13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Rady, tipy a triky, kterým říkáme prostě: babské rady!

Další fotky

Osvědčená rada bývá k nezaplacení. Když už o takovou zakopneme, je dobře si ji uchovat a nejlépe, když ji pošleme dál, aby byla k užitku někomu dalšímu. A nejlepší je, že ty fakt účinné prostředky ani tolik nestojí a často je máme u nosu. Jen je vidět. Tak třeba ty dnešní…

Reklama

Ukládat zeleninu do lednice je v pořádku. Když vyložíme box papírovou utěrkou, vsákne přebytečnou vlhkost a zelenina se potom tak rychle nekazí a neplesniví.

Jedna lahůdková rada od hospodyňky: aby jí sekaná při pečení nepraskala a měla křupavou kůrku, potře ji buď rozšlehaným vajíčkem, nebo vodou, ve které rozkvedlala hladkou mouku.

FOTO: Babské rady počtvrté

Babské rady počtvrté - 1. papírové utěrkyBabské rady počtvrté - 2. sekanáBabské rady počtvrté - 3. bramborBabské rady počtvrté - 4. jablkoBabské rady počtvrté - 5. zub
Další fotky
Babské rady počtvrté - 6. hřebíčekBabské rady počtvrté - 7. lepící páskaBabské rady počtvrté - 8. skvrnaBabské rady počtvrté - 9. žvýkačkaBabské rady počtvrté - 10. povlečení

Každému se sem tam povede přesolit polévku. Snadná rada: vhodíme do ní pár kousků jablka nebo syrové brambory. Deset minut povaříme a potom kousky vytáhneme.

Bolavý zub, to je peklo. Lékař ani hojivá mast není po ruce. Pomůže hřebíček, který tlumí bolest. Nejlepší je olej nebo obklad ze silného hřebíčkového nálevu. Prý docela dobře pomůže i cucání celého hřebíčku.

Lepicí páska nesmí chybět v žádné domácnosti. Je to univerzální pomocník všude, kde je třeba. Dnes nám pomůže při zatloukání hřebíku. Na místo, kam má být zatlučen nalepíme kousek průhledné pásky. Zabrání drolení omítky. Budeme-li jej zatloukat do dřeva, nebude praskat.

Vychytávky první republiky – recepty z desetiminutové kuchyně se hodí i dnes!

Něco pro maminky: povedlo se vašemu děťátku pobryndat mrkvovou pochoutkou oblečení? Ihned po zamazání pokapejte postižené místo dětským olejíčkem a dejte vyprat.

Žvýkačka umí pěkně znepříjemnit život. Oděv, na kterém zůstala přilepená a nejde dolů, dáme na hodinu do mrazáku a pak ji snadno sloupneme.

Na leštění skel a zrcadel existuje řada fíglů. Jedna paní, která nechce používat chemické přípravky, používá horkou octovou vodu. A jiná zase povídala, že stejně dobře pomůže potřít lesklou plochu čerstvým bramborem, opláchnout čistou vodou a vyleštit novinami.

Tip na výlet: Lanovka, kolobrndy, koupání, cyklovýlety – to všechno u přehrady Lipno!

Zima je v plném proudu, ale až budeme ukládat zimní oblečení do skříně, zkusme místo igelitových pytlů a tašek použít staré povlečení. Oděv se nezmuchlá a zachová si svěží vzhled jako před uložením a navíc dýchá.

Před 26 minutami
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama