Zatímco z D1 je parkoviště, po D4 jezdí formule

Kolony, dlouhá čekání, největší parkoviště v Evropě včetně slavného „Ťokova průsmyku“, to jsou přízviska D1. Opačná situace ale panuje na příbramské části D4, kde se prohání formule.

Poklidná jízda, občas kolem vás profrčí svižněji vůz se silnější motorizací, nic, na co by český řidič nebyl zvyklý. Ne tak na D4 u Příbrami, kde se běžným provozem pohybovala závodní formule, po jejímž řidiči teď pátrá policie.

„Dopravní inspektorát Příbram v současné době prověřuje porušení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, kterého se měl dopustit řidič závodního automobilu formule, který se s  tímto vozidlem pohyboval dosud nezjištěného dne a času po dálnici D4,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Formule je sice krásná, ale na dálnici nemá co dělat. Není totiž způsobilá pro provoz na pozemních komunikacích, proto po jejím řidiči pátrá policie. Za projížďku mu hrozí pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok.

„Policejní orgán má k dispozici dva videozáznamy pořízené účastníky silničního provozu, které průjezd formule zachycují,“ dodává mluvčí.

Policisté žádají osoby, které video natočily, aby se ozvaly na telefonní číslo 974 879 469 nebo 974 879 503. Dále žádají všechny ostatní svědky, kteří by mohli poskytnout důležité informace k jízdě závodního auta, popřípadě ke zjištění jeho řidiče, aby se také ozvali na výše uvedené telefonní číslo.

Včera, 15:00
Středočeští hygienici v Hudčicích u Březnice navštívili stánk na návsi, ve kterém byla připravována točená...
21.9.2020
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
18.9.2020
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
18.9.2020
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
17.9.2020
Na několika místech na Příbramsku hygienici zachytili nová ohniska onemocnění covid-19. Jedná se o menší...
17.9.2020
Houby rostou a za nimi do lesů míří houbaři, s nimi i zdivočelí měšťáci, kteří...
16.9.2020
Dosud neznámý pachatel se vloupal ze 4. na 5. září do areálu zahradnické společnosti v...
16.9.2020
Oblastní nemocnice Přbram pozastavila testování samoplátců na onemocnění covid-19. Zájem lidí překročil testovací kapacity, výsledky...
Reklama