SCOBY. Kombuchová kultura se vrací do podvědomí českých domácností

Kombucha neboli čajová „tibetská houba“ by mohla svou výraznou vůní odradit ne jednoho jedince. Je silně cítit octem, ale jinak je nápoj sladkokyselý a chuťově se podobá burčáku. Jde o kvašený nápoj z černého nebo zeleného čaje, který obsahuje živou kulturu.

Kombuchová kultura je již oficiálně označena jako SCOBY. Jen pro upřesnění, o kombuše se říká, že je to houba, ale jedná se o symbiózy kvasinek a bakterií, tedy lišejník.

Pití kombuchy je velice prospěšné pro lidský organismus a napomáhá léčit cukrovku, artritidu nebo třeba bolesti hlavy. Nejdůležitějšími látkami, které produkuje je kyselina glukonová a glukoronová, která na sebe váže škodliviny a odvádí je močí z těla ven. Kombucha také obsahuje mnoho trávicích enzymů, které se bohužel ve stravě nynějšího moderního člověka vyskytují jen zřídka. Strava je většinou neživá, a proto je velmi dobré, když přidáme cokoli, co enzymy obsahuje.

Kombucha místo antibiotik. Opravdu může posílit imunitu a vyhnat nikotin z těla

Nápoj není ovšem pro každého. Nedoporučuje se podávat dětem mladším tří let. Obsahuje kofein, který se nachází v čaji a malé množství alkoholu cca 0,5 – 1 %, a proto by se tomuto nápoji měli vyhýbat také vyléčení alkoholici. V prvních dnech užívání kombuchy se mohou objevit střevní potíže nebo nevolnost, což může být způsobeno alergickou reakcí, ale také to může být důsledek pročišťování organismu.

Už se těšíte na chutné domácí papriky? Je nejvyšší čas s výsadbou osiva

Na hladině oslazeného čaje se začne vytvářet houbovitý rosol, který kopíruje stěny láhve. V čaji dochází ke kvašení a podle délky kvašení se také vytváří samotná chuť. Když necháme kombuchu v čaji přibližně týden, získáme lehce navinulou ale zároveň příjemně sladkou chuť. Delší doba kvašení snižuje obsah cukru a zvyšuje obsah kyselin, takže pokud necháte kombuchu v nálevu 12 dní a více, vytvoříte si vlastní kombuchový ocet.

Domácí kosmetika? Nic není nemožné, stačí i obyčejné ingredience z vaší spižírny

Samotná příprava nápoje

Na 1 l čajového základu

  • 85 – 95 g cukru nebo 105 – 115 g lučního medu
  • mateční Kombuchu nebo 3 – 5 dceřiných
  • 1 dcl hotového kombuchového nápoje nebo nálev, ve kterém jste si mateční Kombuchu přinesli (10 % objemu čajového základu)
  • 1 lžičku černého nebo zeleného čaje

Musíme dodržovat pár zásad

Kombucha nesmí přijít do styku s ničím kovovým!
Láhev, do které ji vložíte, musí být nejlépe vyvařená, prostě dokonale čistá!
Voda, kterou ji potom zalijeme, nesmí být teplá (může být vlažnější)!

Cibule známá i neznámá. Jak dobře uvařit ty nejlepší cibulové recepty

POSTUP

Uvaříme si 2 litry vody (pokud máme sklenici větší, tak samozřejmě víc), přidáme 150 g cukru, vše řádně zamícháme a poté přidáme čaj. Čím víc je čaj kvalitní, tím lepší a specifičtější bude výsledná chuť. Použít můžeme čaj zelený i černý (nejlépe sypaný) a necháme vyluhovat 6 – 10 minut. Až čaj vychladne, přelijeme jej do skleněné nádoby (zavařovací sklenice na okurky). Kombuchovou kulturu umístíme světlejší stranou nahoru a sklenici přikryjeme plátýnkem nebo ubrouskem. Houba většinou plave nahoře. Sklenici dáme na místo, kam nedopadá sluneční světlo a není průvan.

FOTO: Kombucha

Kombucha - Kombucha SCOBYKombucha - kombuchaKombucha - kombuchaKombucha - kombucha

Pokud bude v místnosti pokojová teplota 20 – 22 °C, tak by měl být nápoj připraven v ideální konzistenci za 5 – 7 dní. Čím kratší doba, tím bude v nápoji víc cukru. Naopak, čím déle, tím bude nápoj perlivější a octovitější. Nápoj poté slijeme do lahví a dáme do ledničky nebo do sklepa. Každopádně nápoj vydrží v chladničce přibližně 5 – 8 dní. Může se stát, že se v láhvi vytvoří navrchu jemný povlak, to znamená, že začala tvorba nové houby. Stačí scedit a můžeme nápoj vypít. Při požití kombuchy nehrozí žádně nebezpečí, kultura je zcela neškodná. Do nápoje můžeme přidat například zázvor nebo kousky lesního ovoce a udělat si tak skvělou perlivou limonádu.

Tip: Ideální je pít 2 dcl ráno a 2 dcl večer, ale nikde není uváděn žádný limit nebo omezení, kolik se nápoje může vypít.

pečivo
Dnes, 15:35
Stát si nechal udělat test pečiva na koronavirus, virus v něm jihlavská veterinární laboratoř nenašla.
pivo_ilustrační obrázek
Dnes, 12:51
Pivovary spustily kampaň za záchranu hospod. Lidé si mohou na stránkách Zachranhospodu.cz kupovat poukazy, které...
Fake news_ilustrační obrázek
Dnes, 10:56
Dobrovolníci, kteří se dali dohromady v rámci platformy českých podnikatelů a technologických odborníků COVID19CZ, začali...
policejní zatčení_ilustrační obrázek
Dnes, 10:21
Kriminalisté zadrželi muže, který podle nich posílal jednomu z členů Ústředního krizového štábu e-maily, v...
divadelní představení_ilustrační obrázek
Včera, 16:18
Asociace nezávislých divadel (AND), která jako první upozornila na dopady vládních opatření na nezávislé umělce,...
Včera, 14:00
Smrt a vše, co s ní souvisí, je dnes velkým tabu, které většině lidí nahání...
adršpašsko-teplické skály
Včera, 13:26
Hromadnou dobrovolnickou úklidovou akci spolek Ukliďme Česko odložil, jeho zástupci však vyzvali obyvatele, aby se...
Včera, 13:15
Po mimořádném opatření na šíření koronaviru v domovech pro seniory a léčebnách dlouhodobě nemocných, spolu...
Včera, 10:57
V polovině dubna bude v Česku podle modelů zdravotnických statistiků kolem 8000 laboratorně potvrzených případů...
Nemocnice na Bulovce
Včera, 09:59
S testováním vzorků na koronavirus laborantům Nemocnice na Bulovce nově pomáhá robot Pipeťák vyvinutý na...
Reklama