6℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

Z havarovaného vězeňského autobusu utekli dva odsouzení

U Bytíze havaroval vězeňský autobus převážející odsouzené do příbramské věznice. Dva odsouzení uprchli, pátrali po nich psi a dron. Na místě havárie zasahovali hasiči, police a vězeňská služba.

Vězeňský autobus měl do věznice dovézt 16 odsouzených. Při průjezdu zatáčkou mu ale praskla pneumatika,  sjel do příkopu a převrátil se na bok. V jeho útrobách zůstalo zaklíněno několik přepravovaných osob. Dvěma odsouzeným se navíc podařilo z místa utéct.

Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, na němž se podílel HZS Středočeského kraje, Policie ČR Příbram a Věznice Příbram.

„Příprava na cvičení začala už okolo sedmé hodiny ranní, kdy do Věznice Příbram přijelo 20 figurantů. Ti se zde převlékli do vězeňského ‚mundúru‘ a následně byli nalíčeni podle plánovaného poranění. Poté byli převezeni na místo havárie, kde usedli na daná místa v připraveném převráceném autobusu,“ uvedla mluvčí příbramské věznice Milena Palková. Jakmile bylo vše nachystáno, samotné cvičení započalo.

„Policisté okamžitě po oznámení vyjeli na místo, uzavřeli provoz v obou směrech a zajistili objízdné trasy. Na místě následně zajišťovali bezpečnost zasahujících v koordinaci s přítomnými příslušníky vězeňské služby,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Kvůli útěku vězňů byla nasazena pořádková jednotka, která zahájila pozemní pátrací akci. Do akce se zapojili i kynologové se speciálně vycvičenými psy a piloti, kteří po uprchlících pátrali v perimetru pěti kilometrů pomocí dronu.

„Hasiči zajistili vrak z hlediska stability a provedli protipožární ochranu. Vyprošťovali a vynášeli z něj raněné a předávali do rukou záchranářů, kteří zajišťovali jejich třídění a předlékařskou pomoc,“ uvedl Petr Svoboda za HZS Středočeského kraje. Následoval převoz zraněných do nemocnice, odsouzené navíc museli při transportu a v budově nemocnice střežit policisté nebo pracovníci vězeňské služby.

Celkově si zásah na místě vyžádal nasazení dvacítky aut a kolem 70 lidí. Cílem bylo ověřit koordinaci záchranných a likvidačních prací při mimořádné události, spolupráci, komunikaci a připravenost jednotlivých složek IZS. Odborná příprava proběhla v pořádku a prokázala, že na zvládnutí takovéto situace jsou všichni zúčastnění dobře připraveni.

Včera, 17:44
Kočky nejsou jen domácí mazlíčci, některé žijí na ulici jiné v lese. Dospělá kočka, která...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
6.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
6.12.2019
Advent v Příbrami zahájili v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka od 15 hodin. Město...
2.12.2019
Dvaatřicetiletý muž z Příbrami za necelé tři měsíce stihl krást v deseti příbramských a jednom dobříšském...
1.12.2019
Po osmi měsících zastupitelé Petrovic na Příbramsku rozhodli o výběru návrhu nového vzhledu kašny na...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
29.11.2019
Zanedbaný úklid, jelení maso bez dokladu nabytí a původu, suroviny s prošlou záruční lhůtou. To...
27.11.2019
Povedená pětice skončila v rukou policistů. Devětadvacetiletá žena více než rok obchodovala na Dobříšsku a Příbramsku...
27.11.2019
Příbramská kriminálka trestně stíhá dva muže, jeden se přidal k úklidu ve firmě své známé,...
27.11.2019
Lídrem na kandidátce středočeské Občanské demokratické strany (ODS) pro krajské volby v roce 2020 bude...
Reklama