15℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

Příznivci piva mohou s novou mapou putovat po středočeských pivovarech

Češi jsou národ pivařů. Velké oblibě se těší velké i malé pivovary ve středních Čechách, které se stávají čím dál častěji cílem výletů. Středočeská centrála cestovního ruchu proto připravila novou mapu, která zachycuje 20 vybraných pivovarů ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci užít exkurzi provozu, zjistit zajímavosti o výrobě chmelového moku a na závěr ochutnat speciály jednotlivých pivovarů.

Reklama

Velkou koncentraci pivovarů má Ladův kraj. V minipivovaru Štířínská stodola připraví prohlídku i kurz vaření piva. Piva s pohádkovými názvy lze ochutnat v Říčanském pivovaru. Ve středních Čechách není známější pivovar než ten z Hrabalových Postřižin. Vydejte se po stopách českého spisovatele Bohumila Hrabala a ochutnejte Postřižinské pivo v Pivovaru Nymburk. Za návštěvu rozhodně stojí Antošův rukodělný pivovar, který se vyznačuje neobvyklou chutí piva, a také jejich názvy s příběhy. Na čepu zde mají například piva – Rarach, Trotl, NENE, Tlustý netopýr a další speciály. V Kytíně si zase milovníci gastronomie pochutnají kromě zlatavého moku také na obědě jako od babičky.

Středočeské pivovary se nachází v malebných vesničkách, ale i v královských městech a na historických místech. Návštěva kostnice, chrámu sv. Barbory a stříbrných dolů v Kutné Hoře může být obohacena o exkurzi v Měšťanském pivovaru Kutná Hora. V Berouně mohou děti obdivovat živé medvědy a rodiče pak pivovar Berounský medvěd. Pivo se již od 16. století vaří i v pivovaru Klášter v Hradišti nad Jizerou. Pivovar Lobeč u Mšena se nachází v technické památce parostrojního pivovaru. Tuto architektonickou stavbu prohlásilo ministerstvo kultury v roce 2009 památkou a k dostání je zde například pivo, které je zařazeno do encyklopedie Worlds Best Beers 2017.

Mapa, která zachycuje pivovary ve středních Čechách, přináší i veškeré údaje – krátký popis pivovaru a co vše lze na místě zažít, včetně stálé pivní nabídky, které pivovar vaří, přesnou adresu a kontaktní údaje. Vše na jednom místě, aby návštěvníkům co nejvíce zjednodušila plánování výletu a hledání informací o cílové destinaci.

Mapu v tištěné podobě si mohou zájemci vyzvednout v TIC Středočeského kraje v Husově ulici. K dispozici je i webová verze mapy (ZDE).

Zdroj: SčCCR

Před 3 hodinami
V příběhu, který se odehrál v předhomérském Řecku, figurují vlastně jen bohové. Bezvýznamný bůžek jakéhosi...
Dnes, 16:00
Jmenovala se Frieda Fromm-Reichmannová a dnes odborníci považují její koncept matky, která může svým určitým...
Dnes, 15:35
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:35
Téměř 400 tisíc diváků u nás a na Slovensku vyrazilo do kin na zimní komedii...
Dnes, 14:00
Rodina Quastů, malířů porcelánu a skla, přišla do Čech roku 1807. Konrád Ferdinand Quast (1789...
Dnes, 11:30
Když prorok Mohamed zakotvil v koránu povinnost věřících omývat se před modlitbou a po sexuálním...
Dnes, 10:00
Italský mnich a generální vikář řádu sv. Františka svatý Jan Kapistrán (též Kapistránský, 24. června 1386  – 23. října 1456)...
Dnes, 08:00
Na brzké vstávání nedají ranní ptáčata dopustit. Ostatně říkává se, že kdo dřív vstane, ten...
Včera, 17:30
Viděli jste poltergeista? Zažili jste jeho řádění, kdy létají po bytě předměty, padají talíře a...
Včera, 16:00
Je děsivé, když během války dochází k bestiálním činům ze zvůle vojáků. Co však říct k tomu,...
Včera, 14:00
Když byla Katka ještě malá holka, hodně se vztekala. Sice nepocházela z problémové rodiny, ale byla...
Reklama