• nezarazene
  • Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • Prodejem chaty známého si žena z Rakovnicka chtěla vydělat

    31.8.2023
    Simona Knotková

    Rakovničtí kriminalisté obvinili ženu ze zpronevěry peněz za prodej chaty jejího známého. Šlo téměř o milion korun. Hrozí jí až pět let vězení.

    Muž z Rakovnicka se rozhodl prodat chalupu a kvůli svému časovému vytížení využil nabídnutou pomoc své devětapadesátileté známé. Poskytl jí veškeré potřebné souhlasy k zastupování. „Celý prodej nemovitosti se uskutečnil, o čemž byl od známé informován. Následně očekával připsání peněz z prodeje na jeho bankovní účet. Když stále nepřicházely, rozhodl se zkontrolovat uzavřenou kupní smlouvu, kterou si vyžádal na katastru nemovitostí a nestačil se divit,“ uvedl v tiskové zprávě za středočeskou policii Tomáš Hromádko. Podle smlouvy si nechala celou částku, tedy skoro jeden milion korun, zaslat na svůj účet jeho známá.

    Prodejce chalupy ji tedy opakovaně kontaktoval a chtěl peníze vrátit, po několika schůzkách mu přislíbila, že bude peníze postupně splácet. Nakonec zaslala jen necelých 200 000 korun. Poté se poškozený obrátil na policisty a podal trestní oznámení. Při následném vyšetřování ženě policii sdělila, že peníze použila pro vlastní potřebu.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte