16℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Problémy s padáním vlasů? Poradíme vám!

Zdá se až neuvěřitelné, jak velké procento světové populace se v současné době potýká s problémy týkajícími se jejich pokrývky hlavy. Pokrývkou samozřejmě nemyslíme čepice, ale vlasy a jejich případnou ztrátu. Tuto skutečnost si můžete snadno ověřit při procházení rušnými ulicemi města, kde kolem sebe zaznamenáte skutečně mnoho lidí, kteří vlasy buď postupně ztrácejí a nebo je nemají vůbec. Právě tato tématika nám přišla natolik zajímavá, že jí musíme věnovat celý tento článek. A samozřejmě dojde také na rady, jak absenci vlasů efektivně vyřešit. Pokud se vás podobné potíže taktéž týkají, rozhodně nikam neodcházejte a pokračujte se čtení k následujícím řádkům.

Reklama

Padání vlasů může mít mnoho příčin

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že padání vlasů jako takové je zcela přirozený proces, který se týká nás všech. Důležité je ovšem množství, ve kterém k němu dochází. Každý člověk denně může ztratit až 100 vlasů a je to naprosto normální. Pokud ovšem toto množství prokazatelně překročíte a každý den nacházíte ve hřebenu obrovský chomáč vlasů, je potřeba začít situaci řešit. A řešení v prvé řadě spočívá ve zjištění původce problému.

Padání vlasů může mít původ hned v několika různých faktorech:

  • hormonální změny v těle,
  • narušená rovnováha vlasového cyklu,
  • vnější nebo vnitřní vlivy (nedostatek potřebných látek k tvorbě vlasů),
  • špatná péče o vlasy,
  • vypadávání vlasů vlivem nemoci

Jak je patrné z tohoto seznamu, tak na padání vlasů můžete a nemusíte mít určitý podíl i vy samotní. My se ovšem důkladněji zaměříme na posledního původce ze seznamu, kterým je nemoc vlasů. Ta se jinak nazývá také difuzní alopecie. V takovém případě vlasy postupně vypadávají po celé kštici a dochází k jejímu celkovému prořídnutí. Jak takovou situaci řešit? Určitě včas, protože pokud problém nezachytíte ještě v momentu, kdy máte na hlavě dostatek vlasových buněk, může být snaha o obnovení růstu vlasů velice obtížná, dokonce až nemožná.

Jak se ke ztrátě vlasů postavit?

K tomu, aby se vaše vlasy opět začali hojně množit a vy jste tak mohli efektivně zastavit jejich padání, skvěle poslouží přípravek pro růst vlasů. Díky pravidelnému užívání a nanášení na pokožku hlavy se postupem času dočkáte skutečně značných výsledků. Jde tak o velice nenásilnou formu zastavení padání vlasů, která ve většině případů (které se podchytí včas) přinese kýžené ovace. Pokud chcete do té doby, že vám opět spustí růst vlasů, zakrýt holá místa, určitě se vyplatí investovat do přípravku, který díry zakryje a vypadá v podstatě jako naprosto běžné vlasy.

Když vlasy nerostou, pomohou transplantace

Transplantace je tou poslední možností, která vám zbývá v případě, že vlasy se žádným jiným způsobem zachránit nedokázalo. Pokud vám totiž vlasové folikuly odumřely, nedají se žádným známým způsobem opět oživit. Transplantace vlasů má tedy jako jediný naději na úspěch. Nejdříve je ale určitě důležité navštívit lékaře a konzultovat s ním, jestli je ve vašem případě všechno skutečně nenávratně ztraceno.

Transplantace vlasů je v obecné rovině chirurgickým zákrokem s lokální anestezií, takže se nemusíte obávat žádné případné bolesti. Provádí jej zkušení vlasový chirurgové. Na začátek je potřeba si uvědomit, že první transplantace většinou bývá neúspěšná. Vlasy poměrně rychle vypadnou vlivem stresu. Ta druhá už je ovšem trvalá a perfektně splní vaše očekávání. Pokud chcete mít opravdu bujný porost, je dobré zákrok několikrát opakovat, dokud nebudete s výsledkem absolutně spokojeni.

Takto bychom asi v kostce popsali ty nejlepší možná řešení, která se nabízejí při padání vlasů. Muži se s tímto problémem vyrovnávají mnohem lépe než ženy, takže je jasné, že právě ony by neměly brát rizika s tím spojená na lehkou váhu.

PR

Před 3 hodinami
Třicetileté panování na trůně madagaskarského království jí vyneslo spoustu nelichotivých přezdívek, jako například Krvavá Mary....
Dnes, 16:00
Praha je plná tajemství. Každý si zde může najít to svoje a pátrat, hledat, objevovat....
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Jmenoval se Hans Axel von Fersen a patřil ve své době mezi přední švédské šlechtice....
Dnes, 11:30
Pokud už jste někdy přemítali nad tím, jak je možné, že ostatní dosahují svých cílů,...
Dnes, 10:00
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Dnes, 08:00
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Reklama