Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady

Jisté zdravotní potíže měl host po konzumaci jídel připravených v provozovně Na Téčku na veřejném tábořišti Trhovky-Klenovice. Nenechal si to pro sebe, příbramští hygienici tak stihli kontrolu ještě v půlce října, teď se podělili o zážitky.

Jedná se o  sezonní restauraci umístěnou v areálu veřejného tábořiště u Orlické přehrady. „Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně není prováděn řádný a pravidelný úklid,“ uvádějí hygienici ve zprávě z kontroly. Našli prošlé potraviny, špínu, zaujalo i nebývalé množství zbytků jídel v otevřených plastových kbelících. „V prostoru umývárny nádobí za kuchyní bylo na podlaze skladováno velké množství organického odpadu,“ dodávají hygienici.

„Povrchy podlah a stěn, zejména za technologickým vybavením, jsou znečištěny prachem, špínou tmavé barvy a drobky,“ popisují hygienici kuchyni v době kontroly. Podle nich byly lednice, výdejní zařízení a pracovní stoly znečištěny zbytky potravin a vrstvou mastnoty.

„V mrazicím zařízení byly společně s potravinami určenými pro stravovací službu uloženy i potraviny s prošlým datem použitelnosti,“ uvádějí hygienici. Mělo se jednat o vepřová kolena, uzené krkovice a zmrazenou zelnou polévku údajně určenou pro osobní spotřebu zaměstnance kuchyně.

Podle zprávy bylo v prostoru umývárny nádobí za kuchyní skladováno velké množství organického odpadu. Ve skladu potravin byly uloženy například tenisové míčky a přilba na motorku.

Hygienici našli také nakládaný hermelín, knedlíky a šleh uložené v době kontroly v lednici, které nebyly žádným způsobem označeny, a nešlo proto jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny.

Hygienici nařídili bezodkladnou sanitaci všech prostor a zařízení, včetně likvidace potravin jiných než bezpečných. „S provozovatelkou restaurace byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky jí byl uložen finanční postih,“ konstatují hygienici.

Návštěva této kuchyně zanechala v hygienicích nejspíše hluboký dojem, protože při opakované kontrole, kdy si ověřují provedení všech nápravných nařízení, zkontrolovali i  kvalitu používaného fritovacího oleje speciálním měřicím přístrojem. „Měřením oleje používaného k fritování ve dvou fritovacích lázních byla prokázána jeho vyhovující kvalita,“ uzavírají hygienici.

FOTO: Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady

Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_nahromaděné_zbytky_pokrmů_KHSZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_detail_(povrch_podlahy_v_kuchyni)_KHSZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_uložná_police_v_kuchyniZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_povrch_podlahy_ve_skladu_sudů
Dnes, 10:48
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
Včera, 10:53
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Vojáci letos obnoví střelbu z minometů v bývalém vojenském prostoru Brdy, který je od roku 2016...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
Reklama