V Rakovníku přibudou nové kamery, město modernizuje síť

Rakovník modernizuje kamerovou síť a využije takzvaný dynamický nákupní systém, který umožňuje upravovat požadavky na kamery podle vývoje technologií, informoval mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek. Kamerové systémy modernizují a rozšiřují i další středočeská města.

Zakázka v Rakovníku se týká nejen dodání nových kamer a jejich zapojení, ale i rozšíření serverové části a datového úložiště. Ve městě nyní fungují tři desítky kamerových bodů s více než padesáti kamerami, některé z nich dá vedení radnice nahradit modernějšími. „Předpokládaná doba dodání kamer je konec října až polovina prosince,“ uvedl Cafourek. Letos bude město investovat více než milion korun, pokračovat chce i v dalších letech.

V Novém Strašecí na Rakovnicku přibude několik kamerových bodů, například v ulici J. Šotky. Stát to bude 300.000 korun, přibližně třetinu nákladů uhradí soukromá společnost a zbytek město. „Na základě požadavku městské policie a dárců bude kamerový bod osazen dvěma pevnými kamerami, jednou otočnou kamerou a systémem rozpoznávání SPZ,“ informovala asistentka starosty Eva Videmannová.

Další dva kamerové body mají vzniknout v ulicích Al. Jiráska a Čsl. armády, počítá se také s rozšířením monitorovacího centra ve služebně městské policie. Na zakázku je už vypsaný tendr. Nyní ve městě fungují téměř dvě desítky kamerových bodů.

Kladno od září testuje první mobilní kamerová soustava, radnice ji nechala umístit u zimního stadionu. Její pomocí městská policie hlídá bezpečnost a dodržování předpisů například v době extraligových hokejových utkání, ale i jiných rozsáhlých akcí. Výhodou mobilního kamerového bodu je, že jej lze ze dne na den přemístit. Zařízení, které může pomoci i vytipovat vhodná místa pro usazení stálé kamery, má město zatím půjčené. Kladenský kamerový systém má čtyři desítky pohyblivých kamer, k tomu dalších dvacet statických.

Modernizaci a rozšíření městského kamerového systému plánuje také Mělník. Město chystá opravu vily v Plavební ulici, do níž se má přesunout sídlo městské policie a bude zde i moderní operační centrum kamerového systému.

OMH, ČTK

Dnes, 16:45
Rakovník nechá opravit zeď u kostela sv. Bartoloměje, která je ve špatném technickém stavu. Kostel...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
9.6.2020
Společnost Heineken, která provozuje Pivovar Krušovice, dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 120...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
24.5.2020
Spolek Arnika v Rakovníku předal ocenění za vítězství v anketě Alej roku 2019, kterou se...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
14.5.2020
Několik zdánlivě neslučitelných věcí a osob si je blíže, než si kdokoliv z nás může...
26.4.2020
Rakovník kvůli úspoře peněz odloží některé plánované investice. Rozpočtová rezerva tímto způsobem vzroste o 14...
20.4.2020
Rakovník kvůli úspoře peněz odloží některé plánované investice. Rozpočtová rezerva tímto způsobem vzroste o 14...
Reklama