Pro cyklisty v Moravskoslezském kraji budou jezdit cyklobusy

3.5.2022
Redakce

Cyklisté mohou v Moravskoslezském kraji znovu využívat speciální autobusové linky, které nabízejí přepravu turistů i s jízdními koly. Cyklobus Beskydy začal jezdit na trase z Nového Jičína přes Pustevny na Bílou a další linka z Českého Těšína přes Třinec do Horní Lomné, budou jezdit do konce září o víkendech a svátcích. Během května přibudou ještě linky z Hranic na Bílou, z Ostravy na Ovčárnu a z Ostravy na Bílou.

„S lepším počasím roste zájem vyrazit na kole do přírody. Věříme, že i letos bude provoz cyklobusů, které jsou v Moravskoslezském kraji stále populárnější, úspěšný a využijí je i noví návštěvníci kraje, kteří tak okusí krásné prostředí a přírodu našeho regionu s množstvím značených cyklotras a cyklostezek,“ uvedl oblastní ředitel divize Morava společnosti Z-Group bus Jan Širc.

Linka z Nového Jičína na Bílou bude stavět v Příboře, Kopřivnici, Frenštátě pod Radhoštěm a Rožnově pod Radhoštěm. „Cyklisté se tak dostanou do oblíbených lokalit na Bečvách a Pustevnách, případně i dál na Bumbálku a Bílou. Cyklobus pojede opět jako loni již v pátek odpoledne na Pustevny. O víkendech a svátcích ráno na Pustevny, dopoledne na Bílou a odpoledne z Bílé,“ uvedl Miroslav Slaný, mluvčí společnosti Z-Group bus, která linky provozuje.

Přes prázdniny pak bude linka jezdit i v pracovních dnech ráno na Bílou a odpoledne zpět. Kapacita autobusu je 25 kol, o prázdninách se zvýší na 40 kol. Linka z Českého Těšína do Horní Lomné jezdí o víkendech a svátcích ráno a její kapacita je sedm bicyklů.

Od 14. května začne jezdit Cyklobus Bečva na trase Hranice – Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm – Velké Karlovice – Bílá. Cyklobusy z Ostravy na Ovčárnu a na Bílou vyjedou poprvé 21. května.

U všech cyklobusů je možné předem si elektronicky koupit místenku pro kolo. „Přeprava kola stojí 40 korun. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče v autobuse. Všechny cyklobusy mohou využívat i běžní turisté. Elektrokolo lze přepravovat pouze bez baterie. Baterii si cestující může vzít s sebou do vozidla,“ uvedl Slaný.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte