16℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Romantická idyla české podívané. Podzimní výlovy rybníků se blíží

Přírodní představení pod širým nebem, o němž s klidným svědomím můžeme říct, že je klasikou, začíná s rozedněním a končívá před polednem. Hlavními aktéry podzimních výlovů jsou zapřísáhlí milovníci přírody a rybníků zvlášť, vyznavači Petrova cechu.

Reklama

Chlapi jsou to otrlí, kteří by svoji práci za žádnou cenu nevyměnili. Výlov rybníka je svátek, opakuje se rok co rok, a ač je to činnost vždycky stejná, přesto rybářům nikdy nezevšední.

Je mlhavé podzimní časné ráno, mlžným oparem prosvěcuje vodní hladina, je chladno, ostrý vzduch štípe do tváří i do krku, ruce zebou.

Na břehu rybníka stojí ve vyrovnaných řadách rybáři, další zatahují na rybníku sítě. Pomalu, soustředěně. První, druhá, desátá várka a kapříci, ale také candáti a líni mizí v kádích. Nedaleko, jen pár kroků od rybníka jsou stánky, odkud voní rybí polévka a opékané ryby. Když výlov skončí je ta pravá chvíle dát si rybí dobroty.

Na rybníku Kopáčov budou v září rybářské závody dětí

Mnohdy ještě ve vypuštěném rybníku v jeho korytě pobíhají do pozdního odpoledne kluci v zablácených holinkách a chytají čudly. Tak to je romantická idyla české podívané, zvané výlov. Musí se prožít, odvyprávět se nedá.

Letos se budou během podzimu počítat úlovky ve středních Čechách například při výlovu Jevanského rybníka, který obhospodařuje Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy, lovit se bude také rybník Musík na Příbramsku nebo na Kutnohorsku Vavřinecký rybník.

Nevšední cuketové recepty, po kterých se budete olizovat

Recept
Rožmberský salát:
Potřebujeme: 40 dg kapřího masa, sůl, pepř a olej na pečení, dále 15 dg vařené zeleniny – mrkev a celer, 2 kyselé okurky, 2 lžíce sterilovaného hrášku, 5 dg cibule, 10 dg vařených brambor, sůl, 2 lžíce octa, lžička cukru a 35 dg majonézy

Postup: Kapří maso osolíme, opepříme a po obou stranách opečeme v oleji, po vychladnutí nakrájíme na kousky, dáme do misky a přidáme na drobné kostičky nakrájenou uvařenou mrkev a celer, dále nadrobno nakrájenou cibuli, okurky a brambory, osolíme, přelijeme oslazeným octem dle chuti a dobře promícháme. Nakonec lehce vmícháme majonézu. Dobře vychlazený salát upravíme na mísu a můžeme ho dozdobit rozčtvrcenými natvrdo nakrájenými vejci nebo zelenou petrželkou.

 

Včera, 17:30
Mašinérie Hitlerovy Třetí říše by nemohla vzniknout, existovat a rozvíjet se bez systému a řádu,...
Včera, 16:00
Každého potká v životě bolest a smutek. Přestože se jedná o normální, zdravé emoce, vyžívat...
Včera, 14:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 14:00
Velké Karlovice nabízejí spoustu zážitků, navíc leží v krásné přírodě Javorníků a Vsetínských Beskyd.
Včera, 11:30
Přitom na to měla plné právo. Marie Alexandrovna Romanovová, jediná dcera ruského cara Alexandra II., se...
Včera, 10:00
25. srpna 1845 se narodil v Mnichově Maxmiliánu bavorskému a jeho ženě Marii syn, jenž...
Včera, 08:00
Jezdit do Paříže za učením je už stopadesátiletou tradicí českých výtvarníků. Žádný jiný ale tak...
16.10.2019
Moani Lunga postoupil vpřed. Popadl z otrokářových rukou naběračku, vnořil ji do nádoby, vyňal ji...
16.10.2019
Enver Halil Hodža (albánsky Enver Hoxha, 16. října 1908 – 11. dubna 1985) pocházel ze zámožné muslimské rodiny a od svého strýce...
16.10.2019
Hrdina od Zborova, jeden z nejvlivnějších českých důstojníků za druhé světové války, divizní generál. Hned...
16.10.2019
Zámek Brandýs nad Labem patří k významným renesančním památkám. Původně se jednalo o gotický hrad...
Reklama