Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady

Jisté zdravotní potíže měl host po konzumaci jídel připravených v provozovně Na Téčku na veřejném tábořišti Trhovky-Klenovice. Nenechal si to pro sebe, příbramští hygienici tak stihli kontrolu ještě v půlce října, teď se podělili o zážitky.

Jedná se o  sezonní restauraci umístěnou v areálu veřejného tábořiště u Orlické přehrady. „Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně není prováděn řádný a pravidelný úklid,“ uvádějí hygienici ve zprávě z kontroly. Našli prošlé potraviny, špínu, zaujalo i nebývalé množství zbytků jídel v otevřených plastových kbelících. „V prostoru umývárny nádobí za kuchyní bylo na podlaze skladováno velké množství organického odpadu,“ dodávají hygienici.

„Povrchy podlah a stěn, zejména za technologickým vybavením, jsou znečištěny prachem, špínou tmavé barvy a drobky,“ popisují hygienici kuchyni v době kontroly. Podle nich byly lednice, výdejní zařízení a pracovní stoly znečištěny zbytky potravin a vrstvou mastnoty.

„V mrazicím zařízení byly společně s potravinami určenými pro stravovací službu uloženy i potraviny s prošlým datem použitelnosti,“ uvádějí hygienici. Mělo se jednat o vepřová kolena, uzené krkovice a zmrazenou zelnou polévku údajně určenou pro osobní spotřebu zaměstnance kuchyně.

Podle zprávy bylo v prostoru umývárny nádobí za kuchyní skladováno velké množství organického odpadu. Ve skladu potravin byly uloženy například tenisové míčky a přilba na motorku.

Hygienici našli také nakládaný hermelín, knedlíky a šleh uložené v době kontroly v lednici, které nebyly žádným způsobem označeny, a nešlo proto jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny.

Hygienici nařídili bezodkladnou sanitaci všech prostor a zařízení, včetně likvidace potravin jiných než bezpečných. „S provozovatelkou restaurace byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky jí byl uložen finanční postih,“ konstatují hygienici.

Návštěva této kuchyně zanechala v hygienicích nejspíše hluboký dojem, protože při opakované kontrole, kdy si ověřují provedení všech nápravných nařízení, zkontrolovali i  kvalitu používaného fritovacího oleje speciálním měřicím přístrojem. „Měřením oleje používaného k fritování ve dvou fritovacích lázních byla prokázána jeho vyhovující kvalita,“ uzavírají hygienici.

FOTO: Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady

Zažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_nahromaděné_zbytky_pokrmů_KHSZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_detail_(povrch_podlahy_v_kuchyni)_KHSZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_uložná_police_v_kuchyniZažívací potíže hosta přivedly hygieniky do restaurace „chuťovka“ u Orlické přehrady - před_úklidem_-_povrch_podlahy_ve_skladu_sudů
Dnes, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
28.6.2020
Cílem Re-use centra je najít nové využití funkčních ale pro současného majitele už nepotřebných věcí....
28.6.2020
V letošním roce bude nejspíše častým cílem letních dovolených právě Česká republika. Turistům směřujícím do...
27.6.2020
Město Dobříš se zapojilo do projektu vhodnějšího nakládání s biologickým odpadem. Ten spustil tým projektu...
26.6.2020
Od začátku letošního roku do konce května řešili příbramští dopravní policisté už 137 nehod se...
25.6.2020
Žena si drogy schovávala i v mrazničce, nebylo jí to ale nic platné. Příbramští kriminalisté se...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
22.6.2020
Příbram obnoví provoz letního kina, promítat se začne 3. července. Radnice si půjčila technologii, díky...
Reklama