Ze života v Jincích: On-line šachový turnaj

Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou pro děti jednotvárné a únavné. Turnaje na webu, pořádané jinými organizacemi, nejsou úplně to, co by potřebovali mladí členové našeho kroužku.

Proto se Pionýrská skupina Jince rozhodla uspořádat vlastní šachový on-line turnaj pro členy jineckého kroužku. Jako hlavní organizátor se tohoto nápadu ujal student Tomáš Brotánek z Komárova, který má s podobnými akcemi zkušenosti jako účastník, navíc úspěšný.

Akce se uskutečnila v neděli 7. února, a přihlásili se do ní všichni v současnosti aktivní členové kroužku, kteří mají již větší znalosti královské hry. Na pomyslných stupních vítězů stanuli: 1. Miroslav Maršálek, 2. Tomáš Brotánek a 3. Antonín Mezera.

Jince budou mít v komunitním centru velkou místnost pro pořádání kulturních a společenských akcí, která dosud chybí. Zdroj: Miroslav Maršálek, Náš REGION

Zkouška dopadla dobře, takže provizorní činnost pionýrské skupiny a jejího kroužku bude přes všechna omezení zase o něco pestřejší.

V lázních bude i komunitní centrum

Rozsáhlá rekonstrukce budovy bývalých Moserových lázní naproti základní škole je v plném proudu. I z hlavní ulice je vidět, že práce probíhají i v zimním období. V přízemí byly vytvořeny prostory pro Základní školu Jince a Základní uměleckou školu Jakuba Jana Ryby, ve druhém poschodí se dokončují další byty. K dosavadním pěti přibude letos sedm nových.

V prvním patře jsou vyčleněny prostory pro komunitní centrum.

Městys Jince vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele tohoto projektu. Přihlásili se do něj čtyři zájemci. Komise se sešla k posouzení nabídek ve středu 27. ledna. Vítězná firma nabídla, že projekt zrealizuje za nejnižší cenu ve výši 3,7 mil. Kč včetně DPH a splnila všechny stanovené podmínky. S touto firmou má již městys Jince dobré zkušenosti z některých předešlých stavebních akcí.

Budova Moserových lázní získává novou důstojnější podobu. Práce neustávají ani v zimním období. Zdroj: Miroslav Maršálek, Náš REGION

Starosty městyse Jince RSDr. Josefa Hály (KSČM) jsme se zeptali, na co se mohou obyvatelé Jinecka těšit a kdy se předpokládá otevření těchto prostor pro veřejnost. „Komunitní centrum bude dokončeno v prvním pololetí letošního roku. Pokud to situace dovolí, chtěli bychom ho otevřít v červnu nebo spíše v září společně s družinou. Do té doby je třeba upravit okolí budovy včetně chodníků a parkoviště. Prostory budou sloužit k výchově a k setkávání obyvatel Jinec a okolních obcí. Na své si zde jistě přijdou zástupci všech generací. Oproti současným objektům zde bude větší prostor pro koncerty a jiné akce.“

10.7.2021
Krajské Muzeum Českého krasu dokončuje centrální depozitář za více než 65 milionů korun. Ke konci...
2.7.2021
Na sobotu 26. června se těšili snad všichni obyvatelé Kublova. Hospodyňky napekly tradiční pouťové koláče...
2.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.7.2021
Letos proběhne v celé republice Hradozámecká noc v sobotu 31. července. V Hořovicích se ve...
25.6.2021
Pomoc pro zasaženou jižní Moravu budou na svém středečním jednání (30. 6.) řešit i radní...
24.6.2021
Dům Natura nacházející se na dolním okraji příbramského náměstí TGM má bohatou a pestrou činnost.
24.6.2021
Přijďte se podívat, jak vypadá zámek za svitu měsíce a záře hvězd, a které příběhy...
24.6.2021
Městské muzeum Zbiroh vás srdečně zve na slavnostní zahájení výstavy předního českého výtvarníka Jiřího Votruby...
24.6.2021
Po dlouhé pauze o víkendu 5. - 6. června zahájili rychlostní kanoisté letošní závodní sezónu....
16.6.2021
Tak jsem se dočkali. Hrady už jsou opět otevřené a zpřístupněné návštěvníkům. Od prvního června...
10.6.2021
V pátek 11. června bude v 17 hodin slavnostně na nádvoří Starého zámku zahájena letošní...
Reklama