4℃
Dnes je 11. prosinec , svátek má Dana

V Rakovníku přibudou nové kamery, město modernizuje síť

Rakovník modernizuje kamerovou síť a využije takzvaný dynamický nákupní systém, který umožňuje upravovat požadavky na kamery podle vývoje technologií, informoval mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek. Kamerové systémy modernizují a rozšiřují i další středočeská města.

Zakázka v Rakovníku se týká nejen dodání nových kamer a jejich zapojení, ale i rozšíření serverové části a datového úložiště. Ve městě nyní fungují tři desítky kamerových bodů s více než padesáti kamerami, některé z nich dá vedení radnice nahradit modernějšími. „Předpokládaná doba dodání kamer je konec října až polovina prosince,“ uvedl Cafourek. Letos bude město investovat více než milion korun, pokračovat chce i v dalších letech.

V Novém Strašecí na Rakovnicku přibude několik kamerových bodů, například v ulici J. Šotky. Stát to bude 300.000 korun, přibližně třetinu nákladů uhradí soukromá společnost a zbytek město. „Na základě požadavku městské policie a dárců bude kamerový bod osazen dvěma pevnými kamerami, jednou otočnou kamerou a systémem rozpoznávání SPZ,“ informovala asistentka starosty Eva Videmannová.

Další dva kamerové body mají vzniknout v ulicích Al. Jiráska a Čsl. armády, počítá se také s rozšířením monitorovacího centra ve služebně městské policie. Na zakázku je už vypsaný tendr. Nyní ve městě fungují téměř dvě desítky kamerových bodů.

Kladno od září testuje první mobilní kamerová soustava, radnice ji nechala umístit u zimního stadionu. Její pomocí městská policie hlídá bezpečnost a dodržování předpisů například v době extraligových hokejových utkání, ale i jiných rozsáhlých akcí. Výhodou mobilního kamerového bodu je, že jej lze ze dne na den přemístit. Zařízení, které může pomoci i vytipovat vhodná místa pro usazení stálé kamery, má město zatím půjčené. Kladenský kamerový systém má čtyři desítky pohyblivých kamer, k tomu dalších dvacet statických.

Modernizaci a rozšíření městského kamerového systému plánuje také Mělník. Město chystá opravu vily v Plavební ulici, do níž se má přesunout sídlo městské policie a bude zde i moderní operační centrum kamerového systému.

OMH, ČTK

Včera, 15:33
Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu stagnovala na hodnotě 2,3 procenta. Úřady práce v kraji...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
4.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
4.12.2019
V Novém Strašecí na Rakovnicku pokračuje stavba kanalizace, která je jednou z největších investic města...
30.11.2019
Ve dnech 29. – 30. října 2019 uspořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, sekce chemie, 5....
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
27.11.2019
Lídrem na kandidátce středočeské Občanské demokratické strany (ODS) pro krajské volby v roce 2020 bude...
26.11.2019
Středočeský kraj bude příští rok hospodařit s rekordně vysokým rozpočtem s příjmy a výdaji přes...
25.11.2019
Přezuto by mělo být od 1. listopadu. Na provoz vozidla v zimním období pamatuje také...
24.11.2019
Cena benzinu u čerpacích stanic ve Středočeském kraji vzrostla v uplynulém týdnu o pět haléřů,...
24.11.2019
Policisté se zaměřili na dodržování sociálních předpisů, tachografy, zajímaly je i hmotnostní limity motorových vozidel.
Reklama