Rallye Šumava očekává souboj trojice závodníků

6.5.2022
Andrea Jančová

Druhým závodem mistrovství České republiky v automobilových soutěžích je od pátku do neděle Rallye Šumava Klatovy. Jako lídr průběžného pořadí se na start postaví Filip Mareš. Stejně jako v dubnové Valašské rallye se očekává souboj trojice Mareš, Václav Pech, Jan Kopecký o celkové vítězství.

První závod osmidílného šampionátu ovládl plzeňský jezdec Pech, který ale startuje s vozem kategorie WRC a jeho výsledky se do absolutní klasifikace nezapočítávají. Pech se proto zaměřuje na dílčí vítězství a pravděpodobně nakonec ovládne takzvanou divizi 2.

„Těšíme se, především na slavnostní start a první rychlostku, kterou je populární a divácky oblíbený okruh u Čínova. Tady je vždy obrovské množství fanoušků a úplně fantastická dech beroucí atmosféra. Doufám, že se tím nenechám moc unést, protože v mé šestadvacetileté historii se mi zde několikrát povedlo v přemíře snahy o atraktivní průjezd spadnout do příkopu,“ uvedl Pech, který rallye čtyřikrát vyhrál.

Tři triumfy má Kopecký, který byl nejrychlejší i loni. Osminásobný český šampion na Valašské rallye přišel o vítězství v poslední rychlostní zkoušce, kdy v náročných podmínkách ztratil 18 sekund a klesl až na třetí místo za Pecha a Mareše. Do průběžného pořadí šampionátu ale nasbíral 51 bodů a za Marešem zaostává jen o šest bodů.

„Šumava patří k mým oblíbeným soutěžím, a tak doufám, že se nám bude o víkendu na Klatovsku dařit. Vstup do sezony se nám povedl a myslím, že jsme se poctivě připravili na to, abychom na výkon z Valašky mohli navázat. V přípravě jsem se tentokrát zaměřil víc také sám na sebe, protože mě na Valašce trápily bolesti zad. Teď je to o dost lepší a těším se, že budu závodit zase v o něco větší pohodě,“ uvedl Mareš.

Rallye Šumava Klatovy odstartuje v pátek v podvečer tradiční rychlostní zkouškou Klatovský okruh, v dalších dvou dnech posádky čeká dalších jedenáct erzet. Vítězná posádka 56. ročníku bude známa v neděli po 14. hodině.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte