Zbývající část Rakovnicka se zapojí do systému pražské dopravy

Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává, přibydou nové i přímější spoje. Změna se dotkne 58 měst a obcí ve Středočeském, Plzeňském a Ústeckém kraji.

Trasy některých linek budou například upravené tak, aby se zkrátila jízdní doba cesty do Rakovníka. Podle Filipa Drápala, mluvčího pražské organizace Ropid, která organizuje pražskou městskou hromadnou dopravu, byl také při změnách kladen důraz na zachování návaznosti spojů, například regionálních linek, které navazují na expresní linky z Prahy, i spojů do Plzeňského a Ústeckého kraje.

Zajištěna je i možnost přestupů na vlak. „Linky, které jedou v souběžné trase s železniční linkou, jsou s vlaky koordinovány tak, aby mezi danými městy vznikla pravidelná nabídka dopravy,“ uvedl Drápal. Koordinace bude nastavená tak, aby spoje nejezdily souběžně, ale střídaly se, aby intervaly byly co nejkratší.

Posílena bude například páteřní linka mezi Rakovníkem a Podbořany. V jižní oblasti Rakovnicka bude zavedena páteřní linka Rakovník – Slabce – Skryje, její trasa bude upravena tak, aby se spojení mezi obcí Skryje a Rakovníkem zkrátilo o 15 minut na 45 minut. Okolní obce obslouží nová linka 575. Kratší bude i spojení mezi Rakovníkem a obcí Slabce.

Jak jsou na tom letos zmrzliny. Každý třetí vzorek neprošel testy

Na Křivoklátsku, které je významnou turistickou oblastí, budou především v letních měsících posílené některé víkendové spoje, například přes Křivoklát nebo Krakovec. Bude zavedena i nová turistická linka v trase Skryje – Nezabudice – Křivoklát. „Linka pojede turisticky atraktivní oblastí kolem řeky Berounky přes přívoz Branov a kolem kempu Višňová. Na Křivoklátě bude navíc navazovat na vlaky linky S75 (Beroun – Rakovník),“ dodal Drápal.

Linka na trase Kladno – Zbečno – Roztoky bude prodloužena až do obce Nezabudice, tím obslouží i kemp Višňová. Pro obec Nezabudice tak vznikne nové víkendové spojení a nové spojení s Kladnem.

Systém pražské a středočeské veřejné hromadné dopravy bude jednotný příští rok, integrace už je dokončená ve většině regionu, například na Kladensku, Berounsku, Nymbursku, Mělnicku a dalších. Zlepšuje dostupnost i návaznost dopravy a zjednodušuje cestování i díky platnosti jedné jízdenky na různých spojích.

vera/čtk

Pohodlně napříč republikou. Od září by mělo jezdit pendolino až do Karlových Varů

Dnes, 04:00
To se tak parta kamarádů z Prahy rozhodla téměř před 20 lety, že by se...
4.3.2021
Pro letošní rok měl Kulturní a okrašlovací spolek KOS Osov opět smělé plány týkající se...
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
23.2.2021
Církev československá husitská ve Tmani si letos připomíná 100 let od počátků svého vzniku v...
18.2.2021
DobroDílo oficiálně zahájilo svou činnost v Králově Dvoře na podzim roku 2019. Vstoupilo tak nedávno...
17.2.2021
Druhý únorový týden se děti školní družiny ZŠ Beroun-Závodí vydaly v maskách na průvod od...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
16.2.2021
V Českém krasu, na návrší Zlatého koně u Koněpruských jeskyní začala dlouho očekávaná stavba domu...
Reklama