9℃
Dnes je 16. únor , svátek má Ljuba

Trenér Ester Ledecké a kouč národního basketbalového týmu převzali trofej Trenér roku 2018

Na galavečeru UNIQA Trenér roku 2018 dostali ocenění nejen aktuální nejlepší trenéři v individuálních a kolektivních sportech, ale do Síně slávy byly uvedeny i trenérské legendy.

Reklama

Pondělní večer v pražském Kině Lucerna patřil sportovním trenérům. Slavnostní večer probíhající v příjemné atmosféře moderoval Petr Svěcený a hudebními vložkami jej prokládala skupina Ivan Hlas Trio.

Jako první se udělovala cena Trenér objevitel. Tu předal spolu s menším peněžním obnosem hokejista Tomáš Plekanec svému kouči Miroslavu Machovi, který ho vedl v žácích.

Poté se otevřely pomyslné dveře Síně slávy Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru. Dohromady do ní bylo uvedeno celkem třináct sportovních legend. Čtyři z nich získaly ocenění in memoriam, na něž vzpomínali jejich blízcí pozůstalí. Cenu obdržel fotbalový kouč Josef Pešice, bývalý skvělý fotbalista, který vedl kromě několika prvoligových týmů i dočasně českou reprezentaci. Dále výborný hokejista a hokejový trenér Jaroslav Holík, mezi jehož největší trenérské úspěchy patří dvě zlaté z Mistrovství světa juniorů. Stolní tenista Ludvík Vyhnanovský, jenž pomohl rozvoji týmu Sparta Praha i celému sportu u nás, a naprostá legenda ve svém oboru – jachtař Václav Drbohlav.

Přítomní ocenění trenéři přebírali ceny od svých bývalých svěřenců a s publikem se vždy podělili o historky a vzpomínky ze svých trenérských let. Byl mezi nimi trenér vzpěračů Emil Brozsko, mezi jehož svěřence patřil i Ota Zaremba, průkopník skoků na trampolíně Jindřich Kozoubek, Luboš Hilgert, jenž dovedl svou manželku k mnoha úspěchům v kanoistice včetně olympijského zlata. Dále byli do Síně slávy uvedeni basketbaloví trenéři Jan Karger a Miroslav Pospíšil a také volejbalový kouč Miroslav Nekola. Ocenění rovněž převzal Stanislav Frühauf, dlouholetý trenér Kateřiny Neumannové, biatlonový trenér Milan Janoušek, který získával se svými svěřenci úspěchy dlouho před tím, než se stal biatlon tak ohromně populárním, a trenér plavců Petr Přikryl.

Zdroj: Facebook ACS Praha

Poté už se udělovaly ceny Trenér roku 2018 za kolektivní a individuální sporty. Mezi nominovanými byli například fotbalový reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, kouč úspěšného Fed Cupového výběru Petr Pála nebo hokejový trenér Josef Jandač. Trenérská akademie Českého olympijského výboru nakonec zvolila vítězem v kolektivní kategorii Ronena Ginzburga a v individuální Tomáše Banka.

Izraelský kouč basketbalového národního týmu Ronen Ginzburg se postaral o největší úspěch basketbalu samostatné České republiky, když s mužským národním týmem postoupil na Mistrovství světa 2019 v Číně. Lyžařský trenér Tomáš Bank zase stojí za historickým a nezapomenutelným úspěchem Ester Ledecké ze Zimních olympijských her v Pchjongčchangu.

Před 35 minutami
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Před 2 hodinami
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Dnes, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Dnes, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Dnes, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Dnes, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Dnes, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
Včera, 17:30
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
Včera, 16:00
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Včera, 14:00
Má to vůbec smysl se podobným problémem zabývat? Můžeme se o to pokusit. Mnohým vytanou...
Reklama