• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Přiznání milovnice Vánoc: „Stromeček si nechávám co nejdéle, někdy až do července.“ A má k tomu dobrý důvod!

  8.1.2023
  Doris Drienová

  Milovnice Vánoc se na sociální síti svěřila, že zatímco ostatní lidé už mají ozdoby ze svých stromků dávno v krabicích, ona si sváteční atmosféru užívá tak dlouho, jak to jen jde – někdy dokonce až do léta! Ačkoliv je její zvyk vcelku neobvyklý, vyvolal mezi lidmi velkou vlnu sympatie.

  Vánoční stromeček postavený a krásně ozdobený za 5 minut? Ano, díky geniálnímu triku s potravinářskou fólií!

   

  Pro spoustu lidí už je dávno po Vánocích, velká část vánočních stromečků je odstrojená a ozdoby pečlivě uložené v krabicích ve sklepě trpělivě čekají, až znovu nadejde jejich čas. Někdo sklidil stromeček okamžitě po svátcích, v mnoha českých domácnostech se dodržuje zvyk uklízet výzdobu na svátek Tří králů, jiní lidé zase stromeček s povzdechem odkládají až s příchodem jara.

  Na sociální síti Facebook se ale milovnice Vánoc, která vystupuje pod jménem Leesa, svěřila, že si sváteční atmosféru užívá tak dlouho, jak jen si její srdce žádá. I v lednu ještě stále poslouchá koledy a chodí na rodinné vánoční oslavy. Stromeček zdobí její domácnost alespoň do konce ledna, obvykle ale i v dalších měsících: „Vypadá dobře na Nový rok, dokonce i na Valentýna,“ prohlásila Leesa.

  Pavučiny na stromku, brusle v kostele i schovaná košťata: prapodivné vánoční zvyky letem světem!

   

  Některé roky se ho ale nemůže nabažit mnohem déle: „Není zapotřebí to ukončit tak náhle. Nejdřív si musím dopřát takovou porci Vánoc, aby mě podržela až do příštího roku. Měla jsem některé roky, kdy jsem si stromeček nechala až do května. Jeden rok dokonce až do července,“ napsala Leesa.

  Její příspěvek rozpoutal velké pozdvižení – a v naprosté většině v pozitivním smyslu slova. Velká spousta lidí její nápad chválila, někteří se také svěřili, že si vánoční stromečky nechávají poněkud déle, než je obvyklé, například až do března.

   

  Jeden člověk dokonce přiznal, že na Valentýna svůj stromek ještě přizdobí a nechává ho tak až do konce února. Jiný zase prohlásil, že svůj vánoční strom právě přejmenoval na „zimní strom“.

  Ačkoliv většina reakcí byla souhlasných, našlo se ale i pár oponentů. Konstatovali třeba, že hodně záleží na typu stromečku, se živým to jde těžko. Jeden z komentářů byl velmi nesmlouvavý: „Nemůžu se dočkat, až ten svůj odklidím a získám zpátky svůj obývák!“

  Zdroj: Facebook/Magical Holidays of Christmas, Leesa Prechesky  Nepřehlédněte