Rodinné prokletí málem zabilo dceru. Nepomohlo ani vyšetřování

16.6.2020
Jaroslav Svoboda

V bytě Ludmily Žukovové se začaly dít neuvěřitelné věci na začátku osmdesátých let. Předměty někdo nebo něco přemisťovalo, někdy zmizely úplně a objevily se jinde. Ve vzduchu se objevilo vejce, které prošlo zdí a spadlo na zem. Rodina byla zoufalá. Jako jediné východisko viděla přestěhování se k prarodičům do vesnice Sloboda. Záhadné jevy ale pokračovaly i tam.

Románek s politikem zaplatila životem. Jak zemřela se však neví

„Nejhorší bylo, když objekty začaly útočit na naši nejstarší dceru Iru, tehdy jí bylo jedenáct let. Z úst jí vypadl hřebík. Rozbité sklo a kovové dráty, které se jí objevily v uších, museli vytáhnout lékaři,“ řekla Ludmila Žukovová. Při tom všem však nedošlo k poškození sliznice její dcery. Sama dcera dokonce prohlásila, že se jí ve stropu objevuje bílý sloup, který dává rozkazy, co má dělat.

Lékaři v první chvíli vyšetřovali samotnou dceru s podezřením na schizofrenii nebo jiné psychické onemocnění. Léčba však nebyla úspěšná.

Za neštěstí může bývalý manžel

Ludmila z neštěstí vinila svého bývalého manžela, který k nim vždy přišel a běsnil. O rok dříve odnesl z domu a poté tajně vrátil hračky a další věci dětí. Jeho matka měla pověst čarodějnice. Po jeho návštěvě se tajemné běsnění ještě zintenzivnilo. Více asi netřeba vysvětlovat.

V bývalém klášteře prý mizely ženy. Dnes sem chodí satanisté

Tento případ vyšetřovali dokonce specialisté na paranormální jevy. Vadim Ivanovič Kulikov, který se projektu účastnil, vzpomínal v roce 1987, co s rodinou Žukovových prožil: „Musel jsem se osobně účastnit vyšetřování, které začalo v roce 1981, v bytě v Minsku. Pak pokračovalo ve vesnici Sloboda. V Minsku se otáčel nábytek, padaly věci nebo létaly těžké stoly. Ve vesnici pak tyto jevy pokračovaly, když na hlavy přítomných padaly šroubky nebo vzduchem létaly pivní láhve. Při těchto událostech byli přítomni i policisté. Na místo jsme pak přizvali i psychiatry.“

Smrt členů ruské expedice zůstává neobjasněna. Po šedesáti letech přibyl další mrtvý

Členové vyšetřovacího týmu tak vyzkoušeli tajuplné běsnění na vlastní kůži. Poté, co se jednomu z nich ale stala smrtelná nehoda, bylo rozhodnuto o ukončení vyšetřování a záhada se tak nikdy nevysvětlila.

Další osudy rodiny bohužel známy nejsou.Nepřehlédněte