8℃
Dnes je 22. únor , svátek má Petr

Vítěz voleb Společně pro Mníšek se dohodl s menšími uskupeními

V Mníšku pod Brdy u Prahy podepsali dohodu o koaliční spolupráci zástupci vítězného uskupení Společně pro Mníšek s Otevřenou radnicí, TOP 09 a ODS. Dohromady mají těsnou většinu osmi z 15 mandátů. Koaliční smlouvu chtějí uzavřít do konce října. Povolební jednání v Mníšku tím ale nejsou uzavřena a strany pokračují ve schůzkách. Dosavadní starosta Petr Digrin řekl, že jeho hnutí STAN zatím nikdo neoslovil.

Reklama

„Věřím, že se okruh spolupracovníků ještě rozroste, širší spolupráci jsme s budoucími koaličními partnery rozhodně otevřeni, nicméně již teď je jasné, že máme v zastupitelstvu města zajištěnu koaliční většinu,“ uvedla na facebookovém profilu volební jednička Společně pro Mníšek Magdalena Davis (Zelení).

Digrin je starostou téměř šestitisícového města od roku 2006. Jeho kandidátka STAN skončila ve volbách na druhém místě se čtyřmi mandáty. Uskupení Společně pro Mníšek, které je koalicí Strany zelených, KDU-ČSL a nezávislých kandidátů, získalo o jedno křeslo více. Zbylých šest subjektů má po jednom mandátu.

STAN by podle Digrina neměli problém spolupracovat se Společně pro Mníšek. Vadí jim však, že by v budoucí koalici měla být i Otevřená radnice. „To je pro nás naprosto nepřijatelný partner. Lídr a další členové jsou neskuteční stěžovatelé,“ tvrdí Digrin. Volební jednička Otevřené radnice Miroslav Vilimovský v minulosti spolu s dalšími odpůrci například bojoval proti stavbě třídičky odpadů. Obávali se dopravní zátěže, prašnosti a zápachu.

Volby před čtyřmi lety v Mníšku vyhráli STAN, v zastupitelstvu obsadili pět křesel. Na spolupráci se tehdy dohodli s Mníškem – městem pro rodinu, Sdružením nestraníků, Koalicí nezávislých městečka pod Skalkou a TOP 09. Představitele TOP 09 později v městské radě nahradil zástupce ANO.

Zdroj: čtk

Zlíchovská výtopna je, zdá se, zachráněna. Stane se kulturní památkou?

Dnes, 09:00
1.FK Příbram v závěru přestupového období výrazně posiluje. Kádr Josefa Csaplára byl obohacen hned třemi...
Dnes, 08:39
Středočeská hygienická stanice zveřejnila k připomínkám seznam přírodních koupacích nádrží, které budou v letošním roce...
Včera, 18:00
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 18:00
Město Dobříš chce v letošním roce zateplit sportovní halu. Projekt počítá i s rekonstrukcí kotelny...
Včera, 08:33
Ke konci loňského roku šokoval obyvatele Nového Knína pohled na lvíče koukající z panelákového okna. Nebezpečná...
20.2.2019
Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem vyhlašuje mezinárodní pátrání po světově proslulém výrobku, šindelce (Schindelmaschine) vynálezce...
20.2.2019
Seldčany a Sedlec-Prčice na Příbramsku by měla v budoucnu propojit Krčínova cyklostezka, kterou chce vybudovat...
19.2.2019
Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede jako svou první premiéru v letošním roce dramatizaci satirického...
19.2.2019
Dobříš vybuduje v areálu 2. základní školy přírodní zahradu a altán, který bude sloužit jako...
19.2.2019
Hlavní cenu za cestopis roku při dnešním udílení Ceny Hanzelky a Zikmunda na zámku v...
19.2.2019
Dobříš na Příbramsku letos opraví chladicí zařízení na zimním stadionu. Práce vyjdou na 29,3 milionu korun....
Reklama