Příznivci vážné hudby se mají na co těšit. Plzeň chystá Smetanovské dny

12.1.2022
Andrea Jančová

Plzeň se chystá velký svátek vážné hudby. Plzeňská filharmonie už má kompletně připravený program 42. ročníku festivalu Smetanovské dny. Ten se uskuteční od 3. do 24. března. V prodeji jsou již festivalové akreditace a také vstupenky. 

Zahajovacím koncertem celého festivalu bude 3. března symfonie č. 9. Antonína Dvořáka Novosvětská s vynikajícím houslistou Albanem Beikircherem. Plzeňskou filharmonii povede její japonský šéfdirigent Chuhei Iwasaki. Organizátoři ale slibují i další výjimečný hudební zážitek – vystoupení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK s šéfdirigentem Tomášem Braunerem a sólistkou Kateřinou Kněžíkovou ve čtvrtek 17. března.

Smetanovské dny zvou již na jednu únorovou akci – v neděli 13. února se v Plzni koná Masopust, masopust, jen mě holka nevopusť! V 16 hodin se na vystoupení mohou těšit zájemci U Branky ve Smetanových sadech. Pořadatelem je Plzeňský lidový soubor Mladina.

Ve středu 2. března v 9:30 hodin bude v Západočeském muzeu zahájeno 42. plzeňské mezioborové sympozium na téma Dílo a proměna myšlení v české společnosti 19. století. Potrvá do 4. března.

Zdroj : vzNepřehlédněte