Z havarovaného vězeňského autobusu utekli dva odsouzení

U Bytíze havaroval vězeňský autobus převážející odsouzené do příbramské věznice. Dva odsouzení uprchli, pátrali po nich psi a dron. Na místě havárie zasahovali hasiči, police a vězeňská služba.

Vězeňský autobus měl do věznice dovézt 16 odsouzených. Při průjezdu zatáčkou mu ale praskla pneumatika,  sjel do příkopu a převrátil se na bok. V jeho útrobách zůstalo zaklíněno několik přepravovaných osob. Dvěma odsouzeným se navíc podařilo z místa utéct.

Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, na němž se podílel HZS Středočeského kraje, Policie ČR Příbram a Věznice Příbram.

„Příprava na cvičení začala už okolo sedmé hodiny ranní, kdy do Věznice Příbram přijelo 20 figurantů. Ti se zde převlékli do vězeňského ‚mundúru‘ a následně byli nalíčeni podle plánovaného poranění. Poté byli převezeni na místo havárie, kde usedli na daná místa v připraveném převráceném autobusu,“ uvedla mluvčí příbramské věznice Milena Palková. Jakmile bylo vše nachystáno, samotné cvičení započalo.

„Policisté okamžitě po oznámení vyjeli na místo, uzavřeli provoz v obou směrech a zajistili objízdné trasy. Na místě následně zajišťovali bezpečnost zasahujících v koordinaci s přítomnými příslušníky vězeňské služby,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Kvůli útěku vězňů byla nasazena pořádková jednotka, která zahájila pozemní pátrací akci. Do akce se zapojili i kynologové se speciálně vycvičenými psy a piloti, kteří po uprchlících pátrali v perimetru pěti kilometrů pomocí dronu.

„Hasiči zajistili vrak z hlediska stability a provedli protipožární ochranu. Vyprošťovali a vynášeli z něj raněné a předávali do rukou záchranářů, kteří zajišťovali jejich třídění a předlékařskou pomoc,“ uvedl Petr Svoboda za HZS Středočeského kraje. Následoval převoz zraněných do nemocnice, odsouzené navíc museli při transportu a v budově nemocnice střežit policisté nebo pracovníci vězeňské služby.

Celkově si zásah na místě vyžádal nasazení dvacítky aut a kolem 70 lidí. Cílem bylo ověřit koordinaci záchranných a likvidačních prací při mimořádné události, spolupráci, komunikaci a připravenost jednotlivých složek IZS. Odborná příprava proběhla v pořádku a prokázala, že na zvládnutí takovéto situace jsou všichni zúčastnění dobře připraveni.

Dnes, 11:39
Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční...
5.7.2020
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
28.6.2020
Cílem Re-use centra je najít nové využití funkčních ale pro současného majitele už nepotřebných věcí....
28.6.2020
V letošním roce bude nejspíše častým cílem letních dovolených právě Česká republika. Turistům směřujícím do...
27.6.2020
Město Dobříš se zapojilo do projektu vhodnějšího nakládání s biologickým odpadem. Ten spustil tým projektu...
26.6.2020
Od začátku letošního roku do konce května řešili příbramští dopravní policisté už 137 nehod se...
25.6.2020
Žena si drogy schovávala i v mrazničce, nebylo jí to ale nic platné. Příbramští kriminalisté se...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
Reklama