4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Příznivci piva mohou s novou mapou putovat po středočeských pivovarech

Češi jsou národ pivařů. Velké oblibě se těší velké i malé pivovary ve středních Čechách, které se stávají čím dál častěji cílem výletů. Středočeská centrála cestovního ruchu proto připravila novou mapu, která zachycuje 20 vybraných pivovarů ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci užít exkurzi provozu, zjistit zajímavosti o výrobě chmelového moku a na závěr ochutnat speciály jednotlivých pivovarů.

Reklama

Velkou koncentraci pivovarů má Ladův kraj. V minipivovaru Štířínská stodola připraví prohlídku i kurz vaření piva. Piva s pohádkovými názvy lze ochutnat v Říčanském pivovaru. Ve středních Čechách není známější pivovar než ten z Hrabalových Postřižin. Vydejte se po stopách českého spisovatele Bohumila Hrabala a ochutnejte Postřižinské pivo v Pivovaru Nymburk. Za návštěvu rozhodně stojí Antošův rukodělný pivovar, který se vyznačuje neobvyklou chutí piva, a také jejich názvy s příběhy. Na čepu zde mají například piva – Rarach, Trotl, NENE, Tlustý netopýr a další speciály. V Kytíně si zase milovníci gastronomie pochutnají kromě zlatavého moku také na obědě jako od babičky.

Středočeské pivovary se nachází v malebných vesničkách, ale i v královských městech a na historických místech. Návštěva kostnice, chrámu sv. Barbory a stříbrných dolů v Kutné Hoře může být obohacena o exkurzi v Měšťanském pivovaru Kutná Hora. V Berouně mohou děti obdivovat živé medvědy a rodiče pak pivovar Berounský medvěd. Pivo se již od 16. století vaří i v pivovaru Klášter v Hradišti nad Jizerou. Pivovar Lobeč u Mšena se nachází v technické památce parostrojního pivovaru. Tuto architektonickou stavbu prohlásilo ministerstvo kultury v roce 2009 památkou a k dostání je zde například pivo, které je zařazeno do encyklopedie Worlds Best Beers 2017.

Mapa, která zachycuje pivovary ve středních Čechách, přináší i veškeré údaje – krátký popis pivovaru a co vše lze na místě zažít, včetně stálé pivní nabídky, které pivovar vaří, přesnou adresu a kontaktní údaje. Vše na jednom místě, aby návštěvníkům co nejvíce zjednodušila plánování výletu a hledání informací o cílové destinaci.

Mapu v tištěné podobě si mohou zájemci vyzvednout v TIC Středočeského kraje v Husově ulici. K dispozici je i webová verze mapy (ZDE).

Zdroj: SčCCR

Včera, 17:30
Zdraví je něco, co si za peníze opravdu nekoupíme. To by jistě mohli potvrdit i...
Včera, 16:00
Zahynulo na 250 000 mořských ptáků, 2800 mořských vyder, 300 tuleňů, 250 orlů, asi 22...
Včera, 14:00
Dnešní děti pořád koukají do mobilu nebo do počítače a hrají nejmodernější hry. Ty už...
Včera, 10:00
Dva předcházející tipy na výlet směřovaly na sever, takže nyní by bylo dobré změnit směr...
Včera, 08:00
Před 43 lety, 24. března 1976, zemřel v požehnaném věku 89 let britský polní maršál...
23.3.2019
Kdo nezažil padání vlasů na vlastní kůži, nemůže pochopit, jak to některé ženy a muže...
23.3.2019
Brambory navíc obsahují spoustu vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Jsou ideální superpotravinou.
23.3.2019
V sobotu začala jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Na koleje...
23.3.2019
Jmenovala se Arabella Churchillová, narodila se 23. března 1648 a dožila se na tu dobu...
23.3.2019
Do titulku jsme si vypůjčili jeho „písničku“ z filmu Tři veteráni, jak jste možná poznali....
Reklama