Razie v Liberci odhalila výherní automaty i nelegální zbraně

11.10.2021
Redakce

Celníci při srpnové razii ve třech nelegálních hernách v Liberci zajistili výherní automaty i nelegální zbraně. Konkrétně dva samopaly, revolver, zásobníky a střelivo. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí sekce pátrání Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Případ je nyní podle ní ve fázi vyhodnocování důkazních materiálů.

Policie případ zatím více komentovat nebude. „Protože prověřování případu ještě neskončilo,“ řekla ČTK regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Liberečtí celníci ze sekce pátrání začali prověřovat možné nelegální provozování hazardních her už před rokem. „Závěrečnou razii provedli v srpnu ve třech provozovnách v Liberci, kde zajistili celkem 34 technických herních zařízení, hotovost ve výši 143 tisíc korun pocházející z nelegálního provozování hazardu, kamerový záznam a další důkazní materiály,“ uvedla Kaňková.

Nelegálně držené zbraně podle ní celníci našli v kanceláři hlavního podezřelého. „Zhruba z 20 automatů si mohl podezřelý přijít na více než 300 tisíc korun měsíčně,“ dodala mluvčí. Nelegální herny byly podle ní v klasických restauracích a barech přístupných veřejnosti.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte