První etapa rekonstrukce terminálu Tržnice v centru Karlových Varů skončila

2.12.2021
Roman Kořinek

Stavební práce budou ale v centru Karlových Varů pokračovat i nadále, neboť byla započata třetí etapa rozsáhlého projektu. Ta druhá byla z důvodu klimatických podmínek a zdržení na začátku rekonstrukce odsunuta na jarní měsíce příštího roku.

„Hned na začátku jsme narazili na středotlaký plynovod, který nebyl nikde zakreslen, a muselo se řešit jeho přeložení. Tím došlo k časovému skluzu a musel se posunout i termín dokončení celé stavby,“ vysvětluje karlovarský radní Martin Dušek (ANO) a pokračuje, že aktuálně byla částečně opravena Varšavská ulice a dokončují se opravy ulice Horovy.

Vzhledem k výše popsanému zdržení muselo také dojít ke změně pořadí jednotlivých naplánovaných etap a to tak, že byla vyměněna druhá etapa se třetí.

„Během druhé etapy mělo dojít k výměně přístřešku a opravě zastávek a ostrůvků. Tyto práce ale nechceme provádět v době, kdy často prší a sněží. Navíc v zimních měsících nejedou obalovny, a proto se nedá asfaltovat. Proto jsme se rozhodli tuto etapu zařadit až na konec a nyní se pracuje na původně plánované etapě tři, která by měla být ukončena v polovině února,“ doplňuje radní s tím, že celá rekonstrukce má skončit v květnu příštího roku a její náklady dosahují zhruba třiceti milionů korun.

Město ale na realizaci získalo zhruba šestadvacet milionů korun dotaci. Stavební úpravy se provádějí za provozu, který je částečně omezen.

Zdroj: vzNepřehlédněte