25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Půjčit si na bydlení je rozumné. Zvlášť, když tak ještě ušetříte a můžete dostat dotaci

Máme pomalu po topné sezóně. Děsíte se účtů a doplatků za energie? Není divu. Jejich ceny začaly stoupat a tenhle trend nějakou dobu vydrží. Máte pořádně zatepleno? Pokud ne, je načase o tom začít nejen uvažovat. Finančně vám může ideálně pomoci rychloúvěr.

Reklama

O co se jedná? Jde o speciální druh úvěru, který si můžete sjednat u Modré pyramidy. Jeho výhody jsou zřejmé na první pohled. Můžete takto získat až 800 000 Kč, aniž byste potřebovali ručitele nebo museli svou nemovitost zastavit. Pokud u Modré pyramidy pravidelně spoříte, tak není třeba ani doložení příjmů. A po celou dobu půjčky můžete počítat s pevně stanoveným úrokem ve výši 4,99 %.

V případě, že vaše nemovitost opravdu potřebuje zateplení, nemá smysl čekat, až si na něj našetříte. Vy budete šetřit a energie zdražovat, čili část vašich úspor padne právě na toto zdražení. V případě, že si na zateplení půjčíte, tak vlastně také šetříte. Částku, kterou byste každý měsíc dávali tak jako tak stranou jako úspory na zateplení, použijete na splátku úvěru. Ano, ten úvěr bude něco stát, ale zdražení energií také. Vzít si na zateplení úvěr je oproti šetření výhodnější, protože když splácíte úvěr, zároveň už tu vznikla nova hodnota – zateplení. Když na něj teprve šetříte, je to výdaj, který se zatím nijak nezhodnotil.

Půjčka na rekonstrukci se ale může použít i na jiná zlepšení vašeho bydlení, než je jen zateplení. Úvěr bez zajištění můžete čerpat i na vybavení domácnosti, úvěr na bydlení bez ručitele vám umožní získat vysněný domov podle vašeho přání. Jistě, mít půjčku znamená i určitý stres. Bydlet v nevyhovujícím prostředí, a to možná i celé roky, vás ale bude štvát den co den.

Půjčka na bydlení s sebou přináší i další výhody, které nejsou vidět na první pohled. Splacené úroky jsou odpočitatelnou položkou z příjmů, čili díky úvěru ušetříte na daních, a Modrá pyramida vám navíc pomůže čerpat dotace na bydlení a rekonstrukci z programu Zelená úsporám. Ne, že byste to sami nezvládli, ale proč zbytečně ztrácet čas s něčím, co může někdo udělat za vás? A v Modré pyramidě toho za vás můžou udělat opravdu dost.

PR

 

Před 1 hodinou
Kde by byly současné tiskové kanceláře, kdyby se 21. července 1816 v Kasselu nenarodil Paul...
Dnes, 11:30
Potvrdit to mohou nejen ti, kteří si už sociální sítě pustili příliš k tělu a...
Dnes, 10:00
Klidně to mohly být jiné stupně, než ty Celsiovy, ale švédský přírodovědec Anders Celsius měl...
Dnes, 08:38
Divoká Šárka je romantické údolí Šáreckého (Litovického) potoka, které začíná divokým kaňonem v buližníkových skalách...
Dnes, 08:00
Naše zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl i prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a...
Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Reklama