Rozepře v metru skončila pokusem o vraždu

25.1.2023
Simona Knotková

V pražském metru pobodal v polovině ledna muž cestujícího, útoku podle policie předcházela slovní rozepře. Osmapadesátiletého útočníka policie zadržela a obvinila ho ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. Je ve vazbě, hrozí mu až osmnáctiletý trest odnětí svobody. Policie na svém webu zveřejnila kamerový záznam z nástupiště metra, hledá svědky události. O události ze 14. ledna informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Napadení se událo kolem poledne při jízdě metra ze stanice Prosek na Střížkov na lince C. „Došlo ke slovní rozepři mezi dvěma muži, která posléze vyústila ve fyzické napadení a útok nožem,“ sdělil mluvčí. Útočník podle něj muže několikrát bodnul a ve stanici metra Střížkov ho i s taškou ze soupravy vyhodil a pokračoval v jízdě dál. Na Ládví ho ale pracovník dopravního podniku vyvedl a policisté poté agresora ihned zadrželi.

„Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z nástupiště a potřebují objasnit, jak se událost odehrála uvnitř soupravy. Prosíme všechny očité svědky této události, aby se ozvali na linku 158,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte