Ze života v Jincích: On-line šachový turnaj

Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou pro děti jednotvárné a únavné. Turnaje na webu, pořádané jinými organizacemi, nejsou úplně to, co by potřebovali mladí členové našeho kroužku.

Proto se Pionýrská skupina Jince rozhodla uspořádat vlastní šachový on-line turnaj pro členy jineckého kroužku. Jako hlavní organizátor se tohoto nápadu ujal student Tomáš Brotánek z Komárova, který má s podobnými akcemi zkušenosti jako účastník, navíc úspěšný.

Akce se uskutečnila v neděli 7. února, a přihlásili se do ní všichni v současnosti aktivní členové kroužku, kteří mají již větší znalosti královské hry. Na pomyslných stupních vítězů stanuli: 1. Miroslav Maršálek, 2. Tomáš Brotánek a 3. Antonín Mezera.

Jince budou mít v komunitním centru velkou místnost pro pořádání kulturních a společenských akcí, která dosud chybí. Zdroj: Miroslav Maršálek, Náš REGION

Zkouška dopadla dobře, takže provizorní činnost pionýrské skupiny a jejího kroužku bude přes všechna omezení zase o něco pestřejší.

V lázních bude i komunitní centrum

Rozsáhlá rekonstrukce budovy bývalých Moserových lázní naproti základní škole je v plném proudu. I z hlavní ulice je vidět, že práce probíhají i v zimním období. V přízemí byly vytvořeny prostory pro Základní školu Jince a Základní uměleckou školu Jakuba Jana Ryby, ve druhém poschodí se dokončují další byty. K dosavadním pěti přibude letos sedm nových.

V prvním patře jsou vyčleněny prostory pro komunitní centrum.

Městys Jince vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele tohoto projektu. Přihlásili se do něj čtyři zájemci. Komise se sešla k posouzení nabídek ve středu 27. ledna. Vítězná firma nabídla, že projekt zrealizuje za nejnižší cenu ve výši 3,7 mil. Kč včetně DPH a splnila všechny stanovené podmínky. S touto firmou má již městys Jince dobré zkušenosti z některých předešlých stavebních akcí.

Budova Moserových lázní získává novou důstojnější podobu. Práce neustávají ani v zimním období. Zdroj: Miroslav Maršálek, Náš REGION

Starosty městyse Jince RSDr. Josefa Hály (KSČM) jsme se zeptali, na co se mohou obyvatelé Jinecka těšit a kdy se předpokládá otevření těchto prostor pro veřejnost. „Komunitní centrum bude dokončeno v prvním pololetí letošního roku. Pokud to situace dovolí, chtěli bychom ho otevřít v červnu nebo spíše v září společně s družinou. Do té doby je třeba upravit okolí budovy včetně chodníků a parkoviště. Prostory budou sloužit k výchově a k setkávání obyvatel Jinec a okolních obcí. Na své si zde jistě přijdou zástupci všech generací. Oproti současným objektům zde bude větší prostor pro koncerty a jiné akce.“

23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
23.2.2021
Církev československá husitská ve Tmani si letos připomíná 100 let od počátků svého vzniku v...
18.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.2.2021
DobroDílo oficiálně zahájilo svou činnost v Králově Dvoře na podzim roku 2019. Vstoupilo tak nedávno...
17.2.2021
Druhý únorový týden se děti školní družiny ZŠ Beroun-Závodí vydaly v maskách na průvod od...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
16.2.2021
V Českém krasu, na návrší Zlatého koně u Koněpruských jeskyní začala dlouho očekávaná stavba domu...
3.2.2021
V srpnu by se v Litni mohl uskutečnit jedinečný koncert u příležitosti 10. výročí Festivalu...
29.1.2021
Ani nepříznivá koronavirová situace nevedla ke zrušení v pořadí již šestého ročníku celostátní soutěže Komunální...
27.1.2021
Program 2021 - 2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského...
Reklama