na tom, že nejsme koalicí, jsme jenom stranami, které spolupracují. Opozice, která se vytvořila, to takto nevnímá, necítí, nechce to takto, ale to už je jiná věc,“ uzavřel Vařeka.

Investor opět žádá o posudek pro stavbu hypermarketu v Kladně

Včera, 09:34
Myší bobky vidí středočeští hygienici v restauracích neradi. Kontrola Restaurace U Šimků v Rybníkách se...
18.7.2019
Petrovice na Příbramsku plánují opravu historického špýcharu z počátku 18. století. V budově má vzniknout...
16.7.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
Reklama