2℃
Dnes je 12. prosinec , svátek má Simona

Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady

Jisté zdravotní potíže měl host po konzumaci jídel připravených v provozovně Na Téčku na veřejném tábořišti Trhovky-Klenovice. Nenechal si to pro sebe, příbramští hygienici tak stihli kontrolu ještě v půlce října, teď se podělili o zážitky.

Jedná se o  sezonní restauraci umístěnou v areálu veřejného tábořiště u Orlické přehrady. „Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně není prováděn řádný a pravidelný úklid,“ uvádějí hygienici ve zprávě z kontroly. Našli prošlé potraviny, špínu, zaujalo i nebývalé množství zbytků jídel v otevřených plastových kbelících. „V prostoru umývárny nádobí za kuchyní bylo na podlaze skladováno velké množství organického odpadu,“ dodávají hygienici.

„Povrchy podlah a stěn, zejména za technologickým vybavením, jsou znečištěny prachem, špínou tmavé barvy a drobky,“ popisují hygienici kuchyni v době kontroly. Podle nich byly lednice, výdejní zařízení a pracovní stoly znečištěny zbytky potravin a vrstvou mastnoty.

„V mrazicím zařízení byly společně s potravinami určenými pro stravovací službu uloženy i potraviny s prošlým datem použitelnosti,“ uvádějí hygienici. Mělo se jednat o vepřová kolena, uzené krkovice a zmrazenou zelnou polévku údajně určenou pro osobní spotřebu zaměstnance kuchyně.

Podle zprávy bylo v prostoru umývárny nádobí za kuchyní skladováno velké množství organického odpadu. Ve skladu potravin byly uloženy například tenisové míčky a přilba na motorku.

Hygienici našli také nakládaný hermelín, knedlíky a šleh uložené v době kontroly v lednici, které nebyly žádným způsobem označeny, a nešlo proto jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny.

Hygienici nařídili bezodkladnou sanitaci všech prostor a zařízení, včetně likvidace potravin jiných než bezpečných. „S provozovatelkou restaurace byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky jí byl uložen finanční postih,“ konstatují hygienici.

Návštěva této kuchyně zanechala v hygienicích nejspíše hluboký dojem, protože při opakované kontrole, kdy si ověřují provedení všech nápravných nařízení, zkontrolovali i  kvalitu používaného fritovacího oleje speciálním měřicím přístrojem. „Měřením oleje používaného k fritování ve dvou fritovacích lázních byla prokázána jeho vyhovující kvalita,“ uzavírají hygienici.

FOTO: Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady

Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_nahromaděné_zbytky_pokrmů_KHSZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_detail_(povrch_podlahy_v_kuchyni)_KHSZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_uložná_police_v_kuchyniZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_povrch_podlahy_ve_skladu_sudů
Včera, 08:33
Hasiči 4. prosince likvidovali požár střechy rodinného domu v Solenici na Příbramsku. Dva obyvatelé domu...
10.12.2019
Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu stagnovala na hodnotě 2,3 procenta. Úřady práce v kraji...
9.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
9.12.2019
Počty toulavých koček představují problém, každá z nich totiž může za sedm let dát život...
8.12.2019
Kočky nejsou jen domácí mazlíčci, některé žijí na ulici jiné v lese. Dospělá kočka, která...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
6.12.2019
Advent v Příbrami zahájili v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka od 15 hodin. Město...
2.12.2019
Dvaatřicetiletý muž z Příbrami za necelé tři měsíce stihl krást v deseti příbramských a jednom dobříšském...
1.12.2019
Po osmi měsících zastupitelé Petrovic na Příbramsku rozhodli o výběru návrhu nového vzhledu kašny na...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
29.11.2019
Zanedbaný úklid, jelení maso bez dokladu nabytí a původu, suroviny s prošlou záruční lhůtou. To...
Reklama