Retro rady hospodyňkám 22: Tvar nádob a čistění byly tenkrát důležité stejně jako dnes

Další fotky

I dnes zůstaneme u nádobí. Ocel, smalt, nikl nebo hliník, alpaku, dřevo i porcelán jsme probrali. Některé z nich používáme dodnes, mnoho materiálů nahradil plast nebo silikon, jako zástupci skupiny praktických a pohodlných materiálů.

Mnohá hospodyňka zůstává věrná materiálům, které se používaly třeba v roce 1980, kam nás naše povídání zavede i ve dvaadvacátém dílu.

Nádoby do kuchyně vybíráme pouze z kvalitního materiálu, funkčně i esteticky dobře tvarované. Kovové nádoby mají mít silnější dno a tvar a má být přizpůsobený účelu, ke kterému je nádoba určena. Rukojeti a ucha nádob nesmějí pálit, pokličky musí dobře doléhat. V kuchyni je třeba mít dostatečné množství pokliček, neboť vaření bez nich je pomalejší a v kuchyni je přebytek páry. Zbytky jídel z hrnců vždy přeložíme do jiných nádob. Z malých hrnců a nádob část obsahu při vaření vytéká a jejich obsah se špatně míchá. V nadměrně velkých nádobách zase velké množství jídla zůstává na stěně, což je nehospodárné.

Retro podle abecedy 10: Jíška je základ polévek a omáček. Čím ji ale můžeme jednoduše nahradit. To a spoustu dalších rad skrývají další tipy

Kuchyňské nádoby, pomůcky a nářadí se používají k rozličným způsobům přípravy jídel a nápojů. Není nutné probírat jednotlivé hrnce, kastroly, nádoby a formy na pudink, pánve nebo pekáče, ani válečky, kvedlačky, obracečky, struhadla, škrabky, metličky, lisy, vidlice, paličky, stěrky, mašlovačky, odměrky, otvírače, nože, cedníky nebo vařečky. Každá kuchyň skrývá také louskáčky, lisy na česnek, nůžky na drůbež či škrabky na ryby. Ani o nich není třeba se rozpovídat. Spíš se zaměříme na jejich údržbu. Není nijak složitá, ale neměli bychom ji opomíjet.

Hliníkové nádoby umýváme teplou vodou s příměsí jaru nebo corony. Nepoužíváme sodu, neboť jejím vlivem nádoby černají. Hliníkové nádobí neztrácí lesk, jestliže je občas umyjeme roztokem vody, boraxu a čpavku (jeden litr vody, 30 gramů boraxu a po rozpuštění pět kapek čpavku). Po umytí opláchneme vroucí vodou a utřeme.

Do termosky, do myčky do odpadkového koše… Sedmkrát jedlá soda aneb V jednoduchosti je krása

Chromované a nerezové nádoby čistíme jedlou sodou na hadříku a potom vyleštíme.

Smaltované nádoby nesnášejí náhlé změny teploty, proto do rozpáleného nádobí nenaléváme studenou vodu, neboť by mohl popraskat smalt. Zbytky jídel po předchozím vaření je třeba hned odstranit, aby se jídlo nepřipalovalo.

Cínové a plechové nádoby se dobře cídí šťávou ze syrových brambor.

Mosazné nádoby čistíme směsí soli a octa. Potom je přetřeme kouskem citrónu, umyjeme teplou vodou a vyleštíme flanelem. Můžeme je také čistit sidolem.

Retro podle abecedy 16: Ocet jen k tlačence s cibulí? Omyl! Jak správně na sýry? Další várka praktických rad je tady

Dřevěné nádoby po delším používání černají. Jejich vzhled vylepšíme tak, že je asi na hodinu ponoříme do vlažné vody s příměsí chloru a pak je důkladně opláchneme vlažnou vodou.

Dřevěné vařečky, kvedlačky, váleček nebo destičky na krájení čistíme v případě zčernání jemným smirkovým papírem.

Nádoby z ohnivzdorného skla umýváme v horké vodě jarem nebo coronou. Připečené kousky je třeba odstranit jemným pískem. Aby při použití nádoby nepraskaly, nasypeme do trouby na plech hrubší sůl a potom na ni postavíme nádobu z ohnivzdorného skla.

Skleněné nádoby mají vyšší lesk, jestliže je umyjeme ve vodě s troškou soli a octu. Potom je opláchneme a přeleštíme. Skleněné nádoby vždy umýváme teplou vodou, do které můžeme přidávat jar, pur nebo coronu. Potom je opláchneme, vodu necháme stéci a vyleštíme.

RETRO: Ohlédnutí za 1. republikou, aneb když oběd rodině na stůl přinášelo služebné děvče

Křišťálové sklo má větší lesk, jestliže ho po umytí kartáčkem opláchneme slaným roztokem nebo ve vodě, do které jsme přidali jar nebo pur.

Hluboké sklenice nebo pohárky se dobře umyjí slupkami ze syrových brambor.

Láhve od mléka očistíme od mléčných usazenin, jestliže do nich nalijeme horkou vodu a přidáme do ní malou lžičku octa. Po dvou minutách odstátí vodu vylijeme a láhev vypláchneme.

Termosky ihned po vyprázdnění vypláchneme vodou. Potom je propláchneme horkou vodou s příměsí jaru a znovu dobře vypláchneme. Skladujeme je otevřené. Jestliže jsou cítit zatuchlinou, vypláchneme je horkou vodou s octem, pak čistou vodou a necháme vyschnout.

FOTO: Retro rady hospodyňkám_22

Retro rady hospodyňkám_22 - 22_1Retro rady hospodyňkám_22 - 22_2Retro rady hospodyňkám_22 - 22_3Retro rady hospodyňkám_22 - 22_4Retro rady hospodyňkám_22 - 22_5
Další fotky
Retro rady hospodyňkám_22 - 22_6Retro rady hospodyňkám_22 - 22_7Retro rady hospodyňkám_22 - 22_8Retro rady hospodyňkám_22 - 22_9Retro rady hospodyňkám_22 - 22_10Retro rady hospodyňkám_22 - smartRetro rady hospodyňkám_22 - smart

Čajovou konvici čistíme od usazenin tak, že ji vytřeme octem, do kterého přidáme trochu soli. Konvici pak vypláchneme vodou.

Vodní kámen z hrnců odstraníme tak, že v nich převaříme ocet, usazenina se uvolní a jde snadno odloupnout. Hrnce pak umyjeme a vypláchneme studenou vodou.

Příště doplníme další rady z roku 1980, jak se správně postarat třeba o umaštěné kachličky, popelníky, nože od cibule a jiných aromatických potravin. Přidáme i rady, jak se zbavit potravinových skvrn z textilií.

Dnes, 17:30
Brigitte Bardot. Sexuální symbol 50. a 60. let 20. století. Filmová herečka, zpěvačka a v...
Dnes, 16:00
Náměstí květin. Opravdu poetický název, že? Pestrá paleta barev a vůní. Lidé jsou zde na...
Dnes, 15:01
Na polohraném dokumentu Pěšky bez hranic právě pracuje režisérka Eva Toulová. Je o tom, že...
Dnes, 14:00
Meditace s předmětem je cvičení soustředěné na prožívání přítomného okamžiku – vynikající způsob, jak si...
Dnes, 11:30
V zimě, i v té letošní, pleť opravdu trpí. Můžete jí chránit několika způsoby. Ideální...
Dnes, 10:00
Gottfried Bacher se narodil 17. 11. 1838 v rakouském Mühlbachu. V roce 1861 absolvoval báňskou...
Dnes, 08:00
I když naše duše není vidět a nemá ani žádnou hmotnost, vůni či chuť, cítíme...
Včera, 17:30
„Zbláznil jsem se na zimní olympiádě v Innsbrucku. Zatáhl se mi mozek, jako kdyby přišla...
Včera, 16:00
Nápadné a velmi dekorativní čemeřice zdobí zahrady častokrát už od prosince či ledna, leckdy kvetou...
Včera, 14:00
Když v únoru roku 1923, britský, amatérský archeolog Howard Carter, odpečetil Tutanchamovu hrobku, kterou objevil...
Reklama