29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Rozchod je zatěžkávací zkouška života. Jak ho překonat a neutápět se v depresích?

Rozchod je jedna z částí života, kterou si projde každý z nás. Není to jednoduché období a přitom nám dá do života nejvíce zkušeností. Zjistíte o sobě věci, které jste možná ani nevěděli, uvědomíte si své chyby. A co víc. Každý vztah a každá zkušenost, i ta špatná vás posune dál. Ujasníte si preference. Důležité je si uvědomit, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Pojďme se podívat, co je důležité po těžkém rozchodu provést se svým životem.

Reklama

Smiřte se s realitou

Poněkud úsměvná věta, když vám někdo řekne, abyste se s tím smířili. Pravděpodobně budete chtít danému člověku dát pěstí mezi oči. Musíte přijmout fakt, že tohle je realita a vše se děje z nějakého důvodu. I když se to zdá jako klišé, tak život jde dál a vy musíte taky. Proto se soustřeďte na to, jak si svou situaci co nejvíce zpříjemnit. Žádné kdyby bohužel neexistuje. Můj děda vždycky říkával oblíbené české pořekadlo:,, Kdyby byly v řiti ryby, nebylo by rybníka.“

V Česku se nachází kout zla. Neuvěříte, co tajemného se v něm ukrývá

Nehledejte náplast ani pomstu

Ačkoliv se na začátku zdá skvělý nápad najít si tzv. náplast, tedy v překladu někoho jiného, nedělejte to. Každý člověk potřebuje trochu odstup, aby si uvědomil, co mu ve vztahu chybělo, vadilo. Většinou tyto náplasťové známosti nemají dlouhá trvání, a v zapomenutí vám rozhodně nepomohou. To stejné platí i o pomstě, když si dotyčný expartner najde někoho jen proto, aby se druhému pomstil. Je to ubohé a navíc ubližujete nejen sobě, ale i druhému člověku, který se stal právě nevinnou obětí. Pokud se do téhle situace dostanete, kdy si váš expartner okamžitě najde náhradu a dává vám to, jak se říká pěkně vyžrat, nevracejte mu to. Ze špatného úmyslu nikdy nevzejde nic dobrého a dotyčný se vytrestá sám. Věřte, že karmický zákon tady byl, a bude fungovat i nadále.

Vyhýbejte se společným místům

Pokud člověku někdo chybí, podvědomě má tendence se vyskytovat na místech, kde by našel toho, kdo mu schází. Vyhněte se tomu. Způsobíte si akorát větší bolest a nepohnete se z místa.

Užívejte si život

Vztah rozhodně není vězení, ani klec, ve které neexistuje zábava. Co ale z vlastní zkušenosti mohu doporučit je, abyste si na deset minut sedli a napsali si několik bodů, několik věcí, které jste třeba ve vztahu vzhledem k tomu druhému nemohli dělat. Zaměřte se na pozitiva, která vám právě daná svoboda nabízí. Nemohli jste to či ono, protože tu byl vždycky malý zádrhel v podobě partnera? Není lepší čas na to dohnat určité věci, na které jste právě třeba i kvůli vztahu neměli čas. Chyběli vám dámské večery s kamarádkami? Nebo jen klidné sledování fotbalu a popíjení piva u televize?

Naučte se ovládat svoje sny. Víme, jak si navodit a vychutnat lucidní spánek

Obklopte se rodinou a přáteli

Neuzavírejte se doma. Naplánujte si každý den, sejděte se s někým. Lidé okolo vás vám jistě pomohou, podpoří. Není nic horšího než se babrat v sebelítosti. Nemyslete na to, co jste mohli udělat jinak, abyste zachránili vztah. Místo toho si jděte s kamarády zacvičit, vyplavte endorfiny. Užívejte si rodinné chvíle s nejbližšími. Pokud vám to pomůže, vyzpovídejte se jim. Ale zkuste už na to vše přestat myslet. Nemohu si odpustit oblíbenou větu z mé oblíbené pohádky S Čerty nejsou žerty:,, A hlavně nemyslet…“

Neničte společné věci

Znáte to, popadne vás vztek nad zpackaným vztahem a rozcupujete vaše společné fotky a nejradši byste se i vy vykoupali v kysličníku, jen abyste se zbavili pocitu na dotyčného expartnera. I když se to může zdát, jako poněkud podivná rada, neničte fotky. Až vše přebolí, protože i bolest zlomeného srdce potřebuje na léčení svůj čas. A právě čas je nejlepší lék. Jednou se možná ohlédnete zpět a bude vám líto, že vám nezbyla žádná vzpomínka. A až se dostanete do téhle fáze, kdy se jen s úsměvem pozastavíte nad minulým vztahem, víte, že už je porozchodová fáze skutečně za vámi.

5 tipů na pohodové Vánoce bez chaosu. Víme, jak nepropadnout panice a vychutnat si je

Před 1 minutami
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Před 2 hodinami
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Včera, 11:30
Proslavily ho kočky. Stovky koček, které Louis Wain kreslil a maloval v nejrůznějších lidských pozicích....
Včera, 10:00
Zdálo by se, že nám nemůže být nic vzdálenějšího, přesto lidé ve starém Egyptě uvažovali...
Včera, 09:33
Středočeské nemocnice by měly dostat 38 milionů korun na investiční akce. Rozhodli o tom krajští...
Včera, 08:00
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
Reklama