Zbývající část Rakovnicka se zapojí do systému pražské dopravy

Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává, přibydou nové i přímější spoje. Změna se dotkne 58 měst a obcí ve Středočeském, Plzeňském a Ústeckém kraji.

Trasy některých linek budou například upravené tak, aby se zkrátila jízdní doba cesty do Rakovníka. Podle Filipa Drápala, mluvčího pražské organizace Ropid, která organizuje pražskou městskou hromadnou dopravu, byl také při změnách kladen důraz na zachování návaznosti spojů, například regionálních linek, které navazují na expresní linky z Prahy, i spojů do Plzeňského a Ústeckého kraje.

Zajištěna je i možnost přestupů na vlak. „Linky, které jedou v souběžné trase s železniční linkou, jsou s vlaky koordinovány tak, aby mezi danými městy vznikla pravidelná nabídka dopravy,“ uvedl Drápal. Koordinace bude nastavená tak, aby spoje nejezdily souběžně, ale střídaly se, aby intervaly byly co nejkratší.

Posílena bude například páteřní linka mezi Rakovníkem a Podbořany. V jižní oblasti Rakovnicka bude zavedena páteřní linka Rakovník – Slabce – Skryje, její trasa bude upravena tak, aby se spojení mezi obcí Skryje a Rakovníkem zkrátilo o 15 minut na 45 minut. Okolní obce obslouží nová linka 575. Kratší bude i spojení mezi Rakovníkem a obcí Slabce.

Jak jsou na tom letos zmrzliny. Každý třetí vzorek neprošel testy

Na Křivoklátsku, které je významnou turistickou oblastí, budou především v letních měsících posílené některé víkendové spoje, například přes Křivoklát nebo Krakovec. Bude zavedena i nová turistická linka v trase Skryje – Nezabudice – Křivoklát. „Linka pojede turisticky atraktivní oblastí kolem řeky Berounky přes přívoz Branov a kolem kempu Višňová. Na Křivoklátě bude navíc navazovat na vlaky linky S75 (Beroun – Rakovník),“ dodal Drápal.

Linka na trase Kladno – Zbečno – Roztoky bude prodloužena až do obce Nezabudice, tím obslouží i kemp Višňová. Pro obec Nezabudice tak vznikne nové víkendové spojení a nové spojení s Kladnem.

Systém pražské a středočeské veřejné hromadné dopravy bude jednotný příští rok, integrace už je dokončená ve většině regionu, například na Kladensku, Berounsku, Nymbursku, Mělnicku a dalších. Zlepšuje dostupnost i návaznost dopravy a zjednodušuje cestování i díky platnosti jedné jízdenky na různých spojích.

vera/čtk

Pohodlně napříč republikou. Od září by mělo jezdit pendolino až do Karlových Varů

25.9.2020
V sobotu 12. září se konal již 7. ročník Městských slavností ve Zdicích. Obvykle se...
24.9.2020
Tradiční setkání bývalých příslušníků pomocných technických praporů se ve čtvrtek 10. září uskutečnilo opět v...
23.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
23.9.2020
Sobota 12. září byla mimořádná pro milovníky starých traktorů, aut a motorek. V areálu Agrony...
9.9.2020
Vzhledem k zhoršující se hygienicko-epidemiologické situaci související s šířením onemocnění COVID-19, platí zákaz návštěv na...
8.9.2020
Zhotovitel rekonstrukce je už známý, pro zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby Novostavba trati...
7.9.2020
Beroun se realizací projektu zařadil mezi evropská velkoměsta jako například Düsseldorf, Split nebo Bilbao, kde...
5.9.2020
Janě Procházkové z Hořovic se podařilo dne 12. července přeplavat kanál La Manche. Jednadvacetiletá Jana...
30.8.2020
V Brdech přibylo 270 km cyklotras, využijí je i pěší turisté.
28.8.2020
Mezi česká města, která v poslední době zavedla participativní rozpočet, se zařadil i Rakovník. Z...
27.8.2020
Vyberte si projekt z participativního rozpočtu a dejte mu svůj hlas.
Reklama