16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

Z havarovaného vězeňského autobusu utekli dva odsouzení

U Bytíze havaroval vězeňský autobus převážející odsouzené do příbramské věznice. Dva odsouzení uprchli, pátrali po nich psi a dron. Na místě havárie zasahovali hasiči, police a vězeňská služba.

Reklama

Vězeňský autobus měl do věznice dovézt 16 odsouzených. Při průjezdu zatáčkou mu ale praskla pneumatika,  sjel do příkopu a převrátil se na bok. V jeho útrobách zůstalo zaklíněno několik přepravovaných osob. Dvěma odsouzeným se navíc podařilo z místa utéct.

Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, na němž se podílel HZS Středočeského kraje, Policie ČR Příbram a Věznice Příbram.

„Příprava na cvičení začala už okolo sedmé hodiny ranní, kdy do Věznice Příbram přijelo 20 figurantů. Ti se zde převlékli do vězeňského ‚mundúru‘ a následně byli nalíčeni podle plánovaného poranění. Poté byli převezeni na místo havárie, kde usedli na daná místa v připraveném převráceném autobusu,“ uvedla mluvčí příbramské věznice Milena Palková. Jakmile bylo vše nachystáno, samotné cvičení započalo.

„Policisté okamžitě po oznámení vyjeli na místo, uzavřeli provoz v obou směrech a zajistili objízdné trasy. Na místě následně zajišťovali bezpečnost zasahujících v koordinaci s přítomnými příslušníky vězeňské služby,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Kvůli útěku vězňů byla nasazena pořádková jednotka, která zahájila pozemní pátrací akci. Do akce se zapojili i kynologové se speciálně vycvičenými psy a piloti, kteří po uprchlících pátrali v perimetru pěti kilometrů pomocí dronu.

„Hasiči zajistili vrak z hlediska stability a provedli protipožární ochranu. Vyprošťovali a vynášeli z něj raněné a předávali do rukou záchranářů, kteří zajišťovali jejich třídění a předlékařskou pomoc,“ uvedl Petr Svoboda za HZS Středočeského kraje. Následoval převoz zraněných do nemocnice, odsouzené navíc museli při transportu a v budově nemocnice střežit policisté nebo pracovníci vězeňské služby.

Celkově si zásah na místě vyžádal nasazení dvacítky aut a kolem 70 lidí. Cílem bylo ověřit koordinaci záchranných a likvidačních prací při mimořádné události, spolupráci, komunikaci a připravenost jednotlivých složek IZS. Odborná příprava proběhla v pořádku a prokázala, že na zvládnutí takovéto situace jsou všichni zúčastnění dobře připraveni.

Před 7 minutami
Běh pro republiku se uskuteční 20. 10. 2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami v...
Dnes, 07:08
Po více než 15 letech v pozici ředitelky Galerie Františka Drtikola odchází do penze Hana...
Včera, 18:33
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 18:33
Nové a supermoderní WC v Sedlčanech lze použít pouze s pomocí SMS nebo QR kódu,...
Včera, 12:08
Lidé v Příbrami se od příštího roku pořádně plácnou přes kapsu kvůli dražší vodě, přestože...
14.10.2019
S ukončením skateboardové a BMX sezony v příbramském Skateparku je spojen program, ve kterém vystoupí...
11.10.2019
Kabelka v nákupním vozíku je neodolatelnou pozvánkou pro kapsáře. Přesvědčila se o tom žena v jednom...
11.10.2019
Za neuskutečněný 40. ročník Rally Příbram může nedostatek financí. Na vině však není radnice města,...
10.10.2019
Příbramská policie zveřejnila data dopravní nehodovosti za třetí kvartál letošního roku. Devět lidí našlo na...
9.10.2019
Příbramská kriminálka obvinila muže z Příbrami z pěti trestných činů. Výčet jeho krádeží je vskutku obdivuhodný.
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
Reklama