Z havarovaného vězeňského autobusu utekli dva odsouzení

U Bytíze havaroval vězeňský autobus převážející odsouzené do příbramské věznice. Dva odsouzení uprchli, pátrali po nich psi a dron. Na místě havárie zasahovali hasiči, police a vězeňská služba.

Vězeňský autobus měl do věznice dovézt 16 odsouzených. Při průjezdu zatáčkou mu ale praskla pneumatika,  sjel do příkopu a převrátil se na bok. V jeho útrobách zůstalo zaklíněno několik přepravovaných osob. Dvěma odsouzeným se navíc podařilo z místa utéct.

Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, na němž se podílel HZS Středočeského kraje, Policie ČR Příbram a Věznice Příbram.

„Příprava na cvičení začala už okolo sedmé hodiny ranní, kdy do Věznice Příbram přijelo 20 figurantů. Ti se zde převlékli do vězeňského ‚mundúru‘ a následně byli nalíčeni podle plánovaného poranění. Poté byli převezeni na místo havárie, kde usedli na daná místa v připraveném převráceném autobusu,“ uvedla mluvčí příbramské věznice Milena Palková. Jakmile bylo vše nachystáno, samotné cvičení započalo.

„Policisté okamžitě po oznámení vyjeli na místo, uzavřeli provoz v obou směrech a zajistili objízdné trasy. Na místě následně zajišťovali bezpečnost zasahujících v koordinaci s přítomnými příslušníky vězeňské služby,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Kvůli útěku vězňů byla nasazena pořádková jednotka, která zahájila pozemní pátrací akci. Do akce se zapojili i kynologové se speciálně vycvičenými psy a piloti, kteří po uprchlících pátrali v perimetru pěti kilometrů pomocí dronu.

„Hasiči zajistili vrak z hlediska stability a provedli protipožární ochranu. Vyprošťovali a vynášeli z něj raněné a předávali do rukou záchranářů, kteří zajišťovali jejich třídění a předlékařskou pomoc,“ uvedl Petr Svoboda za HZS Středočeského kraje. Následoval převoz zraněných do nemocnice, odsouzené navíc museli při transportu a v budově nemocnice střežit policisté nebo pracovníci vězeňské služby.

Celkově si zásah na místě vyžádal nasazení dvacítky aut a kolem 70 lidí. Cílem bylo ověřit koordinaci záchranných a likvidačních prací při mimořádné události, spolupráci, komunikaci a připravenost jednotlivých složek IZS. Odborná příprava proběhla v pořádku a prokázala, že na zvládnutí takovéto situace jsou všichni zúčastnění dobře připraveni.

Včera, 08:25
Převzetí firmy Kajgr prodej pneu a.s. Jindřichem Vařekou starším (ⴕ 90) odstartovalo letitý spor mezi...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
25.1.2020
Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši....
23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
Reklama