Primátorem Frýdku-Místku je opět Petr Korč

31.10.2022
Simona Knotková

Primátorem Frýdku-Místku se v pondělí opět stal Petr Korč z vítězného hnutí Naše Město F-M. Na ustavujícím zasedání pro něj hlasovalo 30 z 41 přítomných zastupitelů. Město povede koalice Naše Město F-M s hnutím ANO. Ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude mít převahu 24 hlasů.

V jedenáctičlenné městské radě má dle koaliční dohody Naše Město F-M šest křesel, ANO má pět míst. Naše Město F-M má primátora, dva náměstky a tři členy rady, ANO tři náměstky a dva členy rady. Před volbami radnici vedla koalice Naše Město F-M, ANO a Pirátů, kteří se ale do zastupitelstva nedostali. Skončili těsně pod pětiprocentní hranicí.

Korč bude mít jako primátor na starosti například školství, kulturu a sport nebo bezpečnost. Náměstek Jiří Kajzar (Naše Město F-M) se bude starat o finance a investice, náměstek Miroslav Bártek (Naše Město F-M) bude zodpovědný za dopravu. Radními za vítězné hnutí budou Tomáš Pyško a Zbyněk Šostý. Náměstky za ANO budou Radovan Hořínek, který se bude starat o majetkoprávní vztahy města, Jakub Míček bude mít na starosti například dotace a územní plán a náměstkyni Leoně Sárköziové připadnou sociální služby. Radními za ANO budou Milan Halabalík a Radim Mamula.

Vítězné hnutí Naše Město F-M získalo po volbách 13 mandátů, hnutí ANO jich má 11. Přátelé FM obsadili devět křesel a po pěti mandátech dostala koalice Spolu a SPD, tato uskupení skončila v opozici. Frýdek-Místek byl jediným statutárním městem v regionu, kde se v uplynulém volebního období měnil primátor. Po volbách v roce 2018 magistrát vedl Michal Pobucký (ČSSD). Loni v březnu zastupitelé odvolali část vedení města včetně tehdejšího primátora a novým primátorem se stal právě Korč. Pobucký kandidoval i v letošních komunálních volbách a stanul v čele uskupení Přátelé FM, jde o koalici ČSSD a hnutí OBČANÉ SPOLU – NEZÁVISLÍ (OSN), které skončilo na třetím místě.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte